دانشجوی افغانستانی برنده مسابقه در عربستان
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۴    ۱۳۹۷/۳/۲۸ کد خبر: 152004 منبع: پرینت

سید احمد دانشجوی سال سوم دانشگاه ملک‌ فیصل است. او مدت پنج سال است که در رشتۀ فناوری در ریاض درس می‌خواند و تاکنون چندین پروژۀ فناوری و ابزار کاربردی ساخته ‌است.
به گزارش اسپوتنیک، اشتراک سیداحمد در جشنوارۀ «تغییر سبک زندگی» در آغاز سال 2018 و به‌دست‌آوردن مقام نخست این جشنواره، او را برای کشور عربستان محبوب ساخته و در حال حاضر وی مسئول اجرایی یک شرکت بین‌المللی فناوری است.

پروژه‌ای که آقای سید اکنون روی آن کار می‌کند «اصحاء» نام دارد، نرم‌افزاری‌ست که در گوشی‌ها نصب می‌شود و از آن می‌توان برای تشخیص بیماری‌های قلبی و بسته‌شدن شریان‌ها استفاده کرد. سید برای شش ماه روی این نرم‌افزار کار کرده تا توانسته آن را بسازد.

سیداحمد، نخستین دانشجوی افغانستانی در بخش فناوری است که در یک کشور عربی مقام نخست جشنواره را از آن خود کرده است. بدین لحاظ، به گفتۀ خودش، او انتظار دارد که وزارت تحصیلات عالی افغانستان از دستاوردهای او استقبال کند و زمینه را برای ایجاد یک مرکز فکری فناوری در کشور فراهم سازد.

یادآوری می کنیم، که پیش از این رومان شریفی یک دانشجوی دیگر افغانستانی در روسیه نیز دو دستگاهی پزشکی را اختراع کرده بود، که یکی از این دستگاه ها ثبت عکس العمل بدن انسان در مقابل اشیای بیرونی، که این دستگاه قادر به ثبت عکس العمل بدن انسان در مقابل قوه بیرونی بوده و مشخص میسازد که در کدام مدت زمان و با کدام سرعت خبر توسط نیرونها به سیستم مرکزی عصبی انتقال پیدا میکند، و دستگاه دومی بنام دستگاه پاک کننده جدار رگ ها از چربی ها میباشد که این دستگاه چربی های اطراف دیوار رگ ها را که باعث بندش جریان خون میشود پاک سازی نموده و جریان خون را بازتر میسازد.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سید احمد
عربستان
نظرات بینندگان:

>>>   مه میگم که در عربستان چطور زنان اجازه دریوری یافتند.
همی دانشجوی افغانی بوده است که ذریعه فورمول ریاضی کشف کرده است که عقل زنان برای دریوری کافی است، در صورت که روی شان توسط نقاب پت نباشد.

>>>   Shafaq
بر اساس عرف مردم ما، امروز اولین عید آن عده هموطنان مظلوم ما است که در روز ها و هفته های اخیر جان های شیرین شان را در حملات انتحاری از دست دادند و فامیل های شان در ماتم نبودن شان می سوزند.
برای همه فامیل های داغدار کشورم تسلیت عرض می کنم و روح شهدا را شاد می خواهم. ...


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است