حنیف اتمر، پیروز میدان لابی گری
هیچکس به اندازه ی اتمر برای فردا و آتیه ی سیاسی خود آذوقه و توشه ای مملو از لابی گری و جلب نظر مساعد قدرت های منطقه و غرب فراهم نکرده است 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۵    ۱۳۹۷/۱/۵ کد خبر: 148967 منبع: پرینت

حنیف اتمر که در یک سفر دو روزه به آلمان رفته بود با تمدید سفرش نظر آلمانی ها را بخود جلب کرده باعث گردید تا سیاستمداران آلمانی نسبت به عملکرد عطا بدبین شده و تا اندازه ای دست از حمایت عطامحمد نور بردارند و نور ناچار تسلیم ارگ گردید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، درس بزرگی که از سرنوشت و سرگذشت سیاسی سیاستمداران و ارگ نشینان در راس حکومت های کنونی و پیشین حداقل در دو دهه ی اخیر می توان گرفت این است که انتخابات به شکل معمول و مرسوم رفراندومی آن در جهان برای تصمیمات کلان و ملی، جایگاه خاصی در افغانستان ندارد!

در همین راستا آنچه که مهمتر و حایز اهمیت می باشد جلب نظر مساعد قدرت های منطقه و غرب یا به عبارتی لابی گری های وسیع و عمیق و قابل اعتنا با ترسیم کنندگان اصلی قدرت در کابل است که همواره بیشتر و پیشتر از آرای مردم ملکی جواب داده و می دهد.

لذا در این خصوص باید حنیف اتمر را پیروز میدان لابی گری و یکی از عناصر اصلی قدرت در حکومت آتی دانست که با تحرکات سیاسی زیرپوستی و کاملا بدور از بوق و کرنای خود و نیز با سفرهای رسمی و شخصی به کشورهای همسایه و غرب، توانسته جایگاه محکمی برای فردای خود دست و پا کند.

نکته ی قابل درنگ دیگر اینکه در میان متحدان و چاکران و نوکران اشرف غنی و نیز در بین مخالفان و رانده شدگان از ارگ ریاست جمهوری و بدنه ی قدرت، هیچکس به اندازه ی اتمر برای فردا و آتیه ی سیاسی خود آذوقه و توشه ای مملو از لابی گری و جلب نظر مساعد قدرت های منطقه و غرب فراهم نکرده است.

این رمز پیروزی است و کلید فتح قدرت و حکومت که تاکنون در دستان حامد کرزی، زلمی خلیل زاد و اشرف غنی قرار داشت و اینک به حنیف اتمر به ارث رسیده تا با اثبات خود به ترسیم کنندگان قدرت و سیاست افغانستان، بتواند جای پای خود را بیش از پیش محکم و مستحکم نماید.

درس بزرگی که می بایست از روند انتقال قدرت و پس از آن توزیع چوکی های قدرت در میان افراد و اعتبارهای متفاوت در ارگ گرفت اینست که همواره جلب نظر مساعد قدرت های منطقه و غرب بعنوان دست اندرکاران ترسیم روند سیاسی و امنیتی افغانستان مهمتر از صرف هزینه هنگفت و تبانی برای انتخابات نمایشی و فرمایشی است.

حنیف اتمر تاکنون ثابت کرده است که به لطف تبار پشتون و نیز سابقه ی کمونیستی خود، توانسته جایگاه قابل قبول و تضمین شده ای در ارگ بیابد و نیز زین پس با حمایت قاطع عربستان، روسیه، انگلیس، اسراییل و پاکستان برگ برنده را در دست گرفته و می تواند وزنه ای قدرتمند و حتی یکی از نامزدهای اصلی انتخابات ریاست جمهوری آتی باشد.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حنیف اتمر
آلمان
عطا
نظرات بینندگان:

>>>   جناب اتمر را از سالیان گذشته میشناسم شخصیت لایق، با ظرفیت، مدیر قوی و یکی ازجمله سیاست مدار ترین شخصیت های کلیدی کشوری ما افغانستان بشمار میرود. جناب اتمر رسالت خود را در طی سالیان گذشته در پست رهبری کشور به وجه احسن انجام داده که مردم افغانستان خود شاهد این ادعا می باشند. یک باردیگر موفقیت مزید در تمام عرصه ها برایش آرزو. می کنم.

>>>   حنیف اتمر یک کمونیست است. کمونیستها وطن شان را زیاد تر دوست دارند. او باز هم خواست برای وطن خدمت کند و مجبور است با سیاست روز سازش کند.
خواهی نشوی رسوا، همرنگ جماعت باش. او بدین ترتیب کوشید، بسیاری طوطیه های پاکستان را رد کند.اگر فعالیت هایش معلوم دار میشد، دولتمداران وی را خنثی میکردند و مانند دیگر کمونیست های ورزیده ریشخندش میزدند. کمونیست ها رنج میبرند و از دست شان کاری ساخته نیست. آنها مانند اتمر هنرمند نیستند ، از دامان پاک وطن دور هستند و دیگران از نیروی شان استفاده میکنند و یا به حیث تاکسی ران، معلم و یا کارمند ازاد مشغول کار هستند. عده هم یا کار نیافته اند و یا نمیخواهند در کشور بیگانه کار کنند. امید برگشت به وطن را بسیاری ندارند. ای کاش انها هم در ساختار وطن سهم میداشتند.
فرشید از دانشگاه کابل

>>>   اتمر مانند ماهی لَشم است، که هر قدر بکوشی، او را در دستت محکم گرفته نمیتوانی.اگر کمکِ از او بخواهی یا پیشنهادِ برایش بکنی، طوری وانمود میکند، که همه کارت را همین فردا اجرا میکند و پیشنهادت را می پذیرد، اما خودت را پُشت نخود سیاه میفرستد.بقیه خصوصیات او را نویسنده مقاله خوب تعریف کرده است.
نادر

>>>   میشود در صفاتش عضویتش در حزب دموکراتیک خلق وقطع شدن پایش در جنگ علیه ازادی خواهان را اضافه نمود بدتر از همه چرخش وتبدیل شدنش به 360 درجه از شرق به غزب اینها وده ها صفت مرغوب دیگر که به رهبر یک حزب کمنیبت تام دارد
تبنگ چی

>>>   یک خادست تمام عیار،

>>>   هرچه و هر کسی که هست من جزء یگان ثروت اندوزی برای ساختن زندگی "ابرومند" در غرب، درباره چپاول ملیونها دالر به قیمت فروختن وطن ، از جانب اتمر چیزی نشنیده ام !!! ! چیزی که بر سر زلف بسیاری از وزرای دیگر اویزان بود!!!!

>>>   هـــمــــه كارش خــــوب بود تنها همينكه هرجاي وظيفه نو ميگرفت هــــمان خاديست هاي گنهكار سابقه را دور خود جمع ميكرد وهمه صلاحيت ها را به همان دسيسه بازان كه از نعمت ايمان ووجدان هم محروم بودند محول ميكرد

>>>   آغای حنیف اتمر تحصیلا عالی ندارد در زمان مهاجرت در انگلیستان کورس های پنچ ماه و شش ماه که این کورسا ها برای تمام مهاجرین حتمی و معمول است. همان طوریکه اغای ویس برمک نیز کورس های موق انکشاف در کشورهای بعد از جنگ در انگلیستان خوانده است.

