احتمال احضار ترامپ به دادگاه قوت گرفت
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۵    ۱۳۹۷/۲/۱۳ کد خبر: 150589 منبع: پرینت

با هشدار بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت ادعای مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیرامون عدم همکاری رییس جمهوری این کشور با بازجویان فدرال، احتمال احضار ترامپ به دادگاه قوت گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، «رابرت مولر» بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت ادعایی مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هشتم نوامبر سال 2016 میلادی هشدار داد در صورتی که دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور از گفتگو با بازجویان فدرال درباره سئوالات مطرح خودداری کند، مجبور به صدور احضاریه دادگاه برای وی خواهد بود.

به گزارش روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت ادعایی مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این موضوع را در نشست ماه مارس با وکلای ترامپ به آن ها گوشزد کرده است.

بر این اساس، تیم «رابرت مولر» فهرستی از سووالات را برای طرح موضوع با ترامپ توسط بازجویان فدرال تهیه کرده اند که شامل موارد زیر است: اخراج های افراد در سطوح عالی، مبارزات انتخاباتی و امور کاری و تجاری ترامپ.

در همین رابطه، به دنبال حمله لفظی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به «رابرت مولر» بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت ادعایی مسکو در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در 22 حمل ماه سال جاری، لایحه ای دو حزبی در حمایت از «مولر» در سنای آمریکا مطرح شد.

این اقدام جدیدترین تلاش سناتورهای آمریکایی برای دفاع از بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت ادعایی مسکو در انتخابات ریاست جمهوری این کشور به شمار می آید.

این در حالی است که 27 حوت ماه سال جاری نیز «لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه ایالت کارولینای جنوبی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌اِن‌اِن اعلام کرد که اگر ترامپ، «رابرت مولر» بازرس ویژه تحقیقات دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 میلادی این کشور را اخراج کند، مقدمه پایان ریاست جمهوری وی خواهد بود.

سناتور جمهوریخواه ایالت کارولینای جنوبی ادامه داد: به نظر من هیچ دلیلی برای اخراج «رابرت مولر» وجود ندارد. به عنوان یک جمهوریخواه، به همه مردم آمریکا قول می دهم که مولر بدون هرگونه دخالتی به کار خود ادامه خواهد داد.

بر این اساس، «سوزان کالینز» (Susan Collins) و «لیندسی گراهام» (Lindsey Graham) دو سناتوری بودند که اعلام کردند از گزارش های منتشره درباره درخواست ترامپ از وکیل کاخ سفید برای همکاری با مقام های وزارت دادگستری این کشور پیرامون اخراج بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات دو سال گذشته ریاست جمهوری آمریکا ابراز نگران و ناراحت هستند.

این دو سناتور در مصاحبه هایی جداگانه اعلام کرده بودند که امیدوارند بتوانند مصوبه حمایت از «رابرت مولر» را به تصویب برسانند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
دادگاه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است