بلر دست به دامن مرکل شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۱    ۱۳۹۷/۱/۲۰ کد خبر: 149556 منبع: پرینت

نخست‌وزیر پیشین انگلیس از آلمان خواست هر آنچه ممکن است برای لغو بریگزیت و نگه داشتن انگلیس در اتحادیه اروپا انجام دهد.

تونی بلر، نخست‌وزیر پیشین انگلیس از حامیان سرسخت باقی ماندن کشورش در اتحادیه اروپا است و حین رفراندوم هم در کمپ "ماندن" حضور داشت و اکنون از آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان درخواست کمک کرده است.

او گفت: آلمان باید هر آنچه در توان دارد انجام دهد تا انگلیس را در اتحادیه اروپا نگه دارد.

بلر در مصاحبه با نسخه آلمانی روزنامه "بیزنس اینسایدر" گفت: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا یک "اشتباه تاریخی" خواهد بود. اروپا و علی‌الخصوص آلمان، چیزهای زیادی از دست می‌دهد. به نفع همه ما است که تجارت بدون مانع در سراسر این قاره داشته باشیم و در زمانی‌ که ساختارهای خودکامه در حال ظهور مجدد هستند، بخواهیم دمکراسی‌ های لیبرال را کنار هم نگه داریم.

این رهبر سابق انگلیس از حزب کارگر همچنین تاکید کرد درها باید به روی مردم کشورش باز بماند که اگر آنها خواستند در اتحادیه اروپا بمانند. در شرایطی که ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس برای مذاکرات بریگزیت تقلا می‌کند، بلر افزود آلمان می‌تواند نقشی حیاتی در ملغی کردن بریگزیت ایفا کند و این در شرایطی است که با فرانسه برای ایجاد اصلاحات در اتحادیه اروپا همگام شود.

این سیاستمدار انگلیسی همچنین به تغییر چشم‌ انداز سیاسی در پی انتخابات‌ های اخیر در آلمان و فرانسه اشاره کرد و گفت: آلمان همچنین می‌ تواند به پیشبرد بازگشت انگلیس به اتحادیه اروپا از طریق نشان دادن اینکه اتحادیه اروپا می‌تواند خودش را تغییر دهد، کمک کند.

صدراعظم آلمان هنوز واکنشی به این درخواست نداشته است. با این حال او ماه فوریه با بیان دوباره موضع کشورش گفت آلمان بریگزیت را تقبیح می‌کند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مرکل
بلر
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است