>>>   حنيف اتمر از جمله خاديست دولت كمونست نجيب است

>>>   این وزیر به پیشینه کمونیستی خود هیچ کاری نکرده، پول های کمک شده را به نام این و آن حیف میل کرده است. در وقت این کمونیست پرچمی کتابها درسی وزارت معارف تجدید گردید که به صدها اشتباهایت املایی و تخنیکی با یک محتوای بی مفهوم چاپ شد، باور کنید هموطنان که در صفحه دوهم کتاب بیش از 15 نفر تصحیح کنندگان که بیشتراً از یک خانواده بودند و نام فامیلی مثل هم داشت به هزار ها دالر را به جیب تصحیح کننده گان کتاب داده است که به گمان اغلب آنها خود بی سواد بوده اند. خیانت خوب یک زدن بانک، غضب زمین نیست در امور تعلیم و تربیه بزرگترین ضربه را به جوان های کشور ما این ...زد. این وزیر باید محکمه گردد و پول های مصرف شده را حساب بدهد.
جانگل از غزنی

>>>   این شخص یکی از کمونیست های حرفه ای این ملت میباشد
اجمل(پنجشیری)

>>>   محترم حنیف اتمر یگانه وزیری بود که فورم ثبت جایداد را خانه پری وبرخلاف اختلاس گران ووزیرا ن خلطه پر کن ... پاکی خود را نشان داد.
عبدالرووف لیوال.

>>>   زنده باد اتمر یک کمونیست وطنپرست.

>>>   اگر کمونست بود خو خیر چرا که یکتعداد مردم ذهنی کمونست نبودند و روی مجبوریت همرای کمونست ها بلی بلی میگفتند و از ترس تیم استخباراتی همان زمان مجبور بودند چون در ان زمان اگر کسی یک کلمه به ضد دولت میگفت جایش بلیگون های پل چرخی بود و نامش امروز در همان لست شهدای گم نام ثبت میبود، اما اشخاصیکه در دستگاه استخباراتی کمونستان کار میکرد انها کمونست ذهنی بودند و ضد اسلام عمل میکردند که صدها مسلمان را بجرم مسلمان بودنش زیر خاک کرده که امروز شما لست ان شهدای بی کفن را مشاهده کردید و این کمونستان و به هیچ وجه افغان چه که مسلمان شده نمیتواند چون کارمندان استخباراتی چه از کا جی بی، ای اس ای و یا سی ای هی باشد همه اینها طور تربیه شده اند که سر از بندن شان جدا شود از منافع باداران خود بر نمیگردند اینها در فکر مردم،منافع وطن و این هزاران پا برهنه وطن نیستند فقط و فقط در فکر اینست که چی چال برود تا رضایت بادار خود را کسب کند.
اگر اتمر خادیست بوده باشد حتماً دستش بخون ان شهدای بدون کفن و گم نام آلوده است و همه مردم افغانستان از ایشان نفرت دارد. و دلیل زیاد میرود که از همان کمونستهای خون آشام باشد بخاطریکه در پلهوی حدی، یون، طاقت و دوستم قرار گرفته است.
افسوس به حال کیلانی خیل ها، مجددی خیل ها، حاجی قدیر خیل ها و بعضی از مسلمانان که در پلهوی همچو مفسدین قرار گرفته اند، اگر چی این مجددی و گیلانی از همو اول چندان مجاهدت نکرده اند و نه کدام جبهه خوب داشتند فقط و فقط در پشاور در غم عیش و نوش بودند مگر حاجی عبدالحق و حاجی قدیر از جمله مجاهدین خوب بشمار میرفت نمیدانم که حاجی دین محمد و بچه حاجی قدیر چطور خون این شهدا را نادیده گرفته همرای این گونه مردم فاقد عقاید اسلام یکجا شده اند.خواهشمندم یکبار در مورد خود درست فکر کنید بعداً از این اشخاص حمایت کنید، همه و همه فنا شدنیست و نزد خدا رفتنی استید و انها شهدای گم نام از شما سوال خواهد کرد که شما وارثین ما بودید، بجای که خون ما را پرسان میکردید با .... در کاسه نشسته نان خوردید و شما هیچ جواب نخواهید داشت.اگر چی حین که لست شهدا نشر شد مجددی بسیار خیز و جست زد که از فامیل ما چند نفر در لست است مگر طرف این ائتلاف اش با کمونستان که دیده میشود همه دروغ بوده است. قربان نام مجاهد شود این...
چهاردهی- کابل

>>>   اتمر صاحب یک شخص مدبر و لایق است وی یک شخصیت عالی است
احمد از مزار شریف

>>>   حنیف اتمر ویس برمک تحصیلات عالی دانشکاهی ندارند. ولی کورس موقت انکشاف دهات در دانشکاه انگلیستان خوانده اند.

>>>   بنده به مدت 15 سال در موسسات خارجی در پشاور کار نموده ام و با اکثر کارمندان انزمان معرفت کامل دارم خدای نخواسته نه بهتان است ونه افترا بلکه مطابق ضمیر ،وجدان و معلومات موثق بیان میدارم که جناب اتمربعد ار فراغت از صنف دوازده، شامل ریاست خاد حکومت داکتر نجیب گردید ، در سال 92 به صفت تایپست/کمپیوتر کار در موسسه ناروی NRC/NCA مقرر گردید ودر سال 1993 از طرف موسسه ناروی اقای ARNA به مدت یکسال برای فراگیری در بخش موضوعات کشور های جنگ زده به کالج یورک لندن فرستاده شد،در سال 1995 دوباره برای مدت یکسال دیگر ظاهرا به دفاع از ماستری پرداخت،درسال 1997 به موسسه امریکایی IRC به صفت مسول دفتر کابل مقرر گردید. در سال 1999 هیت مخفی سه نفره سازمان سیاه ،وزارت خارجه و وزارت دفاع امریکا به عنوان کارمندان اداره IRC وارد افغانستان گردید وملاقات اتمر به ایشان مساعد گردید و بدینترتیب با اشرف غنی در سال 2000 اشنا گردید که بعد از طریق غنی وارد حکومت کرزی گردید. قرار گفتار احسان ضیا وی خانم انگیلسی دارد، فرد متملق و چاپلوس است فعلا تا هنوز دوعراده لندکروزر وزرات داخله وحدود 25 پولیس را در اختیار دارد .
حاجی امان کارمند موسسه ناروی

>>>   اتمرصاحب یک شخص شجاع وطندوست وطنپرست وداری تمام اوصاف یک شخص متدین بوده واشخاصیکه باوی کین وخصومت دارد یااشخاص اند که درغرب کابل گردن اطفال معصوم رازدندویادردشت چمتله هزارهاجریب زمین راغصب نموده ۰
فهیم کوهدامنی

>>>   ... بر همچو کمونیست.او هیچ گاه کمونیست نبود یک جاسوس و ... وطن فروش بود.

>>>   کسانیکه در مورد جناب محترم اتمر حرفهای بدون واقعیت را به رشته تحریر در میآورند مایه تأسف است. محترم اتمر در طی انجام وظایف خود در کشور مانند آفتاب به تمام مردم افغانستان معلوم است. خلاصه میتوانم با تاکید بگویم موصوف انسان پاک وصادق به این وطن است.

>>>   یک فاشیست تمام عیار است ...

