عامل این جنایات کیست؟ (عکس)
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۳    ۱۳۹۷/۴/۱۹ کد خبر: 152523 منبع: پرینت

در هيچ جای دنيا شاهد نبوده ايم كه اول كسی را بكشند و بعد دستانش را ببندند.

ارگ نشين هايی كه ادعا می كردند محافظان قيصاری در زد و خورد كشته شده اند با ديدن اين تصاوير اگر وجدان داشته باشند بايد خود را حلقه آويز كنند. آنهایی كه غنی را اتل، قهرمان و پدر می خواندند بايد پاسخ دهند كه به اساس كدام قانون و صلاحيت اجازه به رگبار بستن اين چنينی را به ارتش داده است؟

آيا اين خود جنايت ضد بشری نيست؟ آيا اين خود خلاف موازين و ارزش های حقوق بشری نيست؟ آيا رييس حكومت توافقی خود قاتل اين مردم نيست؟

ازبک و تركمن اگر ميراثی از نياكان شان برده باشند فقط بخاطر خونخواهی اين مظلومان تا آخرين قطرات خونشان در برابر غنی ناسپاس كه با رای همين مردم به قدرت رسيد بياستند.


محافظان قیصاری جنایت ارگمیثم احسانی

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جنایت
محافظان قیصاری
ارگ
نظرات بینندگان:

>>>   روح اين شهيدان وطن شاد باد.
اشرف غني واقعا اشتباه بزرگ و نابخشودني را مرتكب شده اين جاني بيغيرت با راي ازبك جمع تقلب به حكومت رسيد ولي اين نامرد در مقابل ترك تباران نامردي كرد. بزودي تاوان اين جنايت اش را چند چند خواهد پرداخت چون فراموش كرده اند حديث روان را كه ميگويند قهر اوغان رحم ازبك. بزودي به حساب شان خواهند رسيد.

>>>   جهان باید شاهد این صحته ها باید باشند که چطور مردم مظلوم وبیچاره توسط فاشستان ارگ به قتل میرسند تا زمانیکه خون در رگ ماست از خون این مظلومان دفاع خواهیم کرد
جوزجانی

>>>   این جنایتکاران باید همینطور میشدند که شدند
سلطان کبیر

>>>   Amirzada II
مسوول کشتار این فرزندان بیگناه ازبیک اشرف غنی، پدر نیو فاشیزم اوغان نیست، بلکه محصول خود خواهی ها و بیسوادی سیاسی جنرال دوستم است، کسیکه فاشیزم را با شکوه به تخت نسل کشی نشاند. حالا خودش در عشرت و حسرت در ترکیه در مهمانخانه اردوغان زندگی می کند و پسرش باتور دوستم در کنار اشرف غنی پدر فاشیزم قتل عام مردم شریف ازبیک را نظاره می کند.
تا این رهبران خائن و عوامفریب باشند تاجیکان، ازبیک ها و هزاره ها روی آرامش را نخواهند دید.
آیا تلاش ها برای بازگشت جنرال دوستم به افغانستان ارزش این همه قربانی ها را دارد؟

>>>   قوم ازبك هم اگر مرد بود به اين قاق روده كون پلاستيكي نشان خواهد داد كه استفاده سو از قدرت و موقف رياست جمهوري براي انجام جنايت و خيانت ملي يعني چي.
ارتاش

>>>   Mohsen
اين حكومت شايسته حاكميت نيست و مگر امريكائيها و همدستان شان بخاطر منافع خود ايشان را فراشوتي آورده و نصب كرده تا از منافع شان دفاع كند ، انها منافع ملت را تأمين نميكنند

>>>   Dawar
این سربازن که با قیمت خون خود از دروازه شمال {فاریاب} در مقابل طالبان مزدور پاسداري میکردند.
نامردانه و ناجوانمردانه توسط کماندو های منفور همتبار غنی و طالب از پشت خنجر خوردند ...

