استعفای یک مسوول ارشد امنیتی آمریکا
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۴    ۱۳۹۷/۱/۲۸ کد خبر: 149895 منبع: پرینت

موج برکناری یا استعفای مقام های شورای امنیت ملی آمریکا در حالی ادامه دارد که اینبار قرعه به نام یک مقام ارشد امنیت فضای مجازی افتاد.

«راب جویس» هماهنگ‌ کننده امنیت مجازی رییس‌جمهور آمریکا که عضو ارشد امنیت ملی این کشور نیز هست، کاخ سفید را ترک خواهد کرد و به سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) باز می‌ گردد.

به نوشته وبگاه نشریه «هیل» به نقل از منابع آگاه، استعفای جویس باعث خالی ماندن یکی از نقش‌ های حیاتی و مهم در امنیت مجازی دولت آمریکا خواهد شد.

این در حالی است که پیشتر «جان بولتون» مشاور امنیت ملی جدید آمریکا، «ریکی وادل» قایم مقام این شورا را (که از سوی هربرت مک‌مستر همتای پیشین خود انتخاب شده بود) مجبور به استعفا کرده و قصد دارد یکی از افراد خود را به این سمت منصوب کند.

برخی در کاخ سفید می‌ گویند بولتون در تلاش است تا ساختار شورای امنیت ملی آمریکا را به کلی تغییر داده و با برکنار کردن افراد انتخاب شده از سوی مک‌مستر (که عموما میانه‌روتر بودند) تیم تندرو و افراطی خود را به روی کار بیاورد.

در مدت زمانی که از ورود ترامپ به کاخ سفید می‌ گذرد بیش از 20 نفر از اعضای ارشد دولت او اخراج شده، استعفا کرده و یا با نفراتی دیگر جایگزین شده‌ اند. در بین آنها نام «رکس تیلرسون» وزیر خارجه، «هربرت مک‌مستر» مشاور امنیت ملی و «جیمز کومی» رییس اف‌بی‌آی نیز دیده می‌ شود.

این تغییرات امنیتی در آمریکا در حالی است که طی هفته اخیر «دونالد ترامپ» رییس‌جمهور این کشور با همراهی فرانسه و انگلیس، به بهانه حمله شیمیای به دوما در غوطه شرقی، علیه دولت سوریه حمله موشکی انجام داد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
استعفا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است