ما اردو و امنیت ملی نداشتیم و نداریم
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۵    ۱۳۹۷/۴/۲۳ کد خبر: 152655 منبع: پرینت

چه مردم مهربان و دلنازکی داریم! با دیدن ویدیوهای رفتار وحشیانه با اسرای فاریاب دلشان از غم ترک برداشته و آه و ناله سر می‌ دهند که اردو و نیروهای امنیتی رفتار ملی نکرده‌اند.

واقعیت اما این است که اردو و نیروهای امنیتی از اساس قومی است نه ملی. گزینش‌ ها نه براساس شایستگی و تعهد اخلاقی بلکه با معیارهای قومی صورت می‌گیرند ارتقای درجه و توزیع رتبه‌ها نیز ساخت قومی دارند دلیل اینکه چند صدهزار نفر اردو و امنیت در برابر چند راس طالب یک وجب پیشروی نمی‌توانند قومی‌ بودن اردو است.

پوسته‌ها و امکانات نظامی بسیاری بدون مقاومت و بدلیل تعلقات قومی به طالب واگذار می‌ شوند تعداد نیروهای امنیتی خط اولی که از پشتِ سر تیر می‌ خورند و توسط همسنگرانشان کشته می‌شوند اگر از آن عده افرادی که توسط طالب کشته می‌شوند زیادتر نباشند کمتر نیستند.

در بسا موارد افرادی از درون اردوی ملی در پوست‌ کندن و تکه‌تکه‌کردن همسنگران خود با طالب همدست‌ اند بی‌ خودی دل‌نازک نباشید نو نمایی امر معمول و بدیهی دال بر حماقت و قضیه منتفی به انتفای موضوع است.

ما اردو و امنیت ملی نداشتیم و نداریم در نبود دولت ملی چگونه ممکن است اردو و امنیتِ ملی داشته باشیم؟ اشک تمساح نریزید که اردو نباید قومی شود، اردو و امنیت قومی بودند و این را قبلا می‌دانستیم و قومی‌ عمل‌ کردن آنها چیزی جدید نیست.

اسد بودا


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
قومگرایی
اردو
امنیت ملی
نظرات بینندگان:

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است