>>>   اجمل پنجشیری!!!
....کمونیست از مسلمان نما های کافر بهتر است. و جاسوس های ISI مانند تو نسبت به کفار هم بد تر است.
عبدالعزیز کلکانی از کارته پروان

>>>   وفادار به مزدوری - اول به روس /بعد از وفات شوروی در عقد پاکستان و از آنطریق به انگلیس راه یافت.
در چور وچپاول سیزده ساله همراه با تیم کرزی و افغانملت برهبری اشرفغنی کوچی دست بالا دارد و مافیای معاش دالری اتمر برای /همفکرانش در وزارتهای انکشاف دهات و وزارت معارف و بعد به وزارت داخله نقل میدان است.
هرجا که میرفت مافیایش بدنبالش بود و جمع نمودن پول از چاپ کتابهای / یکبار مصرف یا با کاغذ بدل پاکستانی / از هیچ وجدانی آگاه - و با دیانت بدور نیست/
کنار رفتنش نیز از وزارت داخله بخاطر /کنارزدن امرالله صالح از امنیت بود -که به مشوره آی اس آی و ارگ صورتگرفت و امروزه کله شوردادنش بااشرفغنی کوچی /مصداق این ادعاست.
فیضی /چاآبی

>>>   من نمیدانم که او کمونیست بود یانه؛ اما اینرا میدانم که کمونیستها و یا کمونیست های افغانستان نخبه ترین و پاکترین
انسان های این سرزمین هستند؛ مانند دکتور نجیب الله که همه فغان ها به او افتخارمیکنند.
فرشید از هالند

>>>   خلاصه ادم خوبی نیست

>>>   به دانش و شجاعت اتمر صاحب تحسين ميكنم
وطندوست بيطرف

>>>   حاجی امان از موسسه ناروی اگر اتمر در موسسه خارجی با خودت همکار بود هم کمونیست بود و هم چاپلوس و احتی جنت و شاید اگر فتوای جناب شما را کمی ارزش بدهیم شاید کافر هم قلمدادش کنی ولی نکته جالب در باره شخص شما است که با یکی از موسسات کشوری مسیحی که در ترویج مسیحیت در افغانستان میلیونها دالر سرمایه گزاری کرده و در ضدیت با اسلام در جهان کشور دوم است فعلا مصروف کار بوده با کمال غرور افتخار یاداوری هم میکنی بدبختی ما افغانان جز حسادت و حرفهای بی مورد در باره اشخاص که لایق تر و زحمت کش تر در قطار ما بوده چیزی دیگری بوده نمیتواند اگر مثل اتمر و بشردوست دو وزیر دیگر در کابینه کرزی وجود میداشت به گمان اغلب امروز در سرکهای پایتخت مردم با کشتی گشت وگزار نمیکردند داشتن قباله روباه امری ضروری نیست داشتن جوش و جذبه وطن دوستی و خدمت بالا تر از همه تحصیلات عالی دنیاست.
زید

>>>   راست میگویی اگر مانند اتمر دو وزیر دیگر در کابینهء کرزی میبود حالا معاش های دالری که این وزیران هم مانند اتمر برای اقارب وخویشاوندان واقوام خود تعین می کردند ، دیگر پولِ برای پرداخت معاش سایر مامورین این وزارت خانه در خزانهء این وزارت خانه باقی نه می ماند.

>>>   ... دشمني او با اسلام ووطن ثابت است او نه تنها ....و وطن فروش و ... است بلكه ميلونها دالر را براي اقارب و نزديكان... و پرچمي خود سبب شده است
تيز بين

>>>   فرشید از هالند
اقای فرشید اگر کمونیست ها پاکترین و نخبه ترین مردم های سرزمین اند پس ان گور های دسته جمعی و پولیگون ها از کی بود مگر این کمونیزم نبود که مردم را به جرم مسلمان بودن زنده به گور میکردند زن و بچه مسلمان را یکجا در خانه شان به اتش میزدند شاید که عضو فامیل شما در جمع این کشته شده گان نباشد و خود شما هم یکی از این گروه باشید
فرخ زاد هندوستان

>>>   زید
همه موسسات خارجی برای تبلیغ مسیحت به کشور نیامده اند۰ افکار خودت افکار طالبی و ...بیدینی است۰

>>>   نویسندگان گرامی فراموش نکنید که کمونیسم یکی از راههای پیشبرد اقتصادی جوامع است نه یک مذهب. فقط سرمایه داران و چپاولگران بانک دار که اکثرا جنگها وآدم کشی ها واشغال دیگر کشور ها راسازمان میدهند از سیستم کمونیستی هراس دارند و سالها قبل کمونیزم را منحیث هیولا برای دیگران معرفی کرده اند. هراس شما نویسندگان از ضدیت با کمونیزم جز آب ریختاندن به آسیاب سرمایه داران خون آشام چیز بیشتری نیست. تعداد این سرمایه داران کمتر از 10% جوامع سرمایه داری است.لطفا دلیل بد بینی خودرا از کمونیزم واضح ومستدل بنویسید، نه از روی احساسات زیر تبلیغات غرب.گردانندگان افغان پیپر! لطف نموده نشر نمایید
سنا

>>>   در اين اواخر حنيف اتمر مصروف ساخت و ساز تيم هاي فسبوكي و تبليغاتي مي باشد که قرار راپورهاي دقيق ايشان تا به حال ٣ تعمير را در منطقه كارته ٤ و كارته ٣ و يك تعمير را هم در شش درك به کرایه گرفته است، همچنان نامبرده به تعداد ٧٥ تن را به مدت معاش ٢٠٠ تا ٣٠٠ دالر امريكايي استخدام نموده است كه این افراد در چندين بخش مختلف فعالیت می نمایند.

همچنان روز گذشته حنیف اتمر به تعداد ٢٠ تن از جوانان مشرقى را در يكى از دفاتر بيرون از كارش دعوت نموده و به اين جوان وظايف خاص در ساحات مشرقى سپرد و همرمان ٢٠ هزار دالر را براى ايجاد دفاتر در سه ولايات مشرقى پرداخت.

١- ايجاد تفرقه و تعصب میان اقوام پشتون بخصوص ایجاد تفرقه میان قوم دراني و غلجايي و دامن زدن به مسايل سمتي و منطقوی به طور مثال ایجاد مخالفت ها میان لوى قندهار با لوى پكتيا و مشرقي جهت حفظ قدرت خویش در حکومت و مابعد.

٢-ايجاد اختلافات قومي در شمال بين اقوام تاجيك و ازبيك، هزاره ها و پشتون ها.

٣- سعی و تلاش جهت بد نام ساختن بعضي از چهره هاي ملي كشور.

٤- تحت تاثير درآوردن شوراي ملي.

البته از دفاتر كه در كارته ٤ و ٣ ايجاد شده است ، به خاطر مداخلت در أمور شوار هم استفاده می شود.
شاید خواننده گرامی فکر کند که آقای حنیف اتمر این همه پول جهت این مصارف گزاف را از کجا به دست میآورد؟
در جواب باید گفت که موصوف این پول را ماهانه از دفتر جنرال كمبل به دست مياورد، به نام مشاوران در أمور مختلف دولتي و استخدام بعضي افراد مسلكي.

آقای أتمر در برنامه ريزي، پروپوزل نوشتن و از كدام مدرك آن پروژها را تمويل كند بسيار زيرك و ماهر است، چون كارمند رياست ٣ خاد داكتر نجيب بوده و يك پاي خود را نيز در جنگ جلال آباد عليه مجاهدين از دست داده است و بعد از فرار به پاكستان روابط خود را با اي اس اي تنظيم نموده و بعداً با استخبارات انگليس بسيار روابط تنگاتنگ را ايجاد نموده است.