>>>   Sameer
کمندو بعد ازین بجای احترام زلیل وخوارترین مردم درجامعه ما شناخته خواهد شد چون درجنگ بین رییس جمهور ومعاون اول ریاست جمهوری ازغنی وازپشتون ها وطالب وداعش حمایت نموده اند
دیگر غیر ازپشتون هیچ قومی برای تان دسته گل تقدیم نخواهد کرد بجای گل برای تان نفرین خواهند فرستاد اگرتاجیک وازبیک وهزاره باشید ازشرم وخجالت ازخانه تان بیرون شده نخواهید توانست

>>>   اندیشمند
بشيراحمدتهينج سخنگوي جنرال دوستم اجساد افرادي را در صفحه خود به نمايش گذاشته است كه با دستان از عقب بسته شده تيرباران شده اند. او نوشته است كه اين ها نيروها و محافظان نظام الدين قيصاري بودند كه توسط كماندو (نيروهاي دولت)اين چنين به قتل رسيدند.
اگر اين اجساد افراد نظام قومندان باشند كه توسط نيروهاي دولتي كشته شده باشند، آيا نظام الدين قيصاري از اين معركه جان به سلامت برده و در زندان است؟
من وقتي اين اجساد را با دستان از عقب بسته شده ديدم، اجساد همراهان عبدالعلي مزاري به يادم آمد كه بصورت مشابه با دستان از عقب بسته شده توسط طالبان در حوت ١٣٧٤ در چهار آسياب به قتل رسيده بودند.
قتل اين افراد با دستان بسته نشان مي دهد كه آن ها پس از اسارت بدون پرسان و محكمه تير باران شدند. اگر اين ادعاي تهينج و تصاوير اجسادي را كه به نمايش گذاشته صحت داشته باشد، به معني آن است كه امريكايي ها و اروپايي هاي حامي حكومت غني دستان اين حكومت را براي اين چنين سركوب و كشتار باز گذاشته اند

>>>   گناه این همه جنایات ومسولیت ان بدوش امریکا وانگلیس وسعودی وامارات وجاپان والمان وفرانسه وایران وقطر وروسیه بالترتیب وهرکدام به اندازه ای دخالتشان در مسایل افغانستان است انهای که براءت دارند ومعذور اند کرزی وحکمتیار وسیاف وعبدالله وقانونی ودوستم ونور و محقق ودانش وخلیلی میباشند
داکتر مشاهد

>>>   Homayoun Paiez
عامل تمام فجایع وخونریزی هادراین کشور، قوم پرستان فاشیست بودندوهستند.عده ای بی غمباش می آیندومیگویند:همه چیز را قومی نسازید!!
مگر شما کورید؟!
نمی بینید که غنی به خاطر تداوم و به بقول خودش، کار های نیمه تمام عبدالرحمن خان و امان الله خان و نادر خان و داود خان و بالاخره، مانیفست دوهمه سقوی دوره را، با حذف و نا بودی دیگر اقوام در حال اکمال است؟! آن اجندا ها چیست؟ افغانیزه کردن این جا ومسجل ساختن این خاک تا قیامت به نام یک قوم! وبدینترتیب، سیادت یک قوم تا ابد بالای همه!...
کسیکه هنوز هم، اعمال شریرانهء غنی و دیگر شوونیست های فاشیست را نمی بیند و یا نادیده می گیرد؛ به داشتن وجدان سالم و حتا انسان بودن چنین آدم هایی؛ باید شک کرد!

>>>   کابلی وال
ای جنایت پیش چشم جنرال یفتلی و نقیب الله فائق رخ داده ، پائیز محترم باید واقع بین بود!

>>>   Khorosoni
خدمت کردن گناه لازم....
این است خدمت دوستم به فاشیزم اوغانی که گفته بود : " ما همی همین قسم یک آدم مثل داکتر صاحب اشرپ غنی کار داشتیم.....!

>>>   همایون صادقی
این لباس ها و بیرق سه رنگ فاشیستی را همه اقوام تحت ستم با غنی ها و کرزی ها یکجا آتش بزنند .
لوده و احمق است آن جوان غیر افغانتبار که برای غنی فاشیست خدمت سربازی میکنند .

>>>   Mutaref
تیر باراران کردنِ افراد فرمانده قیصاری با دستان بسته و بدون کدام جرمی، آشکارن «جینوساید» و جنایت ضد بشری است. آن‌های که عامل و دستور‌دهنده‌ای این جنایت اند، روزی توسط مردم یا دولت مشروع به میز محاکمه کشانده می‌شوند.

