رفاقت را از گرگ بیاموزید
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۷    ۱۳۹۷/۵/۸ کد خبر: 153200 منبع: پرینت

گرگ با همنوعان خود به شکار میرود، خو میگیرد و زندگی میکند، اما موقع خواب یک چشم خود را باز نگه میدارد، گویی گرگ معنی رفاقت را خوب درک کرده....
رﻭﺯﮔﺎﺭﯼ ﮔﺮﮒ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺩﺭﺱ ﻣﯿﺪﺍﺩﯾﻢ، ﺍﻣﺎ ﺣﺎﻻ ﺍﺯ ﺑﺎﺯﯼ ﺭﻭﺯﮔﺎﺭ ﺑﻪ ﺭﻭﺯﯼ ﺍﻓﺘﺎﺩﯾﻢ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺩﺭ ﻣﮑﺘﺐ ﻣﻮﺷﻬﺎ ﺩﺭﺱ ﺭﻭﺑﺎﻩ ﺻﻔﺘﯽ ﺑﯿﺎﻣﻮﺯﯾﻢ ﺗﺎ ﺷﺎﯾﺪ ﺯﻧﺪﻩ ﺑﻤﺎﻧﯿﻢ...

با کرزی چگونه میشود ایتلاف کرد؟
چرا اینقدر زود جنایات و خیانت های این چهره طالبانی را فراموش میکنید؟!
آیا قاتل فرزندان رشید خود را میخواهید دوباره به قدرت برسانید؟
استاد ربانی، مولانا سیدخیل، داوود داوود، شاه جهان نوری، مارشال فهیم، مصطفی کاظمی، رسول خان محسنی، میرویس پسر اسماعیل خان و هزاران هموطن گمنام مان همه تصادفا به شهادت رسیدند؟
اگر این جنایات را فراموش کردی، به غیرت و مردی ات شک کن.

دو روز زنگی کن، مردانه و مستقل. تملق و چاپلوسی را کنار بگذار و نگذار با خون من و تو بار دیگر معامله شود.

یما خراسانی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
یما
گرگ
نظرات بینندگان:

>>>   مهتری گر به کام شیر در است *** شب خطر کن زکام شیر بجوی *** یا بزرگی و عز و نعمت و جاه *** یا چو مردانت مرگ رویاروی

>>>   بهر قدرت هر دری را سر زنم.
زنده بادا این خودم با سر تنم.
شعار اعضای جنبش بزرگ ملی.

>>>   واقعیت همین است که یما بیان نمود.

>>>   درود (،همه سر به سر تن به کشتن دهیم / به از آن که کشور به دشمن دهیم) درود بر روان پاک فردوسی بزرگ ، به امید قدرت همدلی کشور سرزمین آتش و خون.

>>>   خامش :
یما جان خراسانی اکنون برای ماجای شرم وخجالتی است که خود راخراسانی ، قندهاری، بدخشِ ننگرهاری بگذاریمکه از همچوتخلص های بنام ونشان بوی تعفن بالامیشود چرا به تخلص های فامیلی خود ارج نمیدهید دوم فرق بین شهید ومرده را تافعلآ ندانستی فهیم مرد نه که شهید شده

>>>   عمر راوی
تصمیم امریکا این است که حاکمیت سیاسی خراسان ( افغانستان ) تا سالیان دراز به دست پشتونها باشد. در این تصمیم پاکستان با امریکا همنظر است. روسیه و دیگر کشورهای همسایه نیز کدام مخالفتی با این طرح ندارند.
در انتخابات فرمایشی و تقلبی که میخواهند برگزار کنند، احتمال قوی وجود دارد که در پیشاپیش هر دو جناج اصلی که ظاهرا با هم رقابت دارند، یک فرد پشتون قرار گیرد. شک نیست که رییس دولت بعدی از همین حالا تعیین شده است و نمایش انتخابات را برای فریب مردم ما و فریب مردم دنیا به راه می اندازند.
برای افراد غیر پشتون که در این نمایش ها شریک استند تنها عرصه معامله و امتیازگیری در لایه های پایین تر از ریاست جمهوری باز است و بس.
تاجیکهای که در این غایله ها گرفتارند، بیشتر به فکر منافع شخصی خود استند و هیچ طرحی برای بالا بردن موقعیت تاجیکان در ساختار دولت ندارند. حدس زده میشود که در این نظام و سیستم متمرکز تکقومی پشتونی، تاجیکان حتا همان نقش درجه دومی خود را نیز دیگر بدست نخواهند آورد و بیشتر به حاشیه ها رانده خواهند شد.
بهترین روش، عملی ترین طرح ، مناسب ترین شکل مبارزه برای تاجیکان در این لحظه حساس چیست ؟! خواست اساسی شان چه باشد و چگونه به آن برسند؟!

>>>   كليم الله همسخن
وقتی دور قرقل کرزی چرخ می‌زنند، حافظه شان کجاست؟
"خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هرکی در او غش باشد"
- حافظ

کرزی و بقایایی رژیم او واقعیت‌های عینی‌ی جامعه اند، نمی‌شود انکار شان کرد. اما، به آغوش کشیدن آنها، به آغوش آنها فرو افتادن، سخن‌گوی آنها شدن مساله است. غنی و دسته‌ی کاری وی بدتر از کرزی و دسته اش و کرزی و گروه‌کاری اش بهتر از غنی نیست- هردو یک آبش‌خور فکری دارند با روش‌ها و شیوه‌های دگر. اما، کرزی و گروه‌کاری‌اش مسوول و پاسخ‌گوی خون‌های عزیز و ارجمند رهبران و فرماندهان ماست. وقتی از کرزی و همکاران او با شیفت‌گی و آشفت‌گی یاد می‌کنید خون استاد ربانی یاد تان نمی‌آید، پیرمرد را چگونه شهید کردند؟ وقتی کرزی می‌گویید پیکر لاله‌یی داوود داوود جوان و شاه‌جهان نوری دم چشم تان قد نمی‌کشد؟ وقتی با کرزی ائتلاف می‌سازید چگونه مولانا عبدالرحمان سید خلیی را فراموش می‌کنید؟ وقتی کرزی می‌گویید و دور قرقل وی چرخ می‌زنید خون سید مصطفی کاظمی و یارانش را، خون مطلب‌ بیگ و عموم شهدای کشتارهای زنجیره‌یی را واقعن چطور فراموش می‌کنید؟ آیا خود شریک این جنایات بوده اید؟ اگر نه، باز چگونه در سال‌یاد شهادت شان لاف پاسداری از خون شهید می‌زنید و به خانواداه‌های شان دروغ می‌گویید؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است