مرکل: ما نمی توانیم به ابرقدرتی آمریکا تکیه کنیم
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۰    ۱۳۹۷/۴/۳۰ کد خبر: 152906 منبع: پرینت

صدر اعظم آلمان اعلام کرد ما نمی‌ توانیم به ابرقدرتی آمریکا تکیه کنیم.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان روز جمعه اعلام کرد دیگر نمی توان به آمریکا برای برقراری نظم در جهان تکیه کرد. ما نمی توانیم به ابرقدرتی آمریکا تکیه کنیم.

مرکل همچنین وعده داد به رغم چالش ها در داخل و خارج آلمان، در قدرت خواهد ماند. وی روابط آلمان با آمریکا را «ضروری» توصیف کرد.

این سخنان پس از آن بیان می شود که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا هفته گذشته آلمان را به اسارت در بند روسیه به علت وابستگی اش در زمینه انرژی متهم کرد. مرکل، 64 ساله، در حالی که تلاش می کند ایتلاف خود را سرپا نگه دارد، با انتقادهایی در داخل و خارج مواجه است. این ایتلاف گرفتار درگیری هایی بر سر سیاست مهاجرتی آلمان همچنین نحوه رفتار با ترامپ و مجموعه ای از چالش های سیاست خارجی از جمله خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است.

مرکل در پاسخ به پرسشی درباره روابط کاری اش با ترامپ گفت: «می توان گفت ارزش ها، یا چارچوب معمول ما، در حال حاضر به شدت تحت فشار است».

وی افزود: «با این حال، روابط کاری دو سوی اقیانوس اطلس از جمله با رییس جمهور آمریکا برای ما ضروری است و من به توسعه آن ادامه خواهم داد».

مرکل از دعوت ترامپ از ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه برای دیدار در واشنگتن در پاییز امسال استقبال و اعلام کرد روابط رهبران آمریکا و روسیه باید مجددا عادی شود. وی در عین حال خاطر نشان کرد یک سال پیش حق داشته که گفته است اروپا دیگر نمی تواند به آمریکا برای برقراری نظم در جهان تکیه کند و این که باید خود کنترل مسایل مربوط به خود را در دست بگیرد.

مرکل گفت: «ما نمی توانیم به ابرقدرتی آمریکا تکیه کنیم». وی با اعلام این مطلب، اعمال احتمالی تعرفه های آمریکا بر واردات موتر را به عنوان «یک تهدید واقعی برای شکوفایی اقتصادی در جهان» توصیف کرد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مرکل
آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است