>>>   Rawi heeft een bericht gedeeld.
باتور جان ؛ جان کاکا ، کجایی ؟! یاران پدرات را قتل عام کردن خبر داری یانی ؟! جان کاکا بار ثواب هم که شده یک احوال پرسی بکن ؛ نکند ترا هم گنگه ساخته باشند ؟! اگر گنگه هم شدی ، خیر است ، بیا تلهله کن تا مردم بدانند که تو زنده هستی .

>>>   بهزاد
جنایت تکاندهنده !
این تصاویر که در فضای مجازی به طور گسترده نشر شده است و به نقل از سخنگویان حزب جنبش ملی گفته می شود روایتگر کشتار فجیع نیروهای قوماندان قیصاری به دست نیروهای حکومتی افغانستان است، سند یک جنایت ضد بشری است.
هیچ نیرویی به شمول قوت های دولتی، تحت هیچ شرایطی حق ندارد با دستگیرشدگان بدرفتاری کند؛ چه رسد به اینکه عده ای انسان دست و پا بسته را با وحشی گری تمام به رگبار بندد.
در برابر این جنایت ضد بشری باید همه بایستیم تا «آمران» و «عاملان» این جنایت تحت تعقیب قرار گیرند. سکوت و بی تفاوتی در برابر سیاست کشتار و قتل عام، پولیگون های استالینستی را احیا خواهد کرد.

>>>   منابع از نیروهای کماندو:
ما وقتی طالب را هم دستگیر می کنیم با آن ها بدرفتاری نمی کنیم چه برسد به مردم خود ما ویا آن هایی که علیه طالب و داعش می جنگند. آن چه در فاریاب اتفاق افتاده کار نیروهای ویژه حکومت نیست. این ها با این جنایت نام نیروهای امنیتی را بد می کنند. جنایت قول اروی شاهین توسط کماندوهایی صورت گرفته که چندی پیش از نیروهای قبایلی تشکیل شده است و پول و آموزش آن را کشورهای عربی تامین می کنند. این نیروها در صفوف نیروهای امنیتی افغانستان جای ندارند، بل که در چارچوب قوت های امنیتی افغانستان جا زده شده اند. کار این نیروها صرفا حمایت از ارگ و اشرف غنی و سرکوب مخالفان سیاسی حکومت است، نه مبارزه با طالب و داعش. ما مردم خود را نمی کشیم.
این را یک سرباز کماندو در تماس تیلفونی برایم گفت وخواهش کرد هویتش محفوظ بماند.
Mujib Zia

>>>   Amirzada II
چرا در اوج نسل کشی ازبیک ها روابط دوستم با غنی گرم تر میشود؟
در حالیکه با گذشت هر روز بعد از دست گیری نظام الذین قیصاری ابعاد جنایات تکاندهنده فاشیزم ارگ بر ملا میشود و اعتراضات مردمی گسترش می یابد، جنرال دوستم با سرور دانش معاون دوم غنی با خرسندی و افتخار ملاقات می کند و با کمال سنگدلی نسل کشی ازبیکان بی گناه را نظاره می کند. در عین حال پسر دوستم باتور بحیث نماینده پدر هر روز با افتخار در زیر عکس غنی رجال سیاسی را ملاقات می کند.
آیا این شایعه درست نیست، که در دست گیری قیصاری و کشتار بی رحمانه ای ازبیک های بیگناه دوستم همدست غنی است؟
اما جالب اینست که یکی از دوستم پرستان روشنفکر مقیم تاشکند با بسیار ترس و لرز که مبادا مورد تجاوز و خشم پسر رهبر قرار نگیرد جرات می کند و از باتور دوستم عاجزانه خواهش می کند که عکس های اشرف غنی را به اصطلاح او از مهمان خانه" تورک تبار!!" های افغانستان دور کند.
چرا هیچ دوستم پرستی از ترس تجاوز دوستم و پسرش حتا در زمان اوج فاجعه جرات نقد به آدرس آنان را ندارند؟
این چه بازی به سر نوشت مردم شریف و خوشباور ازبیک تبار است؟

>>>   سکوت دربرابر جنایات اشرف غنی و اقمارش خیانت به وطن و اسلام است. اشرف غنی با این جنایاتی که مرتکب شده نه تنها از ریاست جمهوری کنار برود بلکه باید محاکمه بشود. اشرف غنی در حقیقت دشمن ملت کشور ما است که آمریکا او را بر ملت ما مسلط نموده است. اگر غیر پشتونها دیر بجنبند، هه آنان را مانند همین ها از بین خواهد برد.

