مسوول ارتباطات حزب نیک ترکیه دستگیر شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۵۰    ۱۳۹۷/۲/۱۹ کد خبر: 150850 منبع: پرینت

کریم چوراکلیک مسوول ارتباطات حزب نیک به اتهام 'همکاری با گروه گولن' توسط پولیس امنیت استانبول دستگیر شد.

به گزارش روزنامه حریت، کریم چوراکلیک که چندی پیش به اتهام 'ارتباط با گروه گولن' دستگیر و ساعتی بعد به صورت مشروط آزاد شده بود، بار دیگر توسط ماموران پولیس ضد ترور استانبول در منزل خود دستگیر شد.

به نوشته این رسانه، ساعاتی پس از دستگیری چوراکلیک، حزب نیک در بیانه ای هر گونه ارتباط این تشکیلات سیاسی با فرد مذکور را رد کرد که چورالیک در واکنش به این اقدام حزب نیک، عکس های خود با مرال آکشنر رهبر آن حزب را در فضای مجازی منتشر کرد.

همزمان با تاسیس حزب نیک به رهبری مرال آکشنر، بعضی از مقام های نزدیک به حزب حاکم ترکیه بارها در اظهارات خود بعضی از اعضای موسس حزب نیک را به داشتن ارتباط با گروه گولن متهم کردند و به نظر می رسد دستگیری کریم چوراکلیک در راستای متهم کردن این تشکیلات سیاسی به ارتباط با گروه گولن باشد تا در آستانه انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری و مجلس در سوم سرطان از آن بهره برداری شود.

مقام های دولت ترکیه، تعداد افراد مرتبط با گروه فتح الله گولن را نزدیک 170 هزار نفر اعلام و بیان کرده اند که این افراد به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کودتای 15 جولای سال گذشته ترکیه نقش داشتند.

ترکیه مدعی است که فتح الله گولن با تشکیل گروهی موسوم به گولن (فتو) و با رخنه در تشکیلات قضایی، نظامی، آموزشی و ارکان دولتی، کودتای 15 جولای (25 سرطان سال 1395) را سازماندهی کرده است.

در کودتای 15 جولای سال 2016 (25 سرطان 1395) ترکیه 249 نفر کشته و 2 هزار و 193 نفر نیز زخمی شدند.

محاکمه عوامل کودتای نافرجام 15 جولای ترکیه در مراجع قضایی ترکیه جریان دارد و در آن فتح الله گولن به عنوان متهم ردیف اول معرفی شده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترکیه
دستگیر
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است