کاریکاتور داخلی روز دوشنبه 21 جوزا 97
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۵۸    ۱۳۹۷/۳/۲۱ کد خبر: 151879 منبع: پرینت


کاریکاتور

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کاریکاتور
نظرات بینندگان:

>>>   پدرام عضو شورای ولایتی هرات: توهین و بی حرمتی به وزیر عثمانی، بی حرمتی به هراتیان است و ما با مشت به دهن تبعیض گران می کوبیم و اگر حکومت دست از سیاست های قومی و قبیلوی برندارد، ما هراتیان حکومت خود مختار اعلان خواهیم کرد!
#مسلم_شیرزاد

>>>   Abdul Hai Khurasani
چگونه می توانیم ابتکار عمل را همچنان در دست داشته باشیم؟
طالب، حکمتیار و اشرف غنی مثلث اجراءِ كننده ی مانیفست فاشیست افغانی در کشور هستند، لهذا وقت خود را به چرندیات و اراجیف امثال یون ضایع نسازید!
الف
متوجه این نکته مهم و راهبردی باشید که برای نخستین بار در تاریخ هویت سیاسی افغانستان، ابتکار عمل در دست ماست، شعار نهضت احیاء خراسان معادله سیاسی را در کشور تغییر داده است و حالا این فاشیسم افغانی است که با عصبانیت لگام منطق را از دست داده است و با فحش و اهانت و بهتان در مقام دفاع از هویت و تاریخ جعلی خود برآمده است و این حالت دفاعی نخستین گام اساسی در جهت رسیدن به هدف مقدس تمدنی و فراقومی ما می باشد.
اینکه یک وئدیویی سراپا فحش و بهتان و اهانت از طرف عناصر فاشیسی مانند یون و حکمتیار بیرون می آید، می خواهند شما را مصروف حاشیه بسازند و حرکت سیستماتیک نهضت خراسان را به حاشیه مصروف نمایند.
ب
فاشیسم سعی دارد با تحریک شهروندان ساده لوح و غیر مطلع آنها را علیه نهضت احیاء خراسان تحریک نماید و خراسان خواهی را یک آرمان قومی جلوه بدهد.
نهضت بازگشت به خراسان به هيچ وجه يك آرمان قومى نيست، زيرا خراسان نه به حكم تاريخ و نه به اعتبار جغرافيا يك هويت قومى نبوده است.
خراسان یک هويت جغرافيايى است، كه تاريخ درخشان تمدن بعد از اسلام را‌ رقم زده است.
خراسان ؛ يعنى نماد تكثر گرايى، آزادى قانونمند تمام اديان و نگرشهاى فقهى و فكرى ، سرزمين نهضت ترجمه و تعاطى و تضارب تفكر شرق و غرب ، جغرافياى كتابخانه ها و مدارس و علم و فلسفه و كلام و رياضى و طب و هندسه و نجوم ....
عظمت و عزت تاريخى خراسان مخصوص يك قوم و قبيله نمى باشد، در تاريخ درخشان خراسان تمام اقوام و هويت هاى فرهنگى سهم ارزشمند داشته اند، تمام ترك زبانها ( ازبيكها و تركمن ها ) ، بلوچ ها ، كرد ها، عرب زبانها ، تاجیک ها ( فارس ها) و پشتونها و تمام شهروندان این جغرافیا در افتخار و عزت آن شریک هستند.
خراسان یعنی استمرار تاریخ و تمدن و علم و فرهنگ و فلسفه و کلام و بازگشت به هویت اصیل ما.
احياء نام خراسان قدرت ملى را افزايش مى دهد، پايه هاى وحدت را تضمين مى كند، تاريخ حقيقى و واقعى تمام بلاد سرزمين پهناور ما را متبلور مى سازد و نيروى لازم را جهت تحرك براى رسيدن به اهداف بلند ما مهيأ مى كند.
بازگشت به خراسان كينه هاى قومى را مى زدايد، به توهم فاشيزم نقطه اى پايان مى نهد و به تمام شهروندان كشور اعتماد به نفس و حس غرور مى بخشد.
در هويت خراسان درخشش مكتب اعتدال و خرد گرای امام اعظم ابوحنيفه و قرائت تأمل و تعادل ماتريديه است كه با ميراث باستانی و خرد گراى كهن ما همخوانى کامل دارد.
در احياء خراسان تجلى تفكر انسانى، اخلاقى و الهى نهفته است .
خراسان متعلق به تمام اقوام و شهروندان كشور مى باشد، زمانيكه خراسان گفته مى شود ، از تمام سلاطين و فرمانروايانى ياد مى كنيم كه بدون توجه به زادگاه و تعلق شان به قوميت ، زبان و فرهنگ در تعالى و ترقى اين سرزمين زحمت كشيده اند.
نهضت خراسان نه هدف قومی را دنبال می کند و نه در پی حذف هویت های دیگری قومی می باشد.
ج
امروز چنانکه دیده می شود آقای حکمتیار به عنوان رهبر و پیشوای مکتب فاشیسم افغانی داعیه دار دفاع از تمام ارزش‌های فاشیسم افغانی، تاریخ جعلی و تقسیم زبان فارسی قرار دارد و من شخصاً این انسجام افغانیت را برای شروع یک گفتگو میان دو گفتمان اصلی در هویت سیاسی افغانستان قدم مهم و مبارک می دانم .
ما خود را وارث گفتمان تمدنی خراسان می دانیم و برای هر نوع گفتگوی رسانه ای با نماینده گفتمان جعلی فاشیسم افغانی که در حال حاضر من حکمتیار را رهبر و پیشوای آن میدانیم ، اعلام آمادگی می کنیم .
آیا فاشیسم حاضر است در یک مناظره علنی و معتبر مشارکت نماید، یا فقط می خواهد فحش دهد و اهانت نماید و عربده بکشد؟

>>>   مسلم شیرزاد
خیلی افراد گفته که حکومت موازی اعلان میکنند مگر یک بی 52 وقتی یک دوره میزند گ و ز های شان در خانه های شان بوی میکند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است