>>>   ضرب المثل معروف است که میګویند (ای کشته کی را کشتی ، که چنین کشته شدی ) جزا دهنده صرف ذات خداوند است - اینها کیفراعمال خودرا عملاٍ دیدند

>>>   کوماندو های نامرد تبدیل به ....های غنی شده امد.

>>>   بإسلام
روزگار كردم مظلوم هزاره بر سر مردم ازبيگ آمده
اين اول راه است!
اين خون آشامان جز وحشي گري چيزي ديگر در پوست و خونش نيست!
اين مكروب ها را بايد از جامعه پاك كرد!
بيشتر إز اين منتظر سلاخي هم ديگر نباشيدء!.
لياقت هزاره
خراسان

>>>   قیام ملی برعلیه فاشیستان ارگ نشین اشدی لازم وضروری است .

بخاطریکه ارگ نشینان وحشی از صدای عدالت خواهی مردان شجاع سخت در حراس اند و از ریختن خون اقوام عیر افغان توسط تروریستان مزدور لذت می برند.

حکومت نا مشرو ع غنی « یعنی حکومت حفظ الله امین ادم کش است » اشرف غنی پیشا هنگ نیروهی ا شغالگر امریکایی مقصر همه بدبختی درکشور اسلامی ما همین غنی احمدزی کوچی روانی و متعصب و گذافه گو شخص احمق است .
اشر ﻏﻨﻲ ﻓﺎشیست و ﻣﺘﻌﺼﺐ تنها ﺭﻳﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭ احمدزی های کوچی متعصب است ﻧﻪ ﺭﻳﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭ ازبک ، تاجیک ، هزار ه دیگر اقوام شریف کشور.

در بین قبیله احمدزی کوچی ناقلین هندی الاصل ملتانی یک آدم روشنفکرد با تفکر انساتی و اسلامی دیده نمی شود ولی صد ها تن فاشیست وطن فروش آدم کش تروریست دارند که امروز نسل کشی می کند، حکومت قبیله احمدزی کوچی با طالب وحشی هم دست است جوانان پولیس و ارتش ، امنیت مربوط به یک قوم خاص غیر افغان را اشرف غنی احمدزی کوچی هر روز دسته دسته می کشد و یا به دست طالب می سپارد.

غنی احمدزی کوچی هیچ درک فهم از بدامنی ، بیچاره گی ، بیکاری و ناداری، گرسنگی و بی دفاعی مردم عام کشور ندارد مانند حفظ الله امین یک شخص خون آشام و خون خوار کم اصل و کم درک است و تنها غنی احمدزی درک حیوان صفت مانند کفتار ها دارد . سیاست و رفتار کردارغنی در مقابل جان بی دفاع مردم عام و سربازان شجاع ما و مردم شریف وطن ما مانند افکار حفظ الله امین خون ریز است به آگاهی همه جامعه مدنی و سران احزاب سیاسی چه در داخل و خارج از کشور به عرض می رسانم که ادامه حکومت اشرف غنی خون خوار در قدرت باعث بحران کلان مانند جنگ بین اقوام در کشور است حتی کشور را بسوی تجزیه می برد و در این چهار سال حکومت نابکار بی برنامه غنی کوچی فاشیست فقد آغوشته تعصب قومی بین مردم غیر افغان و انها را آغوشته به فساد ، رشوت ، را ه د گیری نا امنی می برد .

