خبر محرمانه درباره احتمال مرگ ولیعهد عربستان
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۸    ۱۳۹۷/۲/۲۸ کد خبر: 151128 منبع: پرینت

سرویس استخباراتی یک کشور عربی منطقه در راپور محرمانه خود با قاطعیت آورده است که در درگیری‌های شنبه‌شب ریاض، دست‌کم دو مرمی به بن‌سلمان اصابت کرده است.
به گزارش آریانانیوز، شواهد فراوان و قابل توجهی در دست است که نشان می‌دهد غیبت نزدیک به 30 روزه محمد بن‌سلمان ولیعهد پادشاه عربستان طبیعی به نظر نمی‌رسد و از بروز حادثه‌ای حکایت می‌کند که تلاش می‌شود از میدان دید دیگران پنهان بماند. بخوانید!

1- شنبه‌شب اول ثور (21 آوریل 2018 ) خبرگزاری ها از یک درگیری شدید در ریاض خبر دادند. فلم‌ها و تصاویری که از محل درگیری مخابره شده بود به وضوح از تردد ‌تانک‌ها و زره‌پوش‌ها در اطراف ارگ سلطنتی آل‌سعود حکایت می‌کرد و صدای تبادل آتش با سلاح سنگین میان گارد سلطنتی و جمعی که هنوز هویت آنها فاش نشده است شنیده می‌شد.

این درگیری برای چند ساعت پیاپی ادامه داشت. بعد از وقوع حادثه و با تاخیری سؤال‌برانگیز (فردای آن روز)، مقامات سعودی در یک راپور رسمی اعلام کردند که یک طیاره بی پیلوت از نوع هلی‌شات که من‌حیث اسباب‌بازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد در آسمان اطراف ارگ دیده شده بود که با هوایی مدافعه منهدم شد! و توضیح ندادند که آیا چند ساعت تیر‌اندازی با سلاح سنگین و حضور ‌تانک‌ها و زره‌پوش‌ها برای مقابله با یک اسباب‌بازی بوده است؟!

2- محمد بن‌سلمان به حضور مداوم در رسانه‌ها و مصاحبه‌های پی در پی با شبکه‌های خبری شهرت داشت به گونه‌ای که تقریبا هیچ روزی نبود که تصویر و یا اظهار نظری از وی در رسانه‌ها نباشد.

با این حال غیبت کامل 27 روزه بن‌سلمان در رسانه‌ها و بی‌خبری مطلق از حضور او در بازدید از فلان مرکز یا افتتاح فلان تعمیر و… که تقریبا همه روزه مواردی از آن دیده و مخابره می‌شد را نمی‌توان تصادفی و عادی تلقی کرد!

3- محمد بن‌نایف، ولیعهد رسمی آل‌سعود که بن‌سلمان با پشتیبانی امریکا و حمایت پدرش او را برکنار کرده و خود به جای او نشسته بود، بعد از برکناری، در قصر محل اقامت خود محبوس بود و هیچ خبری از وی به بیرون درز نمی‌کرد.

اما بن‌نایف اخیرا در اقدامی دور از انتظار در صفحه تویت خود، سیاست‌های محمد بن‌سلمان را به شدت محکوم کرده و ادامه آن را باعث نابودی حاکمیت چند ده ساله آل‌سعود دانسته است. در بخشی از تویت بن‌نایف آمده است:
100 ملیارد دالر میزان سرمایه‌گذاران یمنی در عربستان است و اکثر آنان برای خروج از کشور و انتقال دارایی های خود به دیگر کشورها تلاش می‌کنند که علت آن سیاست‌های عقیمی است که بن‌سلمان بر سرمایه‌گذاران خارجی تحمیل کرده است.

علاوه بر آن شاخص سرمایه‌گذاری امن در عربستان کاهش یافته است. سرزمین بدون مردم، کشور نیست. اعمال محدودیت و در تنگنا قرار‌ دادن مردم، ظلم و ستم به مردم و تلاش برای تغییر هویتی که جمع و متحد شده است و افراد بر اساس آن رشد و نمو یافته‌اند به معنای تهدید مستقیم برای کشور من‌حیث یک منظومه کامل است .

بن‌نایف در ادامه آورده است بن‌سلمان به علت کوته‌فکری‌های سیاسی و شیوه تعامل با مردم در واقع با سرنوشت کشور بازی و موجودیت عربستان را تهدید می‌کند… اهمیت مسجد‌الاقصی به لحاظ دینی و وجدانی و سیاسی و عاطفی کمتر از حرمین شریفین نیست و تا‌کنون سابقه نداشته است که یکی از پادشاهان و شاهزاده گان و سران کشورهای عربی و اسلامی در قبال قدس و مسجد‌الاقصی کوتاهی کرده و اقدام خود را هم علنی کنند ولی بن‌سلمان و اطرافیان او این کار را کرده‌اند. باید بدانیم که قدس پایتخت ابدی فلسطین است .

