فروش آزاد پاسپورت در سفارت تهران
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۲۶    ۱۳۸۹/۷/۲۴ کد خبر: 15331 منبع: پرینت

با فرارسیدن زمان صدور پاسپورت های افغانستانی برای مهاجرین هموطنی که از ایران عازم بیت الله شریف هستند ، این پاسپورت ها به قیمت های گزاف و غیر واقعی در بازار آزاد به معرض معامله و فروش گذاشته شده است.

گزارش های رسیده از مهاجرین افغانستانی ساکن در ایران که عازم مکه معظمه می باشند ، حکایت از پرداخت مبالغی از دوصد هزار تومان تا سقف پنجصد هزار تومان دارد. در حالی که قیمت قانونی پاسپورت 20 یورو معادل سی هزار تومان می باشد.

این مهاجرین بناچار مبالغ خواسته شده را پرداخت می کنند تا هرچه سریعتر به طی مراحل عزیمت خود از ایران به مکه مکرمه برسند.

افراد سودجو و خدا نشناسی که در غیاب سفیر و سرپرست سفارت افغانستان در تهران اقدام به چنین رسوایی نموده اند ، بی پروا به همه عوارض سیاسی و اجتماعی این قضیه ، همچنان به کار خود ادامه می دهند.

این روند در حالی ادامه دارد که سرپرست سفارت از روز گذشته وارد تهران شده است و امید می رود که این موضوع را با جدیت تمام پیگیری نموده خاطیان را سزای عمل شان برساند.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   سلام خدمت افغانان و دوستان عزیز
شما همه بدبختی سفارت افغانستان مقیم تهران را دیده اید و از سفارت افغانستان مقیم قاهره خبر ندارید.
آنجا قاچاق پاسپورت است و اینجا قاچاق بورسیه تحصیلی و هزاران کار غیر قانونی.
سفیر صاحب جهت اعتماد بیشتر و کار هر کدام دیپلومات ها را که در بخش موظف اند صلاحیت داده و هر کدام از مهر سفارت هزاران سو استفاده نا مشروع میکنند.
و هر کدام دیپلومات برادرزاده و خواهرزاده های شان را به بورسیه دولتی به مصر میاورند. البته بورسیه متعلق به کسانی تست که در کابل بی صبرانه منتظر چنین فرصت تحصیلی لحظه شماری میکنند. البته سفارت محترم بخاطر پوشیدن کار هایشان به وزارت خارجه مکتوب میفرستند که جانب مصری شما را نظر به این دلیل رد کرد. آنها چی میدانند که اینجا چه عقرب های زهر دار نشسته اند.
هزاران کار دیگر است کدام اش را بگویی؟
سفارتیان با شخصی از دانشگاه الازهر روابط تجاری بورس ها را دارند. و ایشان بورسیه را در بازار سیاه الازهر به عرضه میگذارد و با خریداری با پول گزاف یک دانشجو میتوانند به بورسیه دولتی دست یابند
دردمندان قاهره

>>>   بله متاسفانه، کنسولگری افغانستان هم که بدون هیچ غید و شرطی پاسپورت می دهد و همیشه مهاجرین قانونی به راحتی پاسپورت دریافت میدارند یکی از کارمندان شعبه پاسپورت به نام وزیری با دریافت مبالغ هنگفت اقدام به صدور پاسپورت فاقد مدرک می نماید و از اینگونه پاسپورت ها سو استفاده فراوان می کنند.
م.ع- مهاجر مقیم مشهد

>>>   پروا ندارد این آدمها در وقتی که میلیون ها نفر در کشور شان از فقر و گرسنه گی میمیرند و خودشان هم با چه مشکلاتی پول پیدا کرده اند به عوض اینکه خانواده هایشان و هموطنان شان را در افغانستان کمک کنند به سیاحت عربستان میروند. خوب است که از پولهای شان چند روپیه هم به جیب مفلسان سفارت برسد. و اما وای بر کرزی که معیار گزینش وزارت خارجه دانش سیاسی نیست بلکه تنها گپ زدن به انگلیسی است. به این حساب ما هم میتوانیم بی سوادهای ما را که سلیس و روان فارسی و پشتو گپ میزنند به عنوان وزیر معرفی کنیم

