شکستی که واشنگتن از مسکو خورد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۰    ۱۳۹۷/۱/۲۹ کد خبر: 149974 منبع: پرینت

سخنگوی وزارت خارجه روسیه می‌ گوید، دولت آمریکا در «بازی دیپلماتیک» با مسکو و بطور کلی در منطقه خاورمیانه شکست خورده و اکنون به سمت تهدید و تحریم روی آورده است.

"ماریا زاخاروا" سخنگوی وزارت خارجه روسیه معتقد است که واشنگتن نتوانسته در «بازی دیپلماتیک» با مسکو موفق عمل کند، به همین دلیل به سمت تحقق نقشه‌ های دیگر، از جمله اعمال تحریم‌ ها روی آورده است.

زاخاروا، در یک برنامه زنده از شبکه تلویزیون «راسیا-1» گفت: «متاسفانه، ظاهرا طرف آمریکایی راهی برای موفقیت در بازی دیپلماتیک با ما پیدا نکرده است و بطور کلی بازی دیپلماتیک آمریکا در کل منطقه خاورمیانه با شکست مواجه شده است. به همین دلیل آنها به سمت "نقشه B" روی آورده و راه تهدیدات بی پایان و اعمال تحریم‌ های اقتصادی را در پیش گرفته‌ اند.»

به عقیده این دیپلمات روس، برخورد کنونی دولت آمریکا، بخشی از «راهکار بزرگ» واشنگتن برای احیای سلطه خود در عرصه بین المللی است.

پیش از این، "نیکی هیلی" نماینده آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که تحریم‌ های جدیدی علیه روسیه به خاطر حمایتش از دمشق در حال آماده سازی است. به گفته وی، اقدامات محدود کننده ظاهرا علیه شرکت‌ هایی اعمال خواهد شد که گویا در ارسال تسلیحات نظامی به سوریه دست داشته و قادر به تولید سلاح‌ های شیمیایی هستند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
واشنگتن
مسکو
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است