همزمان از اين دفاتر گمنام و بي لوحه به خاطر منسجم نمودن افراد كه همفكر و هم نظر ايشان است استفاده خواهد شد و بازهم سوال ایجاد خواهد شد که روی کدام دلیل و چرا اینها بين اقوام شريف تاجك و ازبيك ، پشتون و هزاره مان مي خواهند كه تفرقه ايجاد شود؟

جواب واضح است، چون گفته اند که تفرقه بینداز و حکومت کن، همچنان باوجود اتحاد و اتفاق اقوام با هم برادر، داعش و طالبان هيچ زماني در افغانستان و بخصوص در شمال خود را در آمن احساس نخواهند كرد و به بيرون از مرزهاي افغانستان فعاليت هاي خود را گسترش نخواهند بخشيد. داعش يك پديده جديد نيست، اما طالب، القاعده و افراد مسلحه غير مسوول كه در طول سيزده سال مردم ما را چور و چپاول كردند، مي باشند.

پس از پروژه طالب و القاعده حالا داعش پروژه اصيل انگليس كه تمويل كننده آن امريكا مي باشد و براي نا امن ساختن چين، روسيه، هند، تركيه، ممالك آسيای ميانه و بعضي ممالك ديگر از آن كار گرفته خواهد شد، چون افغانستان در نا آمني بسر مي برد پس افغانستان بهترين بستر و لانه براي فعاليت ها و جابجا نمودن داعش بوده مي تواند.

اتمر شخصي زيرك است و در طول سيزده سال گذشته هيچ شخصي از زندگى مرموز وى خبر ندارد و در طول چندين سال گذشته خانم و فرزندانش در تاجيكستان به سر مي بردند و دو ماه مي شود كه از آنجا به انگلستان نقل مکان كرده اند تا باشد در آنجا در امن به سر ببرند.

بعد از به كار آمدن حكومت وحشت ملى اوضاع سياسي ، اقتصادي و امنيتي روز بروز رو به وخيم شدن روان است و در شمال كشور به داعش و طالب كاريدورهاي جنگى داده مي شود، به بارها به نيروهاي امنيتي کشور در جريان جنگ از آدرس شوارى امنيت ملي و دفتر مقام رياست جمهورى دستورات صادر مي شود كه نيروهاي امنيتي بايد عقب نشيني تكتيكي انجام بدهند و بعد از عقب نشيني ما شاهد سقوط ولسوالي ها متعدد بوده ايم.

حنيف اتمر تمام امورش را بسيار خاموشانه و مرموزانه به پيش مي برد و كوشش دارد تا باداران اصيل خويش را خرسند نگاه دارد.

(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)

>>>   سلام افغانپیپر عزیز
تاریخ دربرابر این ایجنت قضاوت خواهد کرد مردم افغانستان تمام اوضاع واحوال را به دقت نظاره میکنند خون میلیون ها افغان در ګردن این شخص مرموز معیوب است توافق نامه امنیتی را چرا به صراحت امضا کرد دل این... سر مردم افغانستان به این زودی یخ نمیشود تمام برنامه ها از طرف این خاین عیسوی مشرب رهبری میشود افسوس که داود خان زنده نیست در ظرف ده دقیقه اعدامش میکرد و مردم را از شر این ویروس که در هر دوره ازحکومت بطور مرموز جا میګیردخلاص میکرد

>>>   گپهای شما با سوابق حنیف اتمر دقیق است

>>>   انسان درزنده گی امکان دارد مقام وموقف وساحه را موقتی بدست بیاورد ولکین کوشش کند خود فروش نباشد به نطر من تاکی در وطن مان بعضی خصلت های منفور نداشته باشی به مقامی نمیر سی
محمدخان حیران از تخار

>>>   هر کسی که مطالب فوق را نوشته است همه دورست میباشد من این خاین ملی از مدتی ۲۰ سال است که میشناسمږ صر یک موضع را اضافه می نمایم در شروع این وطن فروش مدتی ۱۲ سال از ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۰ جاسوس دولت ناروی بود بعدا حکومت ناروی او را به دولت انګلیس معرفی کرد

>>>   میگویند جناب اسحق اتمر مامای جناب حنیف اتمر که در بخش همبستگی وزارت انکشاف دهات مشاور است در مشاوریت امنیت ملی هم مشاورخود اتمر صاحب است وهم استاد دانشگاه است در انکشاف دهات ومشاوریت امنیت معاش دالری میگیرد
( ر )

>>>   هرگونه اتهام به افرادبدون محکومیت دردادگاه قابل پی گیری قضایی است وازتگاه شرعی وخصوصااخلاقی بداست .ماارتباط یکایک دولتمردان گپ وتهمت می شنویم وخاددی بودن و گرایش کمونیستی اتمررابارهاشنیدم شاید توبه کرده .لکن دولت وپارلمان یک نگاه نظارتی بسیارقوی برسوابق مزراومدیران بلندمرتبه داشته باشندچراکه سلامت اخلاق مهمترزتخصص است مانندشهرمعروف
چودزدی باچراغ آید گزیده تربردکالا!!
شیوه کاندیداحتمالی بلخ

>>>   اتمرنامه
و ای ازروزیکه اتمر بهر ما رهبر شود
کار این ملت خراب و باز هم ابترشو د
سالها آدم کشی کرد بهر روسها
لیک یکباره از آن سو بهر مالید رشود
در زمان سلط روسها به مردم هرچه کرد
از شکنجه تا به اعدام ، تا که او چا کرشود
پای لنگش هست نشان ذلت ورسوائیش
باشد رسو ا نزد مردم تا که عمرآخر شود
گرهزاران نو ع نقاب بررخ کشند این قاتلان
مردم مظلوم را سخت است تا با ورشود
حزب حق را کی بود شایسته رهبر کافری
بالاخص اتمر که کفرش ضامن اسفل شود
حزب حق را حق پرستی باید اندر راس کار
تا عدالت هم بدستش جامعه گستر شو د
مو لو ی حقگو بگو حق را که دنیا رفتنیست
روزی هم دنیا بد ست حق تمام آخر شود

>>>   بهتر همه کسانیکه در مورد شان معلومات دقیق دارند از این طریق به آگاهی همیهنان برسانند.

>>>   حنیف اتمر که خودش مشاور است (27) مشاور نابکار دیگر را استخدام نموده زمانیکه شبکه های اجتماعی حقایق را به نشر میرسانند اتمر میگوید که زار های محرم را رعایت نمیکنند وقتیکه خیانت تو افشاء میشود نام آن را (راز های محرم ) می گذاری. تو مشاور امنیت ملی هستی هزاران راکت ازپاکستان به کنر نورستان بالای مردم فیر می شود خاموش هستی .زمانیکه یک حقایق نشر میشود مصروف کار با خبر نگاران میشوی؟؟؟ آیاء ؟ وظیفه شورای امنیت کار با خبرنگاران است؟؟؟؟؟؟؟؟
وهاببغلان

>>>   خوب است که نو این چوچه انگلیس را شناختید

>>>   حنیف اتمر یکی از مهره های خطر ناک علیه اقوام غیر پشتون است.

>>>   فجایع حنیف اتمر در این سزمین بی شمار است مخصوصا در دروده وزارت داخله از دوره وزارت معارف ....... این سوالاتی اند که ثبت تاریخ شده اما چه بیشرمانه روی در روی این ملت مظلوم نگاه میکند و در دستگاه دولت کار میکند ... آه این ملت دامنگیر همچو اشخاص است..