>>>   درقسمت پاسپورت فروشی سفارت خانه های افغانستان مقیم تهران ، پاکستان ، کویت ، امارات ، سعودی ، قطر ، سودان ، بیسار دست باز دارند واز سالهای 1357الی اکنون پاسپورت های افغانی بالای اتباع عرب وغیر غرب دربدل اخذ پول گزاف به فروش میرسد . حالا که به خود افغانها میفرشند جای شکر است . از همین سبب است که درافغانستان هرقسم انسان امده ودرزیر چتر طالب با حکومت مردمی درجنک ودعوا است . درکشور خودش جای برای گشت زنی ندارد بهترین وسیله برایش همین پاسپورت افغانی است . درداخل نمایندگی های سیاسی افغانستان که شا مل ولایات بلخ، هرات باستان ، ننگرهار هم پاسپورت های افغانی به اتباع خارجی به فروش میرسد ویا استیکر تمدید به سایر کشورهای خارجی به خصوص کشورهای عربی بیشتر انتقال میکند . حکومت اگر جلو ان پاسپورت فروشی ها را درسایر نمایندگی نگیرد وضعیت افغانها دراکثر کشورهای عربی رو به وخامت است . وخراب تر شده میرود . وزارت امورخارجه وریاست جمهوری محترم افغانستان باید پی این واقعیتها ا بگیرد نشود خدای ناخواسته . بیشتر دامنه جنگ درکشور وسیع شود . به نظر من بعضی این انتحاری هایکه درافغانستان صورت میگیرد همین عربهای هستند که درکشورهای خود از نمایندگی های افغانستان پاسپورت افغانی اخذ میدارند وبه خاطر رفتن جنت افغانستان را مکان خوبی انتخاب میکنند . ولی غافل از ان اند که خود را حرام میکنند وکسانی دیگری را راهی جنت میکنند . خلاصه درهر کشوریکه حکومت ضعیف باشد نمایندگی های سیاسی اش هم ضعیف عمل میکند .
با احترام حقجو پروانی

>>>   من سالها همسایه در به دیوار وزیر خارجه کنونی زلمی رسول بوده ام. او شخص بسیار خوب است، اما بسیار ساده و....... است و غیر از چند کار طبی اصلا در راه سیاست و دیپلوماسی نرفته است و اگر قرار باشد بخاطر یاد داشتن فرانسوی و انگلیسی وزیر خارجه شده، من یک افغان را میشناسم که در یک کمپنی شخصی به حیث سکرتر کار میکند و پنج زبان میفهمد. این وزیر صاحب خارجه بیخی معاف و فیصله است

>>>   خوب است که به رشوت پیدا میشه اگر کدام هزاره سفیر شود تمام مردم را به عوض مکه مکرمه به کربلا خاد فرستاد و در آینده نزدیک تمام افغانها کربلایی خاد شدند(که خود یک طریقه مرتدین است)
نظری و سروش از بامیان لندن

>>>   دوستان عزیز
نا گفته نماند که دیپلومات نما های سفارت افغانستان در مصر هم بوی از دیپلوماسی نمیبرند
متل معروف داریم میگن کش را چی میکنی بادی را ببین
حالی اینکه کارکنان سفارت افغانستان در مصر کار نمیداند و ظاهرا دیپلومات اند . که متاسفانه همان زبان انگلیسی را نیز بلد نیستند.
عمـــــــــــــــــــــــــر خیل -

>>>   شما که گفتی زبان فرانسه میداند و انگلیسی من را هم از قلم انداختی
من فرانسه میدانم و عربی هم انگلیسی هم و سوئدنی هم میدانم

