پاپ فرا رسیدن ماه رمضان را به مسلمانان تبریک گفت
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۷    ۱۳۹۷/۲/۲۷ کد خبر: 151093 منبع: پرینت

پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به مسلمانان تبریک گفت و پایان خشونت ها در خاورمیانه و تجدید تعهد جامعه بین المللی برای مذاکرات و صلح را خواستار شد.

به گزارش رم، پاپ در موعظه های روز چهارشنبه در واتیکان افزود: من از افزایش تنش ها در سرزمین مقدس (فلسطین اشغالی) و در خاورمیانه بسیار نگران و ناراحت هستم. از تشدید خشونت ها که همواره منجر به دور شدن مسیر صلح و مذاکره می شود، نگران هستم.

رهبر مذهبی کاتولیک ها همچنین ضمن ابراز غم و اندوه برای قربانیان و مجروحان درگیری های اخیر در فلسطین اشغالی، گفت: من به تمام آنهایی که رنج می بینند نزدیک هستم و دعا می کنم.

وی تاکید کرد: روی آوردن به خشونت منجر به صلح نمی شود. جنگ باعث جنگ و خشونت منجر به خشونت می شود. من از تمام طرفین درگیری و از جامعه بین المللی دعوت به تجدید تعهد می کنم تا مذاکرات، عدالت و صلح پیروز شوند. خدا همه ما را رحمت کند.

پاپ در پایان افزود: به برادران و خواهران مسلمان ماه رمضان را که از آغاز می شود تبریک می گویم و امیدوارم که این ماه دعا و روزه به گام برداشتن در مسیر خدا که صلح است، کمک کند.

نظامیان اسراییل روز دوشنبه 24 ثور ماه ، راهپیمایی مردم غزه را در هفتادمین سالگرد «روز نکبت» (پایه ریزی اسراییل در فلسطین) و در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی به خاک خون کشیدند که در جریان آن 61 تن کشته و حدود سه هزار نفر زخمی شدند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
خاورمیانه
آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است