چرا طالبان در جنگ تعقیب نمی شوند؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۵۸    ۱۳۹۷/۲/۲۹ کد خبر: 151156 منبع: پرینت

چرا طالبان در جنگ تعقیب نمی شوند؟ و چرا پیش از حمله و سقوط مناطق بدست طالبان ارتش وارد صحنه جنگ نمی شود؟

در جواب باید گفت که سیاست امریکا چنین است تا هیچ طرف برد نداشته و توازون قدرت بهم نخورد آنچه برای امریکا مهم است دوام جنگ ونا امنی می باشد و الا توان نابودی طالب و داعش در توان دولت بوده ولی اجازه ای جنگ و نابودی دشمن را ندارد البته که دراین میان ستون پنجم هم وجود دارد که چندان مهم نیست اصل کار تصمیم ارباب جنگ است که طبق منافع خود وارد عمل می شود والا چه دلیل دارد که وقتی که مناطق درخطر قرار می گیرد اجازه ای جنگ صادر نمی شود بعد ازاینکه جنگ شروع شد وتلفات نیروهای امنیتی واردو بالا رفت ان زمان نوش داری بعد از مرگ می شوند.

چند صباحی همه در اندیشه ای استرا تژی دونالد ترامپ بود و همه به این باور بودند که با اعلام چنین استراتژی تحول جدی درکشور بوجود می آید اما دیدیم که همه باد هوابود وتمام شد اندک کمک به افغانستان نموده ودر مقابل ان 200 خواسته ای ذلیلانه از دولت داشته که هنوز برای مردم اشکار نشده است.

امروز دولت خود ابزار غربی ها گشته و باعث شده است که توان مردم نیز به تحلیل رود اما باید دانست که دیر ویازود راه ایجاد امنیت دردستان مردم بوده واین مردم خواهند بود که تعین سرنوشت کنند.

بهتر است که دولت امریکا و کشور های همسو بیشتر از این با سرنوشت مردم افغانستان بازی نکرده و تضاد منافع خود را در جاهای دیگر آزمایش نمایند اگر توان ایجاد امنیت را در افغانستان ندارند خوب است یخن این مردم زجر دیده را رها نموده تا خود سرنوشت خودرا تعیین کرده وزیادتر ازاین دراتش نا امنی وجنگ نسوزند.

احمد سعیدی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سعیدی
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   بیناموس ترین مردم در صف باطلان است همه کوهی پس خراب بیغیرت زن فروشه وار یک روز در بغل مجاهدین بودند یک روز در بغل امنیت ها بودند حالا در بغل آمریکایی ها هستند .

>>>   چون از ارگ کابل حمایت میشود و نیروی انتحاری برای کشتن اقوام محروم است

>>>   این در واقع پرسشی هست که دایما الوقت در ذهنم مجسم میشود چرا مخالفین دولت با داشتن همچو امکانات سبک و سنگین در کشور ما با این جغرافیا کوچک تا نقطه صفری تعقیب شده ازبین برده نمیشوند و این واضیح هست که این یک پروژه هست.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است