توزیع شناسنامه‌ به شهروندان پاکستان در کنر
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۳    ۱۳۹۷/۳/۲۰ کد خبر: 151825 منبع: پرینت

نمایندگان مردم کنر در مجلس می‌گویند که در مناطق سرحدی این ولایت در روند توزیع شناس‌نامه برای واجدان شرایط رأی دهی، به شهروندان پاکستانی نیز شناس‌نامه‌ی افغانستان توزیع می‌شود.

به گزارش اطلاعات روز، وژمه صافی، نماینده‌ی مردم کنر در مجلس روز (شبنه، ۱۹، جوزا) در نشست عمومی مجلس نمایندگان گفت که در روند توزیع شناس‌نامه برای واجدان شرایط رأی دهی، پاکستانی‌ها از آن‌سوی خط دیورند نیز می‌آیند و شناس‌نامه می‌گیرند.

خانم صافی بیان داشت که مردم مناطق سرحدی با سوءاستفاده از روابط فامیلی و خانواده‌گی که با مردم آن طرف خط دیورند دارند، در گرفتن شناس‌نامه به پاکستانی‌ها کمک می‌کنند. او این مسأله را فروش هویت ملی افغانستان به خارجی‌ها خواند و گفت که توزیع شناس‌نامه به پاکستانی‌ها خیانت ملی محسوب می‌شود.
این نماینده‌ی مردم کنر بیان داشت که روند توزیع شناس‌نامه‌ها منجر به «بی‌عزتی شناس‌نامه‌های کشور شده است.»

سخی مشوانی نماینده‌ی دیگر مردم کنر در مجلس گفت که در مناطق سرحدی این ولایت حتا در برخی قرارگاه‌های طالبان مسلح نیز شناس‌نامه افغانستان توزیع می‌شود. آقای مشوانی افزود که طالبان مسلح شناس‌نامه‌های افغانستان را به اعضای خارجی خود توزیع می‌کنند و از آنان می‌خواهند تا با شرکت در انتخابات به نفع نامزدان مورد حمایت آنان رأی دهند.

نمایندگان مردم کنر تأکید دارند که وزارت داخله به ویژه نهادهای کشفی و استخباراتی کشور باید مانع توزیع شناس‌نامه به شهروندان پاکستانی شوند. به گفته‌ی آنان اگر نهادهای امنیتی زمینه‌ی توزیع شناس‌نامه به شهروندان پاکستانی را محدود نسازند و کسانی را که به این کار دخیل هستند زیر پیگرد قانونی قرار ندهند، مشکلات زیادی در آینده متوجه امنیت افغانستان خواهد بود.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کنر
پاکستان
شناسنامه
نظرات بینندگان:

>>>   ارگانها بلند کشفی و امنیتی درین کار توزیع شناس نامه های افغانستان به افراد و اشخاص پاکستان دخیل است اشرف غنی با عملکرد نادرست اش و قومگرایی و غعف کار اش درک کرده که مانند گذشته ها چانس برنده شدن را در انتخابات ریاست جمهوری پیشرو ندارد با مشورت با تیم خیانتکار ان حنیف اتمر مشاور شورای امنیت و قیومی مشاور اقتصادی اش و معصوم استانکزی ریس امنیت ملی و اکلیل حکیمی وزیرمالیه دزد و چپاولگر کلان و گلبدین حکمتیار همفکر و همکار مشاور خصوصی و مخفی اش از همین اکنون دست به تقلبات گسترده برای انتخاباتشورا های ولایتی و ولسوالی ها و انتخابوکلای پارالمانی و ریاست جمهور زده اند تا از راه تقلب بکمک اشخاص معاشخور وزارت اقوام و قبایل در انطرف سرحد و بعضی از طالبان درجنگ که رابط ای از نگاه قومی و سمتی هم دارند قادر به ان گردند تا با تقلبات دوره کاری غنی احمدزی را برای چهار سال اینده و افزون بر یک سال دیگر از طرف خود غنی احمدزی مانند دوران فعلی تمدید و بر گرده مردم سوار کنند .

>>>   توزیع شناسنامه در کنر به پاکستانی ها بدستور آقای غنی اشرف ریس جمهور پل باغ عمومی کابل تا ارگ .

>>>   این کار حق مردم شریف کنر را زیرسوال می برد ونمایتده طالبان از آن استفاده میبرد وملای محترم ولایت کنر دست بکار شوند ونکذارند تا حق شان را دشمنان مردم تصاحب شوند .
ع-ب-کابل

>>>   ....ها چیزی بنام عزت نمی شناسه ورنه نمیفروخت
احمد از کابل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است