روزنامه اسراییلی: اسد از گذشته قویتر شده است
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۱    ۱۳۹۷/۱/۲۳ کد خبر: 149709 منبع: پرینت

در حالیکه رییس جمهوری آمریکا، تهدیداتش را برای حمله به سوریه شدت بخشیده است، روزنامه اسراییل 'یدیعوت آحارونوت' اعتراف کرد: بشار اسد رییس جمهوری سوریه از گذشته قویتر شده است.

روزنامه مصری 'صدی البلد' روز چهارشنبه به نقل از یدیعوت آحارونوت، نوشت: با توجه به رخدادهای اخیر، همه توجهات تا پایان هفته جاری بر سوریه متمرکز خواهد بود، زیرا اوضاع این کشور به طور استثنایی پیچیده شده و سطح تنش در آن افزایش یافته است.

این روزنامه چاپ فلسطین اشغالی افزود: با توجه به تجربه گذشته، احتمال حمله کنونی آمریکا به سوریه، همانند سال پیش وجود دارد؛ آمریکا سال گذشته در واکنش به حمله شیمیایی ادعایی به ادلب، به سوریه حمله کرد و همچنین 'اسراییل' نیز به انجام یکی از حمله های به سوریه متهم شد. از این رو تل آویو از ترس حملات تلافی جویانه دولت سوریه، سطح آمادگی را در مرزهای شمالی خود افزایش داده است.

بنابر این گزارش، وزارت جنگ آمریکا (پنتاگون) پیشتر 'اسراییل' را در جریان حمله سال گذشته آمریکا به سوریه، قرار داده بود؛ به همین دلیل، نهادهای امنیتی تل آویو آمادگی واکنش به حمله های زمینی و هوایی سوریه را داشتند.

یدیعوت آحارونوت ادامه داد: اما اینبار دو فرق اساسی بین حمله های سال گذشته و کنونی آمریکا وجود دارد که شاید به نفع 'اسراییل' نباشد؛ نخست این که بر اساس گزارش های واشنگتن و موسکو، حمله به پایگاه نظامی 'التیفور' در خاک سوریه کار تل آویو بود و این موضوع زمینه انکار 'اسراییل' را که تضمینی برای حمله های بدون پاسخ علیه او بود، از بین می‌ برد. و دوم اوضاع راهبردی کنونی بشار اسد در سوریه است که نسبت به گذشته قویتر شده است. او به خودش اطمینان دارد و با کمک روسیه، در مسیر تحقق پیروزی در جنگ است.

تروریست های سوری مدعی شده اند که شهر دومای سوریه شامگاه شنبه (18 حمل ماه)، هدف بمباران شیمیایی قرار گرفت که در جریان آن 75 تن کشته و ده ها تن مصدوم شدند.
این در حالی است که دولت سوریه، هر گونه دخالت را در این حمله شیمیایی رد کرد و سفیر و معاون نماینده روسیه در سازمان ملل متحد هم استفاده از سلاح شیمیایی را روش کثیف تروریست ها برای جلب توجه دانست.
در مقابل دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا تهدید کرد که واشنگتن به زودی به این موضوع واکنش نشان خواهد داد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اسراییل
اسد
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است