اوضاع فاجعه بار یمن به روایت صندوق نجات کودکان
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۴    ۱۳۹۷/۳/۸ کد خبر: 151518 منبع: پرینت

رییس صندوق نجات کودکان که اخیرا به یمن سفر کرده است به توصیف اوضاع فاجعه بار این کشور و ساکنان آن پرداخته است.

روزنامه "دی ولت" آلمان در گزارشی نوشت: شرایط اضطراری در یمن به بزرگترین بحران انسانی جهان تبدیل شده است. در این کشور یک جنگ نمایندگی در حال وقوع است.

"سوسانا کروگر"، رییس صندوق نجات کودکان که تازه به کشور یمن سفر کرده بود به توصیف شرایط فاجعه بار در این کشور پرداخته است.

وی از مردم رنج کشیده و کودکانی در یمن سخن گفت که صندوق نجات کودکان خود را نسبت به آنها متعهد احساس می کند. وی همچنین تاکید کنند که کارکنان این سازمان همواره در معرض خطر مرگ قرار دارند.

"کروگر" که اخیرا دیداری در صنعا و مناطق تحت کنترل شورشی ها در این کشور داشته است درباره شرایط یمن اظهار داشت که در اینجا مواد غذایی وجود ندارد، آب وجود ندارد و حتی اساسی ترین چیزها وجود ندارد. تمام زیر ساخت ها بمباران شده است و این روشی است که ایتلاف جنگ در یمن برای به زانو در آوردن حوثی ها در پیش گرفته اند.

وی در بخش دیگری از مطلب به جنگ نمایندگی در یمن و حضور القاعده و داعش در این کشور اشاره کرده و در ادامه اعلام کرد که از زمان آغاز جنگ یمن بر اساس اطلاعات سازمان سلامت جهانی حدود 10 هزار نفر در این کشور کشته شده و بیش از 55 هزار نفر هم مجروح شده اند. در ضمن بیش از 2200 نفر هم از ویروس وبا مرده اند. سازمان ملل بحران انسانی در یمن را به عنوان در حال حاضر بزرگترین بحران انسانی جهانی ارزیابی کرده است. حدود 84 میلیون نفر در این کشور در معرض تهدید گرسنگی قرار دارند.

به گفته کروگر، هر شب بخش های مختلفی از این کشور که قبل از جنگ هم فقیرترین کشور عربی بود بمباران می شوند. بر اساس ارزیابی صندوق نجات کودکان حدود 22.2 میلیون نفر و تقریبا سه چهارم مردم این کشور به کمک های انسانی نیاز دارند که حدود 11.3 میلیون نفر آنها کودکان هستند.

به گفته کروگر، در این کشور بیمارستان ها و مدارسی وجود دارند که توسط سعودی ها و متحدان آنها بمباران شده است.

وی از تلاش صندوق نجات کودکان برای کمک به مردم یمن گفته و تاکید کرد که سازمان ملل هم باید در این زمینه بیشتر اقدام کند.

وی همچنین تاکید کرد که پزشکان و پرستاران همواره این پرسش را مطرح می کنند که چرا دنیا در چنین فاجعه انسانی دخالت نمی کند و چرا هیچ اتفاقی نمی افتد.

به گفته رییس صندوق نجات کودکان، از هر شش کودک یک نفر در مناطق جنگی و اکثرا در افغانستان زندگی می کند. جنگ ها سخت تر شده اند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
یمن
کودکان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است