>>>   شما قروش پساپورت را درتهران دیدی بیا سفارت اوغانستان را درعربستان بینید چندین کمیشن کاران با سفارت اوغانستان شریک شده اند عزت ابرو اوغانستان را برده اند
سفیر درعربستان سعودی کارمند محلی درقونسلی جده بود فعلا سفیر درسعودی عرب است تمام کمیشن کاران را می شناسد روزانه ده حلد پساپورت ها را اجرا میکند روز ده هزار دالر پیدا وپنا دارد .
وای به حال این وطن اغانستان

>>>   برادران گرامی گفتن ونوشتن این مطالب اصلا دردی را دوانمیکند .همین برادری راکه درکونسلگری مشهد نام بردید ، من خو ب می شناسم .اودرموسسه کارمیکرد که به دلیل همین دزدیهایش اورا از انجا اخراج کردند ودردانشگاهی درس میخواند که اورا به دلیل انجام کارای خلاف اخراجش کردند ولی اکنون سر قونسل مشهد اورا استخدام کرده وهمیشه وچندین وچند بار از اوشکایت هم شده وتمامی مسولین کونسلگری هم در جریان هست که اویک ادم فاسد وودزد هست ولی بازهم اورا اخراج نمیکنند.
من ازسر قونسول مشهد خیلی انتظار داشتم که شاید امورات این نمایندگی را سروسامان دهد ولی ظاهرا ایشان هم زیاد تمایل نداردکه انیجا سروسامان پیداکند اگر چه نباید ناگفته بماند که ایشان کارها وفعالیتهای بسیار موثر ی را انجام داد ه است وشخص کاملادلسوز ووطن پرستی هست ولی نمی دانیم که چرا در قسمت تعیین کارمندان جدیت به خرج نمی دهند ومساله دیگر اینکه همه کارمندان ازیک قوم واکثرا از هرات هست . این طور به نظر می رسد که هزاره ها وازبک ها درین نمایندگیها هیچ حقی ندارندکه حتی نمی تواندیک کارمندمحلی داشته باشد.
در اخیر برای کسانیکه به کشور شان خدمت میکنند سلامتی وعزت اروزمیکنیم.

>>>   اقایی که ادا می کنید اززایرین هزینه اضافه گرفته شده است
دروغ می گویید و گناه بزرگی را مرتکب شده اید و ما فقط خدمت رسانی به زایرین را انجام داده ایم و از کارمندان سفارت هم تمام زایرین ابراز رضایت می کنیم که تا ساعت 7 شب زحمت کشیده اند کارهای زایرین راانجام داده اند باید تقدیر و تشکر بعمل اید شما که ادعا می کنید یک مورد را اثبات کنید و معرفی نمایید و خدا کند که دیگر همچین گناهی را مرتکب نشوید
با احترام

>>>   هر دم از اين باغ بري مرسد
تازه تر از تازه تري مرسد

>>>   سلام به همه دوستان !
در ایران اگر پاسپورت های جعلی فروخته میشود بیا ید حال محصلین افغان را مقیم قاهره تماشا کنید که در بدل پول شهادت نامه های جعلی را از طریق سفارت به دست می اورد و بعدآ توسط همان سند جعلی از طریق سفارت بورس های تحصیلی را توسط پول به دست می اورد ، همین محصلین که توسط شهادت نامه های جعلی بورس میگیرد فعلا نیز محصل میباشد
قضاوت را شما کنید که اعضایی سفارت بورس یک افغان دیگر را تلف میکند و از خاطر یکمقدار پول نا چیز
این همه درست است و هرکس در این باره سوال دارد بنده حاضر که برای شان شهادت بد هد
تشکر
بصیر پروانی محصل سال اول جامعه القاهره

>>>   به جواب بصیر پروانی ، دوستان به اطلاع رسانیده می شود که جای خوشی است که افغانها مشغول درس و تحصیل می باشند. همینکه یک جوان افغان فرصت بدست می آورد و در خارج از کشور مشغول درس می شود جای بسا شکر و سپاس است. شما خودتان کوشش کنید که دروس خود را به شکل بهتر پیش ببرید. از حرف های بیجا صرف نظر نکنید و مشغول دروس تان باشد.

