خارج کردن خانواده‌های نظامیان آمریکایی از کوریا
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۸    ۱۳۹۷/۲/۲۷ کد خبر: 151091 منبع: پرینت

منابع آگاه اعلام کردند رییس‌جمهوری آمریکا پیش از بازیهای المپیک به مشاوران خود دستور داده بود برای خارج کردن خانواده‌ های نظامیان آمریکایی از کوریا آماده باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره آمریکا، شبکه سی ان ان روز سه شنبه گزارش داده است که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا به مقام های امنیت ملی دستور داده بود تا برای تخلیه خانواده های نظامیان آمریکایی مستقر در کوریای جنوبی در آستانه بازی های المپیک زمستانی که اوایل امسال در کوریای جنوبی برگزار شد، آماده باشند.

سی ان ان به نقل از چهار مقام فعلی و سابق دولت آمریکا اعلام کرد ترامپ اوایل امسال به اچ آر مک مستر مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید دستور داد تا برای تخلیه خانواده های نظامیان آمریکایی مستقر در کوریای جنوبی آماده شود.

مک مستر نیز به کارکنان شورای امنیت ملی آمریکا دستور داد تا برای اجرای دستور رییس جمهور و تخلیه حدود 8 هزار نفر از اعضای خانواده های نظامیان آمریکایی در کوریای جنوبی آماده شوند.

منابع آگاه افزودند: با این حال، مقام های امنیت ملی آمریکا که نگران آن بودند که کوریای شمالی این اقدام را تلاشی برای آمادگی جنگ تفسیر و برداشت کند، در پشت پرده برای دستیابی به یک مصالحه تلاش کرده اند.

گزارش شده است که جیمز ماتیس وزیر دفاع و جان کلی رییس کارکنان کاخ سفید توانسته اند ترامپ را متقاعد کنند تا دستور مبنی بر تخلیه خانواده های نظامیان آمریکایی در کوریای جنوبی را لغو کند و به جای آن به پرسنل نظامی آمریکایی دستور بدهد تا در سفرهای آتی از به همراه آوردن اعضای خانواده های خود به کوریای جنوبی خودداری کنند.

دستور برای تخلیه خانواده های نظامیان آمریکایی در شرایطی صادر شده بود که مشاوران ترامپ در حال بحث و مجادله بر سر حمله احتمالی هدفمند به تاسیسات هسته ای و موشکی کوریای شمالی بوده اند.

یک مقام سابق دولت آمریکا در اینباره گفت: ترامپ در آن زمان ظاهرا قصد داشته تا سیگنالی را برای پنتاگون ارسال کند و آن پیام و سیگنال این بوده است که رییس جمهور آمریکا درباره بررسی گزینه های نظامی علیه کوریای شمالی کاملا جدی بوده است.

یک مقام دیگر دولت آمریکا تاکید کرد: ترامپ بر این باور بود که در صورت تشدید تنش ها و وقوع درگیری نظامی، این مساله هوشمندانه نخواهد بود که خانواده های نظامیان آمریکایی در خاک کوریای جنوبی باقی بمانند.

این در شرایطی است که رییس جمهور آمریکا قصد دارد 12 ژوین یعنی 22 جوزا با رهبر کوریای شمالی در سنگاپور دیدار کند.

کوریای شمالی مذاکرات سطح‌ بالای چهارشنبه را به‌ دلیل رزمایش کوریای جنوبی ــ آمریکا لغو کرده است.

خبرگزاری رسمی کوریای شمالی مانور مشترک میان آمریکا و کوریای جنوبی را "تحریک‌آمیز و آمادگی برای تهاجم" توصیف کرده است.

کوریای شمالی همچنین هشدار داده است دیدار تاریخی میان کیم جونگ اون رهبر این کشور و دونالد ترامپ رییس جمهور کوریای شمالی نیز ممکن است لغو گردد.

وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرده است که همچنان به تلاش و برنامه ریزی خود برای برگزاری دیدار بین دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا و رهبر کوریای شمالی ادامه می دهد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
کوریای جنوبی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است