ناتو نمی‌تواند بودجه مدنظر ترامپ را تامین کند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۵    ۱۳۹۷/۴/۲۱ کد خبر: 152595 منبع: پرینت

دبیر کل سابق ناتو در یادداشتی برای یک روزنامه آلمانی بر لزوم برخورداری اروپا از یک متحد در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی تاکید کرد.

«آندریاس فوگ راسموسن» دبیر کل سابق ناتو در آستانه نشست دو روزه ناتو یادداشتی در روزنامه آلمانی زوددویچه به رشته تحریر در آورده است.

وی در این یادداشت نوشت: چشم ها در نشست ناتو به ترامپ رییس جمهوری آمریکا دوخته خواهد شد تا واکنش وی را پس از نشست با گروه هفت مقایسه کنند، زمانی که باز «تیوری اول از همه آمریکا» را مطرح کرد.

راسموسن با ابراز امیدواری به تغییر موضع ترامپ نسبت به نشست گروه هفت افزود: ترامپ علاوه بر اینکه می گوید اول آمریکا زمزمه های پی در پی برای افزایش بودجه نظامی نیز مطرح می کند. به صراحت می توان گفت که همه کشورهای عضو ناتو نمی توانند میزان بودجه نظامی در نظر گرفته شده برای ناتو را با اندازه و مقیاسی که ترامپ تعیین می کند، تنظیم کنند.

دبیر کل سابق ناتو در بخش دیگری از یادداشت خود تاکید کرده که اروپا نیاز به متحدی قوی در ناتو دارد، زیرا نمی تواند به تنهایی بر چالش هایی که با آن روبرو است فایق آید. اروپا در برخی موارد نیاز به اتخاذ استراتژی های خاص دارد که فقط در صورت داشتن یک متحد می تواند تحقق استراتژی ها را میسر بداند.

راسموسن از سال 2009 تا 2014 دبیر کل ناتو بود.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
ناتو
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است