دردسرهای امارات برای ترامپ
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۸    ۱۳۹۷/۳/۱ کد خبر: 151259 منبع: پرینت

بعد از انتخاب شدن دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری جورج نادر به میزان دو میلیون دالر به زامیل پول پرداخت کرده است.

روزنامه وال‌استریت ژورنال به نقل از چند منبع آگاه گزارش کرد، در پی انتشار گزارشی که اخیرا از ایفای نقش یک کارآفرین و تاجر اسراییلی به نام جویل زامیل در مذاکراتی با پسر بزرگ دونالد ترامپ در راستای حمایت از پدر او در زمان انتخابات ریاست جمهوری 2016 خبر داد، اکنون رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات ارتباط ترامپ با روسیه درصدد متمرکز کردن تحقیقاتش در نقش این اسراییلی و چهره‌ هایی در خاورمیانه در این پرونده است.

به گزارش روزنامه وال‌استریت ژورنال، رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات ارتباط ترامپ با روسیه درصدد تحقیق بیشتر درباره دست داشتن چهره‌ هایی در خاورمیانه در کمپین انتخابات ریاست جمهوری 2016 دونالد ترامپ بوده و در عین حال بر نقش جویل زامیل، کارآفرین اسراییلی کارشناس در حوزه تاثیرگذاری از طریق شبکه‌ های اجتماعی و ارتباطات او با چهره‌ های سلطنتی کشورهای عرب حوزه خلیج‌ فارس متمرکز شده است.

مولر مشغول انجام بازجویی‌ هایی درباره فعالیت‌ های جویل زامیل یک تاجر اسراییلی زاده استرالیا برخوردار از تجربه تاثیرگذاری از طریق شبکه‌ های اجتماعی و جمع آوری اطلاعات است.

زامیل بنیانگذار چند شرکت مشاوره‌ دهی خصوصی شامل یک شرکت تحلیل اطلاعاتی به نام شرکت WIKISTRAT و همچنین گروه PSY، یک شرکت خصوصی فعال در حوزه اطلاعات با شعار "به واقعیت شکل دهید" بوده است.

اخیرا وال‌استریت ژورنال احضاریه مربوط به فعالیت‌ های زامیل که برای خود وی منتشر نشده را بررسی کرده است.

براساس گزارشی که نیویورک تایمز منتشر کرد، زامیل چند ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری 2016 با پسر بزرگ دونالد ترامپ یعنی دونالد ترامپ جونیور در محل برج ترامپ در کنار یک فرستاده ولیعهد امارات متحده عربی به نام جورج نادر و همچنین اریک پرینس، بنیانگذار شرکت امنیتی بدنام بلک واتر دیدار کرده است تا درباره پیشنهاد کمک آنها به کمپین انتخاباتی ترامپ بحث کند.

گزارش شده که بعد از انتخاب شدن دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری جورج نادر به میزان دو میلیون دالر به زامیل پول پرداخت کرده است اما یک فرد آگاه گفته که این ارتباطی به کمپین انتخابات ریاست جمهوری نداشته است.

آلن فوترفاس، وکیل دونالد ترامپ جونیور در بیانیه‌ ای برگزاری این نشست را تایید کرد و گفت: پیش از انتخابات 2016 دونالد ترامپ جونیور ترتیب نشستی را با اریک پرینس، جورج نادر و فرد دیگری که ممکن است جویل زامیل باشد، می‌ دهد.

آنها با وی درباره تاثیرات شبکه‌ های اجتماعی و یا استراتژی بازاریابی صحبت می‌ کنند اما پسر ترامپ علاقه‌ ای نشان نداده و همینجا همه چیز تمام می‌ شود.

روزنامه وال‌استریت ژورنال گزارش کرد: زامیل با تیم رابرت مولر دیدار داشته و از او پرسش‌ هایی درباره روابط تجاری‌ اش پرسیده شده است.

وکیل وی گفته بود که او هدف این تحقیقات قرار نگرفته است در عین حال جورج نادر نیز با این تحقیقات همکاری می‌ کند.

مارک موکاسی، وکیل جویل زامیل در بیانیه‌ ای گفت: موکل او هیچ چیزی به کمپین انتخاباتی ترامپ پیشنهاد نکرده و هیچ چیزی نیز از این کمپین دریافت نکرده و همچنین هیچ چیز به این کمپین تحویل نداده و در عین حال کسی هم درصدد تطمیع او نبوده و از او برای هیچ چیز به نفع کمپین ترامپ خاصی درخواست نشده است.

او ادعا کرد: گزارش‌ ها درباره دست داشتن زامیل در یک کمپین "تاثیرگذاری از طریق شبکه‌ های اجتماعی" نادرست هستند و شرکت‌ های موکل او صرفا از اطلاعاتی که علنا در دسترس هستند برای استفاده‌ های قانونی بهره می‌ گیرند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
امارات
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است