چرا نيروهاي نظامي حق حمله ندارند؟
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۰۷    ۱۳۹۷/۵/۲۲ کد خبر: 153704 منبع: پرینت

اگر به نيروهاي نظامي، امنيتي، اطلاعاتي و... دستور حمله، سركوب و نابودي گروه هاي تروريستي داده شود در مدت چند ماه حتي نام طالب ديگر شنيده نخواهد شد چه اينكه حمله اي را بخواهند بر شهري انجام دهند.

دست نيروهاي نظامي بسته است نه امكانات در اختيارشان قرار داده مي شود و نه حق حمله بر مواضع طالبان دارند! آنها در پايگاه هاي شان در حالت دفاعي قرار دارند.

اگر به شهري طالبان حمله كردند آنجا را تصرف كردند تنها ماموريت نيروها عقب راندن آنها به مناطق تحت تسلط شان است نه تعقيب نابودي آنها!
اين بزرگترين مشكل نيروهاي نظامي است چونكه دست طالبان را دولت براي حمله باز گذاشته آنها مي توانند در أطراف شهرها مستقر و آماده مجدد شوند هرگاه خواستند دوباره حمله كنند. در واقع يك دولت سايه درست كرده اند!

گل امیری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امیری
غزنی
نظرات بینندگان:

>>>   Sayed Qaswar.
دست تان خلاص من شش ولایت را تسلیم طالبان خواهم کرد و هزاران جوان شما را پیش پایشان مانند گوسفند قربانی میکنم .
من در ماه های آخر پنجاه هلیکوپتر از آمریکا گرفتم
نه برای کمک به نظامیان جوان صرف کمک برای کسانیکه برایم غنی بابا صدا بزنند.

>>>   ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی
آیا هنوز هم باور دارید با این ترکیب فاشیست، مکار، قاتل، دروغگو، مزدور و خاین به منافع مردم به صلح و امنیت میتوانیم برسیم؟

>>>   Salam
شوؤنيزم قبيله در اين دو دهه چهره يى غير انسانى و اوج وحشت خود را به نمايش گذاشت و با سوزاندن يك شهر انتهاى تمدن ستيزى اش را نمايان كرد.

>>>   Abdul Lalzad
آیا ممکن است هم دشمن طالب بود و هم دوست حکومت؟
================================
* تعداد زیادی از سیاسیون، مسئولین و کارمندان حکومت، طالب را دشمن مردم و مسئول جنگ و ویرانی در کشور می دانند و از حکومت غنی و دار و دسته او توقع دارند که فرمان سرکوب طالبان و تصفیه آنها از روستا ها را صادر کند...

* در حالیکه حکومت غنی و دار و دسته او، طالبان را «برادر» خود می دانند و می خواهند که با آنها صلح کنند، آتش بس یکطرفه اعلان کنند، به پیشوار شان فرش سرخ هموار نمایند و به هنگام ورود شان آیس کریم هدیه دهند...
+ + +
* جریان اوضاع به صورت واضح نشان می دهد که برای غنی و دار و دسته او مهم نیست که چند شهر سوختانده می شود؛ چند شهر دست بدست می شود؛ چند ولسوالی سقوط می کند؛ چه تعداد سرباز کشته می شود؛ چه تعداد مردم به قتل می رسد؛ چه تعداد زنانی بیوه می شود؛ چه تعداد کودکانی یتیم می شود؛ چه تعداد خانه ها ویران می شود؛ چه تعداد مردم آواره می شود؛ چه خساراتی بر مردم وارد می گردد و...

* فقط، مهم این است که حکومت او سقوط نکند و او بتواند در پناه چنین اوضاعی «برنامه های خود برای ادامه قدرت» را عملی کند!
+ + +
تصور نمی شود که راه دیگری به جز از بسیج مردم، نافرمانی های مدنی و سقوط این حکومت باقی مانده باشد...

>>>   شهر غزنین ، نه چنین بود ، سرافکنده و زار
خلق، افتاده سراسیمه ،به هر کوی وکنار
جغد جنگ آمده نزدیک ، به دیوارهءارگ
قصر سلطان، همه در تیر رس راکتبار
«باغ پیروزی » عزادار مصائب،پیهم
بوی « بیرونی » دگر نیست،درین لیل و نهار
«صد هزار۱» یکسره ، گم گشت ز دفترچهء دهر
از سنائی چه بگویم ، که شد گرد و غبار
مرد گان، اینهمه پاینده به تاریخ که دید؟
زندگان ، اینهمه بیگانه صفت، بی مقدار؟
++++
اجنبی ، طالب وحشی، به دلار از خود کرد
ملک وملت چه شناسد،«ربات»ی بی عار:
شال منحوس غلامی ، به سر دوش نهد
گاه با چادرزن آید و گاه با چلتار
یک شبی، پیکر بودا، به هاوان بندد
«حسنک» را دگر بار، برد بر سر دار
پانویس :
باغ پیروزی: بوستانی تاریخی در غزنه، که گویا آرامگاه سلطان محمود غزنوی در آن واقع است.
باغ صد هزار : از باغ های تاریخی غزنه.

>>>   برای نیروهای نظامی صرف عقب نشینی تکــــتیــــکی اجـازه است

>>>   از اشرف غنی باید پرسیده شودکه چرا از اسلام متنفر است ؟ چرا بعداز سه روز خبر میگردد که مرکز فرهنگ و تمدن اسلام به مرگز وحشت و جنایات بشری مبدل گردیده است ؟ باید به مردم پاسخگو باشد اگر این امر از امریکا بوده و یا از عربستان سعودی و یاهم از رولا غنی باید برای مردم ما دشمن دین و این مارا معرفی نماید این حق ما است مردم باید اندیشه اشرف غنی را در رابطه به اسلام و مسلمان بداند با آنکه ما دانستیم که از اسلام چیزی نمیداند نادیده گرفتیم امابه این معنی نبود که مرکز فرهنگ و تمدن اسلام مار ا به آتش بکشد و سربازان خاک مارا خوراکه سگ ها نماید باید برای ما پاسخ گو باشد قلم بدستان این پیام را باید به غنی برسانید و از وی در مورد نفرت و انزجارش در قبال اسلام و مسلمان به مردم مسلمان افغانستان اطلاع دهید علما و روحانیون در کجا هستید که مرکز هرفنگ و تمدن اسلام در آتش قهر و خشونت یهودیان سوخت ؟ به کدام روی به طرف مردم این سرزمین میبینید ؟ اگر ارگ نشینان را مجبور به پاسخ گویی نکنید دگر هرگز مردم این سرزمین به آذان شما نماز نخواهند خواند و هویت شما هم افشا خواهد شد که یک قرن است که مردم در پشت شما نماز میخواند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است