>>>   من یک افسر پولیس هستم سی و یک سال قبل لیسانس خودم را اخذ کردم در رشته نظامی و این مشاور امنیت ملی را خوب می شناسم.
روزی که این اقا به وزارت امور داخله تعیین شد با گرک های تعلیمی همه تالار و شعبات وزارت را بررسی کرد. مدیرت های مختلف را از ساختمان مربوط به ریاست دفتر وزیر بیرون و در دفاتر دیگر جابجا کرد.

تنها تخت خواب را برای خودش صد و هشتاد هزار افغانی خریداری کرد و خانم هلی را سکرتر خودش و همسر خانم هلی که را در کنار رییس دفتر خودش مقرر کرد. گرچه رییس دفتر وقت جنرال ضیا بود اما صاحب اختیار غرزی همسر هلی بود.

تعنییات بی مورد و غیرمسلکی را نجام داد. هشتاد نفر را باخودش از وزارت تعلیم و تربیه به این وزارت اورد با معاشات زیاد به اسم اجیر باالمقطع تعیین کرد که همه افراد ان به کارهای شاقه مشغول بودند.
دخترانی زیبا را بدون درنظرداشت مسلک و دانش و تحصیل به دفتر 119 تعیین کرد.

این فرد در زمان حکومت نجیب عضو امنیت دولتی بود که در جنگ جلال اباد زخمی شد و خودم هم در همان جنگ اشتراک داشتم و با کندک دفاع از انقلاب رفته بودم. بعد اینکه از پس وزارت داخله خانه نشین شد و برای حامد کرزی پیشنهاد نوشت که مخارح این هشتاد نفر که همرایش از وزارت تعلیم و تربیه امده بود باکرابه منزلش که انوقت از جانب دولت پرداخت می شد ماهانه سه هزار دالر امریکایی بود و نوشته بود که من در مدتی که وزیر داخله بودم باتروریست ها درگیر بودم بابت این حامد کرزی حکم داد تا از بودجه وزارت داخله همه مخارج این فرد پرداخت شود.

متاسفانه حامد کرزی چه ... ای بود که چنین افراد را از کجا اورد و به اینجا رساند چرا هلی سکرتر اتمر بود ایا تحصیل داشت مسلکی بود نه اصلا فقط زیبا بود و زیبا همسرش غرزی که همانند اتمر به اسم همسر بود و بس دلم بدرد است اما می دانم راه هم نیست که ارزوی مردم بیچاره ما را بجا کند همین اندازه می گوییم که پیامبر عزیز ما گفته روزبدتر می شود نه بهتر نه تنها اتمر بلکه باید گفت کسی که اتمر را تعیین بست کرده به این پست مهم ایا بفکر دختر و پسرش است ... بفکر مردم بیچاره عرق زده و لباس کهنه چهره های ناتوان و شکم گرسنه مردم ما می اندیشد نه اصلا اینطور نخواهد بود.

تنها راه بیرون رفت به نظرمن لطف خداوند ج بزرگ و اراه مردم است اگه هموطنان ما دنباله رو اینچنین اشخاص نباشند ایا اینها می توانند به سرک ها بیرون بیایند اصلا نمی توانند چنانچه نورمحمد تره کی رهبر خلقی ها گفته بود که زور مردم زور خدااست. امید روزی بیایید که چنین اشخاصی را بجای ابراز خطاهای شان به قفس اهنی سر هر چهاراه بجزای شان رساند.

به امید چنین روزهای
>>>   آنچه بمردم ما بیشتر قابل تشویش است سقوط ولسوالیها باتلفات ده هاتن ازفرزندان رشید این وطن است.زمانیکه تمام سلاح ها ومهمات بدست طالبان افتید باز دوباره برای بدست آوردن آن بازهم ده ها تن از فرزندان وطن به شهادت میرسند.بیشتر تصور میرود که بهمین شکل طالبان ازنگاه سلاح ومهمات اکمال میگردند.آیاامکان ندارد حینیکه ولسوالیها درمحاصره قرار میگیرند به آنها کمک رساندتاسقوط نکنند ازیکطرف ازتلفات انسانی جلوگیری بعمل می آیدوازجانب دیگر سلاح ومهمات بدست دشمن نمی افتد.حدث زده میشود که کاسه ای زیرنیم کاسه است که همان اکمالات دشمن ازینطریق میباشد.

>>>   حنیف اتمر چوچه شیطان بزرگ (انگلیس) است... شخص در دولت اختلاف ملی است. امروز اکثر هویت آن را به یقین می شناسد.جاسوسی است چند سره ! جاسوس پاکستان،انامریکا و اسرائیل است. ناقص الاعضا است و عقده ای عمل می کند. متل معروفی است که می گویند: وقتی در میدان کسی نباشد بز نام خود را عبدالکریم می گوید. در وطن ماهم چنین شده است.وقتیکه جامعه رهبر نداشته باشد هر ...حود را رهبر می خواند و بر ملت خود را تحمیل می کند. گاهی کور رهبر می شود و گاهی هم لنگ! افسوس به حال این ملت خاموش و بی زبان و بی حرکت که سالها بر فرقشان می کوبند و سر کوب می کنند و هیچ نمی پرسند که چرا؟ چنین ملتی را حقش چنین است و بس .مثلیکه این ملت به غلامی خلق شده است!.....
ف.ش -کابل

>>>   حنيف اتمر را از نزديك ميشناسم ادم با وجدان صادق و خدمتگار وطن خود ميباشد

>>>   من دقیق خبر دارم
پسر کاکایش بنام بهرام اتمر که اصلآ شاپور نام دارد کم از کم هفته دوبار به جرمنی ودوبی سفر میکند هربار موتر موتر بی نام ونشان در زیر طیاره پاینش میکند وازهمانجا راسآ نزد حنیف اتمر میرود درجرمنی یک مرکز تحقیقاتی انگلیسی است که اکثرآ شاپور نام درهمانجا میباشد

>>>   برادر تو حنيف اتمر را نشناختي بلكي اتمر خائين تو را شناخته ..اما تابه كي يك روز ني يك روز خداوندج خائينين وقاتلين خود فروخته شده خارجي ها را به اين ملت مظلوم آشكار ميسازد ودرآن وقت اين خائينين نه عزت داشت ونه جاي ودر مقابل همه روسيا خواهد شد ....؟
(هادي ) مزار

>>>   یک گروپ از خادیست های اتمر صاحب دریکی از وزارت خانه هاست که موتر های شخصی مامورین را سرقت میکنند

>>>   بــه ( ف .ش
در حکومت عراق دو سه بست فرعی حکومت ایجاد کرد تا بدینوسیله بتواند نوری المالکی را معاون رئیس جمهور بسازد مردم عراق تظاهرات کردند تا این بست های فرعی دوباره لغو شد اما درافغانستان هرکس برای خود ده ها مشاور تعیین میکند همه خاموش هستنداگر کسکی چیزی نوشت میگویند اسرار دولتی افشاشده !!!

>>>   این پول ها از پول های بی پشتوانه امریکاست که نه چک ونه اکونت ونه کدام حسابی بر افراد مورد نظر خود توزیع میدارند تا به اهداف خاینانه خود در کشور های که خود پرابلم ایجاد کرده اند خصوصا"در افغانستان باعث فساد اداری وتخریب اهداف ملی کشور ها میشوند (پول های بی تول )

>>>   اتمر صاحب ... ثابت ساختی که لغمانی هستی!!!!

