تصویب قانون جدید در سویدن برای رابطه جنسی
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۴۷    ۱۳۹۷/۴/۱۱ کد خبر: 152336 منبع: پرینت

اگر شخصی می‌خواهد با کسی رابطه جنسی برقرار کند و نمی‌تواند ابراز کند و یا شرمنده می‌شود و یا علامت‌های مبهم می‌دهد، او باید ابتدا دریابد که آیا طرف مقابل مایل به انجام این کار است یا خیر...

پارلمان سویدن در ماه سال جاری قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن رابطه جنسی بدون اعلام رضایت صریح هر دو طرف تجاوز یا تعرض جنسی محسوب می‌شود.
پولیس سویدن در اعلامیه ای برای خبرگزاری‌ها این مطلب را نشر نموده است. این قانون جدید امروز یکشنبه 1 جولای اجرا شده است.

پیش از این قانون تجاوز جنسی در سویدن این جرم را در شرایطی تعریف می‌کرد که مساله خشونت یا زور در میان باشد یا قربانی در موقعیتی آسیب‌پذیر قرار گرفته باشد. قانون جدید اما تصریح می‌کند که طرفین باید یا به شکل زبانی یا با نشان‌دادن زبان بدنیِ آشکار رضایت‌شان از برقراری رابطه جنسی را اعلام کنند.
بنا به این قانون، دیگر سکوت علامت رضا نیست، اگر سکس بدون اعلام رضایت صریح صورت بگیرد، در مقوله تجاوز و تعرض خواهد گنجید.

در این قانون آمده است: اگر شخصی می‌خواهد با کسی رابطه جنسی برقرار کند و نمی‌تواند ابراز کند و یا شرمنده می‌شود و یا علامت‌های مبهم می‌دهد، او باید ابتدا دریابد که آیا طرف مقابل مایل به انجام این کار است یا خیر.

قانون جدید دو جرم جدید تعریف کرده است: تجاوز سهل‌انگارانه یا از سر بی‌پروایی و تعرض جنسی سهل‌انگارانه زیر سن که مجازات هر کدام تا چهارسال حبس می‌تواند باشد.
عفو بین‌الملل از این قانون استقبال کرده است. با این حال، آنا بلوس، یکی از پژوهشگران حقوق زنان این نهاد بین‌المللی مدافع حقوق بشر می‌گوید در سرتاسر اروپا با تصویب این قانون در سویدن تنها 10 کشور وجود دارند که سکس بدون رضایت را تجاوز جنسی می‌دانند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سکس
قانون جدید
نظرات بینندگان:

>>>   به نظرم برای این کشور قانون قابل قبولی است که رضایت هر دو طرف را جلب میکند و آمار آزار ها یا شکایات جنسی را کم میکند.

>>>   کاش روزی در افغا نستان چنین قوانینی که بنیاد انسانی دارند نافذ گردد
و متجاوزین مجرم شناخته شوند . فرهنگ تجاوزات جنسی در افغا نستان حتی بر کودکان وسیعا شیوع یافته است. وید یو های ثبت شده در یوتیوب از بهره
کشی جنسی اطفال بخصوص پسران و تربیه انها برای رقص در محافل که
منسوبین دولت نیز حضور مییابند مو جود است بخصوص در سمت شمال ولایات تخار و بدخشان... تمام ملا یان و متنفذین و قدرتمندان مهر سکوت علیه
چنین فجایع برلب زده اند. در شورا و مجلس سنا اصلا حرفی نیست نسل فردای ما یا برای انتحاری یا برای مقاصد جنسی تربیه میشوند و قربانیان چنین فاجعه اطفال خانواده های بی بضاعت و محروم افغانستان است. دختران در پنج ماهگی توسط دلالان خرید و فروش میشوند این است وضعیت اطفال ما.
قارن ......


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است