>>>   دوستان عزیز و خصوصا دوستی که به جواب بصیر جان نوشته.
درس خواندن موضوع شخصی یک شخص بوده و هیچ کسی حق ندارد در حق خصوصی کسی دیگر مداخله کند که اینرا فضولی و شما را فضول میخوانند.
ثانیا کسانی که در سفارت افغانستان در قاهره کار میکنند یقین کنید که مسولیت های وظیفوی خود را جز دریش پوشی و نکتایی زدن چیزی نمیدانند. حتی زبان انگلیسی که شاگردان مکتب تکلم میکنند کارکنان سفارت که منظورم به زعم خود شان دیپلومات ها . فعلا همه میروند با اطفال انگلیسی میاموزند. شرم است .
وحید الله سباوون

>>>   ای وای وطن وای وطن وای وطن وای
از دست دیپلومات های نادان وطن وای
دیپلومات های سفارت افغانستان در قاهره را هرکسی چیزی بگوید الهی دل و جگرش را شیرین گل پر سوز بخورد.
برادران عزیز و خوانندگان گرامی:
ماشا لله دیپلومات های افغان مقیم قاهره که از سواد کافی هم بی بهره اند چنان تجمل میکنند که گویا افلاطون شاگرد شان میباشد.
و تنها چیزی را که دیپلومات های ما مهارت عام و فوق العاده دارند اینست که بورس ها را چگونه سرقت کنند و برای اعضای فامیل خود دهند. و یا اینکه از طریق کمیشن کاران شان به فروش برسانند.
دوازده بورس بین سفارتیان تقسیم شده است و خوانندگان جهت معلومات بیشتر به شماره های دیپلومات ها میتوانند تماس گرفته و برای سال آینده بورس خریداری نمایند.

>>>   دوستان عزیز
با آمدن سفیر صاحب جدید امیدواریم این دزدان از دزدی دست بکشند
امیدواریم سفیر صاحب جدید محمد محق و عبدالستار حقبین و جلال الدین جوینده را دیگر چانس سرقت های بورس را ندهد و بگذارند محصلین مستحق بیایند و اقلا از بورس استفاده و درس بخوانند.
بارکزی -قاهره

>>>   لیلام لیلام لیلام
هر کس بورس جامعه قاهره میخره پیش بیا
بورس جامعه قاهره بورس جامعه قاهره
بورس اصلی با مدد معاش وزارت خارجه
پیش بیا که خلاص میشه و تا سال آینده دیگر پیدا نمیشه
با تقدیم احترامات فایقه
مجتمع شرکت های بورسیه فروشی محمد محق . عبدالستار حقبین و جلال الدین جوینده

>>>   اخه افغانيا شما كه ادم مي كشيد به اسم دين و جهالت مي كنيد به اين اسم اوضاع خودتون و دنيا رو ببينيد! شديد ... دنيا! هر روز انتحاري هرروز ادم كشي، اينم از وضعيت اون دولت ...
حسام از ايران

>>>   در سفارت افغانستان در تهران برای تمدید پاسپورت دو یا سه روز وقت می دهد. از رئیس صاحب می خواهیم که به کارکنان سفارت دستور دهد که مردم آزاری را به خاطر خدا کنار بگذارند.
کاش من در سفارت کار می کردم به کارکنان سفارت نشان می دادم که می شود هزار پاسپورت را در یک روز مهر و تمدید کرد.
غلام سرگردان از هرات

