افغانستان بی رقیب در ناامنی و تروریسم پذیری
تروریستان فرانسوی، الجزایزی تاجیکستانی، ازبکستانی و چچنی گروه داعش که پیش از این در سوریه می‌جنگیدند با شاخه این گروه در افغانستان یکجا شده اند 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۲۵    ۱۳۹۷/۱/۹ کد خبر: 149144 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، اگرچه پیش از این بارها و به طرق مختلف درخصوص جابجایی تروریست ها یا به عبارت بهتر مخالفان مسلح غیر افغانستانی و بیگانه و مهاجر در نقاط مرکزی و شمالی کشور تذکر و اخطار داده بودیم اما بی توجهی یا سرسپردگی حکومت مرکزی کار را به آنجا رساند که...

که آژانس های خبری غربی از جمله EFP فرانسه نیز بدین موضوع مهم و حیاتی پرداختند که همزمان با امنیت و ثبات نسبی دیگر کشورهای منطقه از جمله عراق و سوریه، تروریستان بین المللی و افراط گرایان بنیادی داخل افغانستان روز بروز و بیش از پیش جابجا می شوند و تحرک دارند.

رسانه های خبری فرانسه چنین گزارش داده اند که: تروریستان فرانسوی و الجزایزی گروه داعش با شاخه این گروه در افغانستان یکجا شده اند. همچنین تروریستان وابسته به داعش شامل اتباع کشورهای تاجیکستان، ازبکستان و چچن که پیش از این در سوریه می‌جنگیدند در ماه نوامبر سال 2017 به افغانستان آمده اند.

نکته ی قابل تاسف و تامل دیگر این گزارش این است که بخش قابل توجهی از استخدام ها و به عوضیت گرفتن های داعش و دیگر مخالفان مسلح افغانستان را زنان و کودکان تشکیل می دهند که می بایست حکومت و ارگان های ذی ربط با تمام قوا و بلافاصله به آن رسیدگی کنند.

این درحالی است که بلاتکلیفی، بی تفاوتی، بی اعتنایی و انفعال محض حکومت را می توان ناشی از سرسپردگی آن به عوامل پشت پرده ی داعش نسبت داد یا حتی اینکه تحرکات و جابجایی های مخالفان مسلح مهاجر از ولایات مرزی به ولایات مرکزی و شمالی با اطلاع قبلی و حتی رضایت و میل باطنی ارگ بوده است!

از این رو می توان به جرات مدعی شد ولایات شمالی درگیر جنگ خاموش با تروریست های مهاجر و غیر افغانستانی هستند که نه تنها حمایت و مقابله ی نیروهای امنیتی حکومتی را با خود ندارند بلکه حتی در سکوت خبری و غفلت نهادهای ذی ربط ادامه یافته است.

داغ بودن این مساله برای امنیت منطقه از یکسو و نیز انفعال و اهمال کاری حکومت نسبت به گزارش های داخلی از سوی دیگر، سبب شدند تا پای گزارشگران EFP فرانسه به ولایات رسما درحال تصرف و اشغال شده از جمله جوزجان و ولایات همجوار آن باز شود.

با این تفاسیر باید منتظر ماند و دید حکومت برای بی توجهی و تداوم اهمال کاری خود نسبت به وضعیت بحرانی ولایات مرکزی و شمالی چه توجیهی به کار خواهد بست؟

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تروریسم
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   دولت خائن تنها به پاکسازی قومیتی خواهد زد و مردم رو به دست قصاب صفتان (مانند گلبدین چتلیار و...) خواهد سپرد

>>>   خیر است انشالله

>>>   دونالد ترامپ در بیانیه اخیرش گفت که ما داعش را از سوریه خارج و به جهنم فرستادیم.
وزارت خارجه افغانستان اعتراض نامه خود را به سفیر امریکا در کابل فرستاده است که چرا رییس جمهور امریکا کشور ما را جهنم مینامد؟

>>>   افغانستان میدان رقابت قدرت های جهانی و فارسی زبان و پشتون ها میباشد .
زره


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است