>>>   همین استعداد هارا جمعیتی ها مخصوصا شمالی ها وپنشیری ها هم دارند اما از آنان صرف دربخش .... و جمع آوری پول تخصص شان است

>>>   اتمر خون خوار

>>>   چشم حسود کور باد!
دیگران مصروف دزدی و دالراندوزی اند، اتمر مصروف سیاست.
جاسوس همۀ ای اینها اند و به نوکری خود برای بیگانه ها افتخار هم می کنند.
امید که خود را کاندید ریاست جمهوری کند.

>>>   Paiez
خوب به یاد دارم که در زمان مقاومت، همه روزه، در هیچ رادیوی دنیا نبود که اشرف غنی به نفع طالبان چیغ نه زند و مقاومت گران را محکوم ننماید؛ و از همین سبب، بسیاری ها لقب سخن گوی غیر رسمی طالبان را برایش داده بودند...
مسعود را نامردانه کشتند؛ استاد ربانی را به بهانهء صلح مزورانه ترور کردند؛ و مارشال فهیم را با استفاده از سادگی وراستی اش، با زهر مسموم نمودند! و... دیگر، به اصطلاح عوام" میدان شغالی" شده بود و جولانگاه تمامیت خواهان...
آقای کرزی، با حیله و تزویر، توانست طالب مرده و نابود شده را زنده بسازد و به بهانهء مهاجر و غیره به شمال انتقال دهد و پول و اسلحه در اختیار شان قرار دهد؛ وبعد اشرف غنی را به میدان آورد و با تقلب چند ملیونی و پشتبیانی مستقیم تمام خارجی ها، او را بر گرده های مردم سوار کنند...
حالا، این سخن گوی غیر رسمی طالبان و ریس جمهور تقلبی و توافقی، آمده است؛ بی هیچ نظر داشت جنایات بی حساب طالبان، آن هارا به عنوان حزب سیاسی رسمیت می دهد، وعدهء پاسپورت وجای و جایداد و وعدهء شرکت در دولت را به آن ها می دهد... این حاتم بخشی آقای غنی چه معنی دارد؟
مگر این جا دیگر کسی آدم نیست که این آقا در نقش یک" تولواک" هر چه دلش خواست همان می کند؟
معنای جنگ طالبان با آمر صاحب مسعود و استاد ربانی چه بود؟ مگر طالبان نسبت به مسعود مسلمان تر و آزاده تر واز استاد دانشمند تر بودند؟!
بگذریم از آن، این کشتارو ویرانی و فاجعه آفرینی دو دههء پسین برای چه بود و است؟ شاید بگویند: بخاطر امریکایی هاو...
کسی که آشکارا مزدور پاکستان باشد؛ کی باور می کند که با بادار بادارش دشمنی دارد!!!
اصل گپ این است که غنی و کرزی و طالب وحزب اسلامی و بادین و بی دین شان، فقط یک هدف دارند: (سیادت و سروری قوم شان بالای اقوام دیگر؛ تاقیامت...)
و این وعده و وعید هاهم، وکشاندن آن ها در کنار خودش، جز همین هدف، هیچ معنای دیگری نمی تواند داشته باشد؛ زیرا، غنی دانسته است که نافرمانی استاد عطا وپشتیبانی بی دریغ مردم از موقف او و همچنان، بیداری نسل نو و آمادگی آن ها در راه قربان شدن برای عدالت، وبدینترتیب، حق طلبی تمام اقوام محکوم، زمام زمان را از دست تمامیت خواهان فاشیست به زودی خواهد گرفت و...
بنا بر این، آقای غنی، می خواهد بازوی نظامی اش را توسط طالبان قوی تر سازد؛ وبتواند هر صدای عدالت خواهانه ای را به آسانی خفه نماید...
ولی ما می گوییم: این کابوس های ایشان هرگز به حقیقت نمی پیوندد؛ جز اینکه، خون های بی شمار دیگر و تا یک زمان نامعلوم دیگر ریخته شود، و حاصل دیگری برای هیچ کسی نخواهد داشت...

>>>   Amirzada
صلح "کاذب" و باز تولید " مصالحه ملی" ناکام نجیب
اخیرا در کنفرانسی موسوم به " روند کابل" اشرف غنی رییس جمهور توافقی ارگ در یک حرکت طالب پرستانه یک تعداد امتیازات چشمگیر به تروریستان تعهد نمود.
این امتیازات شامل تغییر در قانون اساسی مطابق به میل طالبان، شناسایی آنها بحیث حزب سیاسی و بازگشایی دفتر سیاسی در افغانستان، رهایی زندانیان آنها، جابجایی خانواده های آنها در مناطق مورد علاقه شان، گدرنامه ها و فراهم آوری شرایط برای سفر در خارج کشور و وغیره. این چرخش غنی دقیقا شباهت به سیاست" مصالحه ملی" ناکام نجیب دارد که سی سال قبل در پیش گرفته شد. رهبری وقت افغانستان نه تنها نام حزب، دولت و قانون اساسی را تغییر داد، بلکه امتیازات گسترده را به جانب مجاهدین پیشنهاد کرد. اما این سیاست شکست خونین خورد.
هیچ گروهی از مجاهدین حتا شاه سابق حاضر نشد که با دولت نجیب مصالحه کند. افزون بر آن حزب حاکم قربانی اصول فروشی و سازش خود شده دچار بحران فکری و سازمانی شد و سر انجام در خطوط قومی فرو پاشید.
فاجعه کنونی و اشغال افغانستان توسط قدرت های خارجی و شبکه جهانی تروریزم پیامد همان سیاست ناکام مصالحه ملی است.
به باور من اتاق فکر ارگ امروز را بیشترین کسانی تشکیل می دهند که دیروز معماران شکست خورده سیاست مصالحه ملی نجیب بودند و مصالحه را بمعنای امتیاز طالبی و سازش قومی درک می کردند.
مخالفین امروزی دولت افغانستان اکثرا گروه تروریستی منسوب به یک تبار خاص تشکیل می دهند که به گفته اشرف غنی" عادلانه نیست که ۹۸ فیصد گویندگان یک زبان تروریست و ویرانگر باشند."
این در حالیست که تروریستان بحیث لشکر جنگ نیابتی از پاکستان تا سعودی، ترکیه، صهیونیزم جهانی، روسیه، ایران و محافل استخباراتی آمریکا و بریتانیا را تشکیل می دهند که به هیچ آئین و اصولی اسلامی و انسانی پابند نیستند.
به باور بسیاری ها جنگ در افغانستان " یک نعمت الهی" برای امتیاز طلبی قومی گروه حاکم در ارگ کابل و بازی بزرگ جیوپلیتیک تبدیل شده است.
همانگونه که جنگ در ۴ دهه اخیر به یک بزنس پر در آمد تبدیل شده بیش از یک دهه است که بازی بنام صلح جریان دارد.
واقعیت اینست که امتیاز دهی های اشرف غنی در تحت حمایت آمریکا به تروریزم طالبانی نه تنها به صلح کمک نمی کند، بلکه مشوق بیشتر جنگ و برتری طلبی میشود. این در حالیست که معامله ارگ با امیر شناخته شده تروریزم بین المللی در چند ماه اخیر نه تنها کمکی به صلح نکرده است ،بلکه گراف انتحاریزم و استشهادیزم گلبدینی و طالبی ۵ چند بلند رفته است و بقول اشرف غنی:" پاچه پاچه شدن و ریختن خون فرزندان ما، به امتحان الهی تبدیل شده است."
به باور من نقشه راه طالب پرستی معماران ارگ جز تشدید جنگ قومی و تباهی افغانستان سودی دیگری در پی نخواهد داشت. در نتیجه اشرف غنی و هم کیشان او سر نوشت بهتر از داکتر نجیب و فرار نا فرجام نخواهند داشت.
باید گفت روند کابل بجای نقشه تسلیمی مردم و تشویق تروریزم در راستای تمامیت خواهی قبیلوی باید نقشه راه شکست تروریزم را از طریق اتحاد مردم افغانستان ترسیم می کرد.
تروریزم را نمی توان با تضرع و امتیاز دادن شکست داد، بلکه با مشت آهنین و بسیج نیروهای ضد تروریزم شکست داد.