از اینکه هر روز تابوت عزیزان مان را با اجسادشان به زیر خاک دفن کرده خسته شدیم، هیچ بی وجدان و بی غیرت تاجیک هزاره و ازبک نیست که تمام جوانان ما را از جنوبی جمع کرده بیاورد تا هر قوم امنیت ولایت و خانه و محل زندگی خود را بگیرد، ما هر روز از جنوبی محافظت می کنیم، با تاسف در بدل محافظت از خانه و منزل این بزرگواران نا سپاس کوچی تابوت جوانانمان را هدیه می گیریم. مظاهره چیان زن چند روز پیش در ولایت جوزجان گفته اند که غنی مسلمان نیست و آنها غنی کوچی را به صفت ریس جهمور کشور مشور نمی شانس ؛ بخاطریکه طلبان به کمک غنی در نواحی شان ظلم ستم و بیدا می کنند .
مبارزان دلسوز به بوطن مردم شریف چه در داخل و خارج کشور همه خواهان برکناری غنی متغصب و خون ریز و دیگر رهبران بی کفایت دولت نا و حدت ملی هستند و محاکمه ای علنی آنها میخواهند.

یکی از اولین گام درراه ازبین بردن ختلافات و تعصبات قومی وقبیلوی تخییر نام افغانستان به بنام خراسان یا باختر است. زیرا افغان ، علاوه بر اینکه درزبان انگلیسی به سگ شکاری ، اطلاق شده است، وهم در اروپا این نام از نظر مواد مخدربنام سورته افغان« جرس سیاه افغان » ! از نظر تاریخی متاسفانه یکی ازسه نامهای یک قوم واحد است، یعنی ، افغان؛ پتان، پشتون یا پختون، هرسه این نامها به یک قوم خاص اطلاق میگردد. بقیهء ملیتهای این کشور هرگز نه افغان استند ونه هم با افغان کدام پیوند تاریخی وفرهنگی ویا نژادی دارند.

افغانها مطابق تیوری پدر ژورنالیزم اوغانی، محمود خان طرزی، زبان قومی خودشان را دارند، که زبان اوغانی یا پشتو می باشد.
ازنظر تباری،افغانها یا پشتونها تعدادی ازقبایل هندی الاصل ملتانی بوده که سرزمینهای آبایی شان اطراف کوه سلیمان، خیبر پشتخوا و وپشین وژوب می باشد و این مناطق درتاریخ بنام افغانلند یاد شده است و دریاد داشتهای تاریخی بعضی ازنویسنده گان انگلیسی منجمله ( الفنستون) مولف کتاب افغانان نمایندهء انگلیس در دربار شاه شجاع نامهای تمام مناطق افغان نشین با تفصیل آن ذکر گردیده است.

درقرن بیست ویک برای ازبین تعصبات قومی وقبیلوی، یگانه راه حل در افغانستان کنونی، تغیر نام قومی افغانستان است که اساس تعصب های قومی پنداشته میشود.

ظلم کن اشرف غنی امروز فردا می شود
شمر ثانی گر شوی مختار پیدا می شود
مثل فرعون گر همه مردم در کشتن دهی
کودک این سر زمین یکروز موسی می شود
گیرم این قصر ریاست از تو قوم تو شد
قوم طغیان گر آخر غرق دریا می شود
قوم پرستی کن رها پرهیز استبداد را
ورنه از هر کوچه یک خالق هویدا می شود
ملت آزاده را گویید از ما این خبر
شاد باشید روز ظالم زود بیگاه می شود

