معترضان دفاتر دولتی ولایات شمالی را بستند
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۰۸    ۱۳۹۷/۴/۲۸ کد خبر: 152837 منبع: پرینت

معترضان در ولایت‌های فاریاب، سرپل، جوزجان، بلخ، سمنگان و تخار دروازه‌های دفترهای کمیسیون انتخابات را از چند روز به اینسو بسته‌اند.

تظاهر کنندگان فاریابی در واکنش به بازداشت نظام‌الدین قیصاری دروازه‌های برخی از نهادهای دولتی در این ولایت را بستند.
آنها هشدار می‌دهند تا زمانی که خواست‌های‌شان از سوی حکومت پذیرفته نشده است، به این اعتراض‌ها‌ ادامه می‌دهند.

در سمنگان و جوزجان نیز هواداران جنبش‌ملی در برابر ساختمان این ولایت‌ها چادرهای تحصن برپا کرده‌اند.
محمدصدیق عزیزی، سخنگوی والی سمنگان به طلوع‌نیوز گفت: « تظاهر کنندگان صبح روز چهارشنبه (۲۷ سرطان) شماری از معترضان در برابر ساختمان ولایت خیمه تحصن برپا کرده و ولایت تعطیل است.»

معترضان در سرپل نیز دروازه‌های نهادهای دولتی همچون محکمه، سارنوالی، زراعت، انکشاف دهات و عدلیه را به روز سه شنبه (۲۶ سرطان) بسته‌اند.
ذبیح‌الله امانی، سخنگوی والی سرپل می‌گوید تظاهر کنندگان هشدار داده‌اند که اگر به خواست‌های شان توجه نشود، برخی دیگر از نهادهای دولتی را نیز بسته می‌کنند.

اعتراض‌ها به بازداشت نظام‌الدین قیصاری فرمانده پولیس ولسوالی قیصار از یازدهم سرطان تا اکنون در فاریاب و شماری از ولایت‌های شمال و شمال‌شرق کشور ادامه دارد.
معترضان در ولایت‌های فاریاب، سرپل، جوزجان، بلخ، سمنگان و تخار دروازه‌های دفترهای کمیسیون انتخابات را از چند روز به اینسو است که بسته‌اند.
آنان بر پذیرفته شدن خواست‌های‌شان مبنی بر رهایی بی‌قید و شرط قیصاری و برگشت جنرال دوستم به کشور تاکید می‌ورزند.

در جریان این راهپیمایی‌های اعتراضی روال عادی زندگی در فاریاب و جوزجان به هم خورده است. دو ولایتی که بیشترین هواداران جنبش ملی در این ولایت‌ها استند.
معترضان بیشتر از ده روز به اینسو است که راه بندر آقینه-جوزجان را نیز بسته‌اند.
با بسته شدن راه بازرگانی بندر آقینه-جوزجان روند انتقال کالاهای بازرگانی مختل شده و بهای مواد نفتی و خوراکی نیز افزایش یافته است.

حالا این معترضان هشدار می‌دهند که اگر حکومت به خواست‌های‌آنان بی‌پروایی کند آنها راه‌های بندرهای بازرگانی در شمال وشمال‌شرق را بسته خواهند کرد و نیز گاز کارخانه کود و برق مزارشریف را قطع می‌کنند.

درهمین حال، گل محمد ارکین معاون شورای جوانان جبش گفته است که تظاهرکنندگان در ولایت بلخ بار دوم راه حیرتان را به روی موترهای باربری بستند.

کد (10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
معترضان
اعتراض ها
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است