>>>   Amirzada
اشرف غنی و نقشه راه جدید" امتحان الهی"
تا دیروز اشرف غنی،متفکر بزرگ علم "الاهیات ارگ" با سنگ دلی و بی شرمی روند "امتحان الهی" را با " پارچه پارچه شدن فرزندان ما و ریختن خون های شان در سرک ها" موعظه می کرد ، اما اخیرا در حضور جامعه جهانی در کابل روند" جدید امتحان الهی" را اعلام نمود. مطابق به روند جدید "امتحان الهی" باید فرزندان ما زنده زنده در آتش جهنم انتحاریزم و استشهادیزم گلبدینی، طالبی و داعشی در مسجد ها، خانه ها و هوتل ها بسوزند. و در فرجام به "نعمت الهی" حور و غلمان خواهند رسید.
آیا مردم آماده روند جدید" امتحان الهی" مطابق به نقشه راه جهنم متفکر بزرگ علم الاهیات ارگ هستند؟

>>>   Ahmadi
اين معامله گران روي سياه هـيچ شرم ندارند ، راكتيار را شامل حكومت كردند در وطن جنگ خونريزي زياد شد حالي طالب داعش را داخل حكومت ميسازند ...خدا بر اين دولت گنده فرسوده شود، مزدوري جاسوسي وطن فروشي از نياكان شان براي انيهـا وارث مانده پيش تاريخ اينهـا روي سياه استند

>>>   صلح با طالبان یک صلح درون قومی است و فقط برای تحکیم موقعیت زیاده خواهان پشتون می تواند مفید باشد.
به تفاهم میان اقوام باید فکر کرد!...
مزدک

>>>   Hashimi
هر روز این فرزندان و چوچه های یهودی .......و کوه سلیمانی به کمک آمریکا و اسرائیل و انگلیس نقشه کشتار اقوام غیر پشتون را طرح ریزی میکنند. ...ولی از این که اهداف شان شوم و غلط است خداوند پلان های شان کشتار دیگر اقوام بر سر خود شان تطبیق میکند. ....این نسل ....و یهودی و ....هرگز اصلاح شدنی نیستند

>>>   سر انجام مثل اربابش نجيب إعدام خواهد شد مرغ زيرك آخر به دام است

>>>   اين هم نتيجه صلح غني با برادرانش و شناختن اين
... به عنوان يك حزب سياسي.
انفجار امروز در منطقه قابل بای شهر کابل
مرگ انسان یک بار است، اما مردم وطن ما
هر روز می‌میرند و زنده می شوند.
یک بار مردن بهتر از صد بار مردن است.

>>>   قبیله همه جا را به گند کشیدن، هرجای که "زی و خیل" را مامور کنید، از این بیشتر نمیشود توقع کرد،

>>>   شخصیت های که ناخود اگاه وندانسته از کار روای ها وکارکردهای کرزی اتمر وغنی وضمنا عبدالله توصیف به عمل اوردند وانها را به نحوی صاحب اراده وازاد تلقین نموده اندبه خطا رفته انداگر اراده ای پروردگار بزرگ نرفته باشد وبعد خاکم به دهن بیگ برادر کرزی مهر تاید نگذارد برگی از درخت نمی افتد وغنچه ای نمی شگفت وخاری به پای کسی نمی خلدنه انتحاری از جا میخزد ونه طالب ازبارک ها بیرون می اید ونه حکمتیار به اصطلاح به صلح می پیونددونه کرزی در راس حکومت موقت نصب میشود ونه اقای غنی ولو با باتقلب های گسترده در راس حکومت ناوحدت ملی قرار میگیرد ونه هم اتمر وزیر داخله میشودوباز مجبور به استعفای ساختگی ودستوری میگردد وباز دوباره ریس شورای امنیت میگردد وعبدالله ریس شورای اجراءیه و...
اما اشغالگران نیز فعال مایشاء نیستند واراده ای فوق ارده ها وقدرت برتر وبالاتر از همه نیروهای زمینی وحاکمان مطلق دنیای امروزی وجود دارد که سرنوشت اصلی را ذات اقدس او رقم میزند{ولو لا دفع الله النس بعضهم ببعض لفسدت الارض}و {ولولا دفع الله الناس بعضهم ببعض لهدمت صوامع وبیع ومساجد فی الارض}اگر خداوند متجاوزین وزور گوهارا یکی را با دیگری دفع نکند زمین فاسد میشود ودر ایه ای دیگری صومعه ها ومساجد و... تخریب میگردند ازینرو مایوسی ونا امیدی راه ندارد امید علل وعواملی بمیان اید که انها هدایت شوند ویا جلو تجاوز های بی مورد وبلند پروازی های ابر متجاوزین را دفع نمایند
تبنگ چی

>>>   آزادی AZADI
#فوری
به اطلاع تمام هموطنان عزيز رسانيده ميشود كه باند جنايتكار رياست جمهوري بطور مخفي يك باند مافياوي جديد را تشكيل داده است كه متشكل از داعش ، طالب و افراد گلبدين حكمتيار ميباشد و اين باند كه تحت دستور و رهبري مستقيم اشرف غني و حنيف اتمر و معصوم استانكزي و حامد كرزي و گلبدين حكمتيار در شهر با ينوفورم پوليس فعاليت ميكنند از طرف حنيف اتمر وظيفه ميگيرند كه هركس از دولت اشرف غني انتقاد نمايد و با جناح دستگاه رياست جمهوري مخالفت بورزد توسط اين باند تعقيب و توسط افراد ملكي وابسته به اين باند آزادانه ترور ميشود كه البته اين باند قبلاً هم فعاليت داشت ولي با لباس شخصي بنام افراد مسلح غير مسئول فعاليت تروريستي ميكردند.چنانكه يكي از مبارزين و آزادي خواهان بنام رفيع الله گل افغان معاون سنا چند روز قبل توسط همين باند مافياوي غني به شهادت رسيد و همچنان بالاي محترم فطرت نيز حمله تروريستي صورت گرفت كه محترم فطرت از اين حمله خوشبختانه جان به سلامت برد.

>>>   تا فاشیستان را با دهن پر خون از ارگ بیرون نکنید انتحار و جنایت ادامه دارد.
مزدورانی چون دانش و خلیلی و مرتضوی نه تنها هویت خودرا فدوختند بلکه حاضر به فروش هر چیز دیگر خود هستند.
اصلن خط قرمز ندارند و خط شان فقط زرد است.