>>>   سلام
من یک افغان هستم من برای تثبیت هویت رفته بودم سفارت 10 روز طول کشید برای من کسی نداد همه روزه سرو صدا من از آقای وزیر خارجه افغانستان می خواهم یک آدم دوست کار فهم قابل قبول مردم وبداند که مردمش در این کشور بیگانه به هزار بدبختی کار می کنند پول پیدا می کنند یک پاسورت سفید را به مبلغ پانصدهزار تومان بدست بیاورند.
باتشکر واحترام نوری

>>>   برادران محترم ماهم به خاطرکارهای خویش به سفارت میروم متل این روزها شلوغ نبوده 3 یا 4 نفربذیرش میکند مراجعین بیش ازهزارنفرمیباشد کدام روزکه بذیرش زیات باشد بانک بول راتحویل نمی گیرد چرابانک توانایی هزارنفرندارد وازطرف دیگردریک روزبه این تعدادمراجعین بذیرش مشکل میباشد چراخودما به چشم دیدیم که کارمندان سفارت تاشام کارمیکند ولی متاسفانه که بیش از3 میلیون مهاجرداریم بیایید که به ریس جمهورخویش بنویسیم که دیگرماافغان های بدبخت راازاین ملک بیگانه بکشد وزمینه کار رامساعدنمایید تاکی بنوسیم که تعداد کارمندان شود کارهازود انجام شود مهاجرما ردمرزمیشود اعدام میشود بندی میشود ماازدولت ووزیران خویش تقاضامیکنیم که دیگراین افغان های مهاجررا از این ملک بیگانه بکشد وزمینه کار را به ایشان درمملکت خویش فراهم نمایید تاکی ماافغان ها درساختمان های ایرانی وخانه های ایشان کارکنیم
موسوی ازکرج

>>>   خداوند از سفارت مصر نجات بدهد
وقتی برای تمدید پاسپورت به سفارت افغانستان مقیم مصر برویید اولا پنج ساعت منتظر باشید تا جناب پروفیسور ......پور عبدالستار حقبین بیاید و کوشش میکند که چه عیب پیدا کند تا مشکل تراشی را شروع کند.
و بعد از یک روز مکمل و انتظار در آخر تصمیم خواهد گرفت تا پاسپورت را تاپه کند
افغانان مقیم مصر

>>>   من یک افغان هستم به برادران خود میگم که این باسبورت هیچ به درد کسی نمی خورد باسبورت سفید که نه دولت ایران اقامه میدهد چرابه بانصد هزارتومان بدهیم بیایید هرکس که بول گرفته دربدل باسبورت مستقیما به دفترسفیرمراجعه نمایید که راست عاملین ایشان رابه جزابرساند

>>>   من یکی از زاییرین حج بیت الله شریف هستم باوربه خداکنید که ازهروخت به بیشترگرفتن باسبورت به زاییرین سهولت ترشده که یک متال ایشان را میگم که افغان های که ازشیراز وبوشیر وکرمان هرسال به حج میرفتن صدها کیلومترفاصله راطی مینمود که بیرمردوزن هم شامل این کاروان هامیبود به فضل خدا امسال نماینده سفارت به خانه های ماامد وباسبورت راتوزیع نمود که ازیک طرف سهولت زیات شد وازطرف دیگرازمخارج زیات ماجلوگیری شد مازاییرین تا حال کدام بول اضافی به خاطرباسبورت به سفارت ندادیم وبیایید دعاکنیم که هرکس بول گرفته خدا او رابزند وهرکس که تبلیغات بد میکند خدا اوراهدایت کند

>>>   ما یکی ازکاروان های حج میباشیم به خداقسم که دربروسه توزیع باسبورت حجاج ازهیچ حاجی کس بول زیات نگرفته وما به خانه خدامیرییم بازهم قسم میکنیم که کس بول نگرفته اگرکس ازگرفتن بول خبردارد لطفا به مقام سفارت اطلاع دهد که به عاملین ایشان برخوردقانونی نمایید
محمدی

>>>   خداوند کارمندان سفارت افغانستان در قاهره را هدایت نیکی نصیب بگرداند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است