>>>   سنگ هم از این جنایت آب می شود به خدا قسم

>>>   عطا صفوی
خود کرده را نه درد است ونه درمان...!
---------------------------------------
وقتی خود کمر یک قاتل تاریخی وتفنگ به دست مادر زاد را برای کشتن مردمت بدون هیچ تمکینی وغیر آگاهانه محکم میبستی و با افتخار وبه شکل خیلی سبکسرانه وبدون درنظر داشت حد اقل نگاه به گزشته تلخ تاریخ ویادی از زخم های نامرحم شده خونین بجا مانده از گزشته های نه چندان دور فریا د میکشی : " که ما نفرخودرا ( اشرفغنی احمدزی) پیدا کرد ه اییم ..... " بلاخره عاقبتش چنین باید بوده باشد ....
احترام وحرمت به کرامت انسانی این هموطن به خون غلطیده ام که نمیخواهم وآرزو هم ندارم که حرف تحقیرآمیزی به آدرس ایشان در این حال احوال بنویسم.
ولی اگر یاد تان بوده باشد اشرف غنی درجریان کمپاین انتخاباتی تیم تحول وتداوم گفته بود : داگز دا میدان هرکه با ما بزکشی میکند بفرماید...!
درحقیقت این صحنه دلخراش مهر تا ییدی است برحرف های حساب شده اشرفغنی ...ومطمینا هدف از "بزکشی" اشرفغنی احمدزی این صحنه درد آور که فرزندان پاک سرشت وپاک دیانت این مرزبوم را یک نیروه اجیر شرفباخته نظامی به میدان بزکشی انداخته اند میباشد ؛ زیرا وی ادامه دهنده راه سیاست امانی ومومندی است....!!
ولی فراموش نباید کرد که نوبت آنانیکه که کفته بودند" : " دربین افغانهاکسی دیگری که یک دیدگاه را ترسیم کنند که مانفت داریم ، سرمایه داریم ؛ تاریخ داریم واین احساسات واین رود طوفانی بخاطر سرسبزی وآبادی استفاده کنند , این نیاز به یک ادبیات نو داشت ؛ این ادبیات نو را درافغانستان دااکتر صاحب« اشرف غنی احمدزی» معرفی کردند .. " روزی خواهد رسید ، ویکی پی دیگری به این وضعیت دچار خواهند شد واگر به حال نیاید این شتر بدبختی عقب خانه وکاشانه هرکدام مان لم خواهد زد ....
بقول رودکی بزرگ :
هرکه ناموخت ازگزشت روز گا ر
نیزناموزد زهیچ آموزگار

>>>   انتقامی دشتی لیلی هست ان زمان شما کوجابودید

>>>   ساده خان اول بسته شده اند و بعد كشته شده اند.

>>>   دوستان محترم من دیروز در سایت دانشنامه ویکیپدیا مقاله ای مشاهده کردم که تعداد کشته های جنگ در کشور های مختلف جهان را ثبت کرده بود و من از مطالعه آن در نهایت تعجب و حیرت فرو رفتم
مقاله با نام تعداد قربانیان جنگ در جهان از سال ۲۰۱۵ به بعد بود من فکر میکردم قربانیان جنگ عراق و سوریه و لبنان و یمن و لیبیا با وجود جنایات داعش بیش از کشور ما بوده باشد اما آمار متاسفانه اینچنین بود،:
اول افغانستان ۲ میلیون نفر!
دوم سوریه ۵۰۰ هزار نفر
سوم عراق ۴۰۰ هزار نفر
چهارم جنگ مکزیک ۱۵۰ هزار نفر
پنجم یمن و لیبیا ۵۰ هزار نفر
ششم سومالی و نیجریا در درجات بعدی قرار داشتند.
بر این اساس افغانستان نا امن ترین کشور میباشد دوستان محترم برادران خوب فکر کنید قاتلان این همه قربانی در کشور ما چه کسانی هستند؟ از کدام قوم هستند؟ خوب منطقی باشید و حقیقت را ببینید اگر یک نفر هم قومی شما جنایت کرده است از او اعلام بیزاری کنید.

>>>   اولآ که خداوند غریق رحمت نماید این شهدا و تمامآ اموات و شهدای افغانستان را بعد صرف همینقدر میگویم که اگر اهتلاف نجات افغانستان بخاطر این چنین ظلم استبداد زور گوئی قتل شهادت و خود گامه گی ارگ نشینان بخصوص یک قوم خاص بر نیستند شاید روزی از روز ها آنها به این سرنوشت دچار گردند .
با احترام
سید امید غافل
کابل

>>>   کاشکی واقعیت باشد چون این طبقه بسیار ظالم است

>>>   کور خود بینای مردم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

>>>   این همه به پاس یکجاشدن آغای دوستم درانتخابات با آغای غنی است این بسیار کار عادی است ( تحول وتداوم ) یعنی ازین کرده هم تحولات بد ودوام دار) میاید این گناه یکجاشدن این آغا با تیم وی در انتخابات ریاست جمهوری گزشته است کدام چیز دیگر نسیت

>>>   فاشیزم قبیله اوغان بیداد میکند.
غیر اوغانها بیدار شوید، تفاوت های گذشته را کنار بگذارید، باهم برضد اوغان و فاشیزم اوغان سخت متحد شوید. ورنه واه بحال تان و نوبت هرکدام تان یکه یکه آمدنی است.

>>>   کجاست حقوق بشر و کجاست سیما ثمر !

