کری به ترامپ تاخت
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۴۳    ۱۳۹۷/۵/۲ کد خبر: 153043 منبع: پرینت

وزیر خارجه سابق آمریکا با انتقاد از اظهارات اخیر رییس‌جمهور آمریکا درباره جو بایدن، چنین اظهاراتی را در شان یک رییس‌جمهور ندانست.

سابق آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه‌ ای از دونالد ترامپ، رییس جمهور این کشور برای اظهارات اخیرش درباره جو بایدن، معاون سابق رییس جمهور پیشین این کشور (باراک اوباما) به شدت انتقاد کرد. کری در سخنانش این سوال را مطرح کرد که ترامپ چرا به جای تمرکز بر موضوعات سیاسی بر بایدن تمرکز کرده است؟

وزیر خارجه سابق آمریکا در مصاحبه با برنامه «فیس د نیشن» شبکه تلویزیونی سی بی اس اعلام کرد: این مساله بسیار شخصی است. برای رییس جمهور آمریکا درگیر شدن در چنین مساله‌ ای بسیار ناخوشایند است. این مساله نشان دهنده ترس یا چیز دیگری است که من نمی‌ دانم. کری در ادامه مصاحبه خود افزود: چرا ترامپ در این برهه از زمان بر این مساله تمرکز کرده است، این در حالی است که او موضوعات اساسی بسیاری برای پرداختن به آنها دارد.

جان کری همچنین در ادامه به انتقاد از اظهارات اخیر ترامپ در نشست هلسینکی پرداخت و اعلام کرد دولت ترامپ واکنشی ناشیانه به اظهارات هفته گذشته رییس جمهور در دیدار با ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در هلسینکی فنلاند داشت و در واقع آن را سرهم‌ بندی کرد و همچنین تاکنون اطلاعات بسیار محدودی درباره روند مذاکرات در حال انجام با کوریای شمالی ارایه داده است. کری در اینباره اعلام کرد: این همان چیزی است که او (ترامپ) سعی دارد از آن فرار کند. او می‌ خواهد که شما را وادار به طرح پرسش‌ های کند و چیزی درباره جو بایدن و آنچه در زمان انتخابات اخیر آمریکا رخ داده، عنوان نشود.

وزیر خارجه دولت پیشین آمریکا در پایان خاطرنشان کرد: آنچه او می‌ گوید در واقع حاکی از آن است که او همیشه به دنبال انحراف است و همیشه در حال فرار از موضوعات اصلی کشور است زیرا او در واقع نمی‌ داند با مسایل اساسی کشورمان چگونه باید برخورد کند.

انتقادات وزیر خارجه سابق آمریکا در واکنش به مصاحبه هفته گذشته ترامپ با سی بی اس نیوز اظهار شد که در آن مصاحبه او (ترامپ) بایدن را یک رقیب رویایی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 برای خود دانسته بود. رییس جمهور آمریکا در آن مصاحبه اعلام کرده بود: جو بایدن سه بار برای انتخابات نامزد شده است. او هیچگاه نتوانست بیش از یک درصد (آرا) را بدست آورد و باراک اوباما، رییس جمهور سابق آمریکا، او را از میان تلی از زباله‌ ها انتخاب کرد و همه را با اینکار خود شوکه کرد. من دوست دارم رقیب انتخاباتی من بایدن باشد.

بایدن که یکی از منتقدان جدی سیاست‌ ها و لفاظی‌ های ترامپ است جزء نامزدهای احتمالی حزب دمکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 است. با این حال بایدن هنوز تصمیم خود برای حضور در انتخابات سال 2020 را اعلام نکرده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
کری
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است