عزت، صلابت و اقتدار خویش را درهم نشکنیم
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۹    ۱۳۹۷/۴/۲۰ کد خبر: 152568 منبع: پرینت

دامن زدن به مسایل قومی این سرزمین بر باد رفته را هرگز به سامان نتوانسته است برساند، مشتعل شدن دامان نفاق و نفرت پراکنی، اتحاد هیچ قوم و عزت هیچ خانواده ای را تضمین نخواهد کرد!

خانه جنگی های دهه نود دستاوردی جز بی عزتی و بربادی این ملک را به ارمغان نیاورده است. رجز خوانی های قومی، بی رحمی در قتل، کشتار، چپاول، غارت و ویرانی محصول آن جز آوارگی و در به دری یک ملت هیچ افتخاری را برای رهبران و جنگاوران آن به همراه نداشته است که بتوانند بدان مباهات کنند.

رهبران و تکه دانی که از بلندای جنگ و خاکستر ویرانی کشور برباد رفته ما برای خود قصرها ساخته اند و در برج از عاج فیل تکیه داده اند تا هنوز با ادبیات تهدید و بحران آفرینی لب به سخن می گشایند هرگز در درد، آلام، مهاجرت و آوارگی مردم خودشان شریک نحواهند بود.

بارها با هم ایتلاف ساخته اند و بارها همدیگر را از پشت خنجر زده اند همانگونه که جنگ و ادامه بحران در افغانستان هیچگونه وجاحت اسلامی و دینی نداشته است تداوم آن ریشه در دشمنی اقوام با هم برادر کشور عزیز ما نخواهد داشت.

بزرگترین مشکلات را اگر نتوانیم با سر انگشت تدبیر حل نماییم با چنگ و دندان حل نخواهد شد...

سلمانعلی دوست زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مسایل قومی
مشکلات
نظرات بینندگان:

>>>   Mansoor Badry
هر کته سر شمال که مردمِ به پا ایستاده ، معترض و عدالت خواه ما را به خویشتن داری و آرامش فرا بخواند ، مزدور و غلام ارگ است و پا بوس غنی شوونیست .
تا آنجا که قلم شکسته ام رنگ دارد ، برایش هجویه خواهم نوشت بادا باد !

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است