>>>   سلام صبح بخیر: خودت ازدینا خبرنداری برو از جنرال شهید فاروق قاطع پرسان کو هرروز درگیری شان ادامه داشت تاکه جنرال فاروق شهید شد .ازدست قیصاری قوماندان امنیه دلاروشاه ،امرامنیت ،ریسان دوایردولتی ملکی ،والی ولایت ریس امنیت ملی واردوی ملی روز تداشت تاکه مجبور شد دست به چنین اقدامی زد. هرعمل از خود عکس العمل دارد. وپشت قیصاری هیچ کس نمی گرده .گپ از جنرال دوستماست زیر کاسه نیم کاسه است
والسلام شیوانی

>>>   این حکومت روی سیاه داعش را در جهان سفید کرد از داعش چی گله از این معلوم شد اصلا معلوم بود این دولت پروائی انسانیت را هم ندارد فعلا در بین دو داعش طالب بی چاره حیران است
وطن دوست دشمن داعش

>>>   میگویند چاه کند خودش درچاه است عامل اصلی این جنایات قیصاری بی رحم که بالای مردم ظلم میکرد بالااخره خودش دراون حالت قرارگرفت تابفهمد که ظلم کردن بالای دیگران چطوراست به هرحال افراد غیرمسول درنتیجه حرکات غیرمسولانه اش به چنین سرنوشت دچارمیشود.

>>>   من با غنی چوپان هم فکر نیستم انچه در مورد غنی گفتی فراتر از اون قوم گرا متعصب و ادم جاهل است غنی اصلا عقل ندارد الحق یگ جاهل است..این کارش که یگ قهرمان را اسیر میکند.کاری درستی اصلا نیست یگ خیانت اشکارا است.ادنم قهرمانی که جلوی پیشروی تروریستان ومزدوران پاکستانی را میگرفت.
ولی خواهش میکنم. ازین بشتر تفرقه نندازید اینقدر برای نسل های بعدی حرج ومرج ایجاد نکنید اگر نمیتوانید زمینه رفاه را برای نسل های بعدی فراهم کنید حداقل هر روز تفرقه تعصب را در کشور بشتر نکنید.
عکس مربوط به کشور های عراق وسوریه است این مال سه سال پیش است اگرچه ظلم غنی بشتر ازین هاست..
مصطفی ورزگانی

>>>   عامل این جنایات کسی که همیشه به عنوان ریس جمهور با موترش از سر فرزندان اینحاک عبور مینماید در هرات از بالای پسر جوان عبور کرد در لغمان از بالای دختر کوچک دستفروش که نان آور خانه ش بود عبور کرد باید به پایه میز محاکم کشانده شود تا از این خودکامگی بیرون آید

>>>   عامل این جنایات ضد بشری اسلامی و انسانی بدرجه اول اشرف غنی احمدزی و بدرجه دوم وزیر دفاع غنی و قوماندان قول اردوی ۲۰۹ شاهین و کماندو های خاص جنایت پیشه ارگ است که وحشیانه چنین عمل خلاف کرامت انسانی و اخلاقی را انجام داده اند و تاریخ سیاه شانرا سیاتر ساختند .

>>>   خدا لعنت تان کند ایشلا ،چرا چنین جنایت با طالبان داش صورت نمی گیرد. با هموطن تان، خدا هیچ کاه شما رو نبخشید امین.

>>>   بس جای تائسف است

>>>   ظلم کن اشرف غنی امروز فردا می شود
شمر ثانی گر شوی مختار پیدا می شود
مثل فرعون گر همه مردم در کشتن دهی
کودک این سر زمین یکروز موسی می شود
گیرم این قصر ریاست از تو قوم تو شد
قوم طغیان گر آخر غرق دریا می شود
قوم پرستی کن رها پرهیز استبداد را
ورنه از هر کوچه یک خالق هویدا می شود
ملت آزاده را گویید از ما این خبر
شاد باشید روز ظالم زود بیگاه می شود

>>>   .... غنی کوچی آیا میداند که کشور را بطرف یک بحران جدی و حتا بطرف تجزیه میبرد؟ این یک کشور چند قومی است که هیچ قومی در آن اکثریت ندارد چرا غنی این را نمیداند؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است