از محمد بن‌نایف که در محل اقامت خود محبوس بود و اجازه کمترین تماسی با دنیای بیرون از قصر خود نداشت، این اظهار نظر و حمله مستقیم و همه‌جانبه به محمد بن‌سلمان عجیب و غیر‌منتظره است آن‌هم بن‌سلمانی که به برخوردهای سخت و خشونت‌آمیز با مخالفان خود شهرت دارد، بنابراین تویت محمد بن‌نایف تنها می‌تواند نشانه بیرون افتادن بن‌سلمان از چرخه قدرت در عربستان باشد.

4- دو هفته قبل مایک پمپئو وزیر امور خارجه ترمپ در سفری ناگهانی به ریاض رفت و خبرگزاری ها به نقل از مقامات سعودی از ملاقات و گفت‌و‌گوی او با محمد بن‌سلمان خبر دادند! اما برخلاف معمول هیچ تصویری از این ملاقات مخابره نشد! تا آنجا که برخی از منابع خبری در انجام این ملاقات تردید کردند!

5- قطر در برخورد با عربستان در تلاش بود تا پیوندش با آل‌سعود به طور کامل گسسته نشود و راه بازگشت باز بماند ولی اخیرا با صراحت اعلام کرده است که هیچ‌یک از شروط عربستان -بن‌سلمان- را نمی‌پذیرد.

این حرکت قطر نیز از حادثه‌ای در حاکمیت آل‌سعود خبر می‌دهد که می‌تواند حذف بن‌سلمان نتیجه آن باشد.

6- نامه محرمانه ترمپ به سران برخی از کشورهای عربی خلیج‌فارس- و صدور چندین و چند دستور‌العمل خطاب به آنان که با بایدها و نبایدها همراه بود، غیر‌منتظره به نظر می‌رسید چرا که مضمون و محتوای نامه ترمپ حاوی نکته‌ای نبود که پیش از آن به طور علنی خطاب به سران عرب خلیج‌فارس مطرح نشده باشد!

از این روی ارسال محرمانه آن در عرف سیاسی معمول و قابل توجیه نبود، مگر اینکه اتفاق غیر‌قابل پیش‌بینی و تازه‌ای افتاده باشد که سران کشورهای یاد شده را با شوک و سردرگمی روبرو کرده و باعث شده که ترمپ دلگرمی دادن به آنان را ضروری بداند! سفر ناگهانی و بدون مخابره تصویر مایک پمپئو به عربستان نیز در همین جهت قابل ارزیابی است.

7- و اما، آنچه شواهد و قراین یاد شده را از احتمال به قطعیت نزدیک می‌کند یک خبر به کلی سرّی است که از سرویس استخبااتی و امنیتی یکی از کشورهای عربی منطقه درز کرده و به گونه‌ای در اختیار کیهان قرار گرفته است.

این سرویس استخبااتی در راپور محرمانه خود برای مقام عالی کشور متبوع خویش با قاطعیت آورده است که در جریان درگیری‌های شنبه شب ریاض- اول ثور/21 آوریل- حداقل دو مرمی به محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان اصابت کرده و احتمال اینکه از دنیا رفته باشد نیز وجود دارد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عربستان
بن سلمان
محرمانه
نظرات بینندگان:

>>>   به امیدروزیکه همه این شهزاده گرگ ها نابود شوند وعرب هخای ترورست تنبل ومفسد خود مالک سرنوشت خود شوند بلکه از شرارت وجهالت دست بردار شوند ومصروف زندگی خود گردند تا افغانستان از شر شان آرام ومحفوظ بماند

>>>   خدارا شکر دستش درد نکنه اونی که بن سلمان خودخواه ومغرور اگر به درک رسونده.اگرم خبر دروغ باشه وعده خداوند متعال حق است بزودی این ستمکار به سزای اعمال زد دینی واسلامی خود خواهد رسید
یا حق به امید نصرت الهی

>>>   ان شاء الله به زودی به درک واصل خواهد گردید.

>>>   اگر این بار نمرده باشد کار های که انجام میدهد در آینده برایش راه مرگش را بسیار زود هموار می سازد. این بیچاره به دهل امریکا می رقصد از سیاست خبری ندارد موضع گیری های وی در قبال مسایل جهانی و از جمله در مورد قدس شریف وجه وی را در نزد همه مسلمان جهان منحیث ولیعهد سعودی تخریب نموده است و گذشته از آن در روابط با افراد داخل همه افراد متنفذ و قدرتمند آل سعود را توهین ، تحقیر ، زندانی و حتی یک تن آنرا بر اثر شکنجه به قتل رساند این ها عکس العمل جدی در قبال دارد دیر یا زود همه آنها یک دست شده کار بن سلمان را یک طرفه می کند

>>>   بن سلمان یک نفر را در افغانستان.بخودش جذب کرده بود.که اسم آن حکمتیار میباشد.انسان های خود خواه چطوری هم شکل خود را پیدا میکند.گلبدین حاضر از دستورات بن سلمان پیروی کند و5 هزار از افرادش را بفرستت به جنگ یمن به کشتن بدهد ای خدا نابودد کند گلبدین


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است