>>>   اتمر شخص صادق وطن دوست پاک نفس وکارکن ویک مدیر توانا است.هرکه برای وطن ومردمش کاروخدمت صادقانه نماید بیدون شک فاشیست است
قادری

>>>   اتمر سرطان پروستات دارو و در برلین در قدم اول معاینات خود را تکمیل کرد.
اجتمال زنده بودنش تا سال 2020 حدود 26% تثبیت شده.
دوزخ هر لحظه منتظرش است.

>>>   اينها چوچه هاي انگليس نه بلكه نواسه هاي انگليس هستند ، اينها زاده هاي پاكستاني هستند يعني نسل نمبر بدل انگليس اجداد اينها افغانستانرا بخاطر غلامي و كرسي فروختند اينها خو نواسه هاي شان هستند ، اي كاش اينها در پهلوي درس تعصب و اوغانوالي درس سياست و پيشرفت را نيز فرا ميگرفتند تا حد اقل اقوام ٦٠ گانه اوغانها از اين شيطان ها نفع ميبردند .و اي كاش اينها حس وطنپرستي را از باداران خود پاكستاني ها فرا ميگرفتند.

>>>   تبارپشتون وسابقه کمونستی
این گپت چی معنی دارد ؟
جناب اتمر برای پشتون کارنمیکند برای افغانستان کارمیکند همیشه مؤفق است ومؤفق باشد

>>>   دیده میشود که نویسنده گان متهای کوتاه و تحلیلگران سطحی نگر همیش در نوشته ها و تحلیل های شان تلاش مینمایند که آنچه در خریطۀ خود دارند به شنونده گان و خواننده گان شان پیشکش نمایند! بحث بر پیرامون یک یخصیت و نادیده گرفتن توانایی اصلیش، همه تحلیل ها و نوشته های شان را زیر سوال برده از اهمیت شان میکاهد!بطور مثال:
بالفرض همین حنیف اتمر دارای سابقۀ کمونستی (که اصلاً کمونست نبوده و نیست) است و بالفرض متکی بر قوم پشتون است! اما آیا این همه موفقیتش که حریفانش آنرا قبول دارند صرف به همین دو عامل ارتباط دارد؟ نه! چیز دیگری باید در وجود این مرد باشد که تا این اندازه توانسته است همه را نسبت به توانمندی سیاسیش قانع ساخته، توجه اکثر جهانیان را بخود جلب نموده است!
ما شاهد سیلی از اتهامات، تبلیغات و تخریبات علیه این آدم بوده ایم، اما دیده میشود که چنان خون سرد است که گویا هیچ اتفاقی در پیرامونش صورت نگرفته است که این خون سردیش، حریفان احساساتیش را بیشتر شیفته و غضبناک میسازد.
صرف نظر از اینکه این مرد (حنیف اتمر) دارای چه عقیده، اندیشه و هدف است و وابسته به کدام مکتب فکری است، من میگویم که به شیوۀ رهبری و مدیریتش سلام!!!! کسانیکه با اغراض های گوناگون ضد اتمر اند و یا کسانیکه ایشانرا حریف سیاسی میپندارند، با خواندن این نظر علی الفور مرا هم تبارگرا، فاشیست و نمیدانم به چه چیز های دیگری برچسب خواهند زد اما حقیقت را باید گفت و آنانیکه ضد اتمر اند، بیشتر از من وی را میشناسند اما چیزیکه عیان است، اعتراف به سیاستمدار بودنش برای آنان دشوار است، این نمایانگر ترس شان از موفقیت آینده اتمر است که از همین حالا برای تخریبش پا را لچ نموده اند اما این برایش یک کمپاین است که مخالفینش نادانسته برایش انجام میدهند.

میهن زرغون

>>>   آقای اتمر لابیگری نمیکند بلکه توانایی سیاسی از خود نشان میدهد ، دنیا را به پوف و پتاق آباد و خراب نمیکند ، آقای اتمر با شعور قوی سیاسی حرکت میکند که در بین رقبای خود نذیر ندارد .

>>>   جالب اينجاست در بين كامنت ها تنها كامنت هاي اوغانها را مطالعه كنيد كه از اتمر تنها بخاطر اوغان بودنش دفاع كرده اند معلوم ميشود اينها از جمله مزد بگيران خريده شده باشند ، به نظر فاشيستان هركه فارسي نوشته كرد او طرف كسي است و بايد از اوغان حتي قاتل اجدادشان هم باشد دفاع كرد چون فكر ميكنند فارسي زبانها هم بخاطر قوم و زباد از خاينين اوغان ياد ميكنند در حاليكه در طول تاريخ ٢٦٠ ساله اوغان يك انسان درست كه از او بخوبي ياد كرد را پشت سر نگذشتانده اند

>>>   افرین و صد رحمت بر این خرزند مردانه این خاک!

>>>   امروز کشور ما به یک شخص مدبر لایق ووطندوست ضرورت دارد تا این کشورجنگ زده ودرهم وبرهم را از این حالت بیرون کند. مفکوره شخص مهم نیست. فقط شخص باشد که برای افغانستان ومردم افغانستان و بنفع ملت و آینده کشورفکر کند. مردم تجارب کافی ازکارکرد رژیم های گذشته دارند. مردم بخوبی می فهمند ازکی حمایت کنند واز کی حمایت نکنند به شرطیکه به نظرات ملت ارزش قائل شوند.

>>>   مقام و عزت را که جناب اتمر صاحب در بین کدر های کشور دارد بسیار کمتر مردم واانسان های چیز فهم خواهد داشت. رسیدن به مقام خرد و فهم اتمر صاحب کار ساده نیسست. این شما ها استید که بخاطر گروه ها و حلقات سیاه و تاریک خویش همچنان بخاطر خوش شدن بادار های تان همیشه سفسطه سرایی میکنید. اگر واقعا از درک و فهم قوی سیاسی برخوردار استید بروید به میدان سیاست داخل شوید نه عقب پرده بلکه بشکل چهره های عریان در بین مردم و توده ها ظاهر شوید. همین کافیست که شما توان و قدرت مقابله را ندارید بجای اینکه با اینگونه کدر های تان افتخار آمیز برخورد کنید برعکس از توهین کار میگیرید. بهتر خود را با اخلاق سیاست آزاسته سازید.
وسلام

>>>   آقای گل افغان معاون مجلس سنا توسط دوستان جمعیتی اش کشته شد.
اتمرصاحب شخص صادق وطن دوست مدیر توانا رهبر راستکار وتوانا، پاک نفس وبا تمام اقوام روابط خیلی حسنه وصادقانه دارد.حرف های پوچ وبیدون سند جز تهمت ودراعمال خودافزودن گناه چیزی بیش نیست.

>>>   در این بازی گرچه پای پای اتمر میدودّ امامربی کسی دیگر است. ده ها سال مربی بیگانه بوده است.
نه عطارا سرزنش کنید و نه به اتمر غره شوید، که کارگردان کسانی دیگر است

>>>   شما که امروز اتمر را کمونست میگوید شما بکدام بنام چه با امریکائی ها کمک میکنید ذجر که امروز از دست امریکائی ها درافغانستان مردم دیده و میبینند در تاریخ افغانستان این کار نشده و حال شما کمونست را بد میگوید و امریائی هارا خوب شمر آور است
اجمل از پنجشیر

>>>   کمونیست از مسلمان نما های کافر بهتر است . اتمر شخص صادق وطن دوست پاک نفس وکارکن ویک مدیر توانا است.

>>>   متل دری است که ملخک جستی جستی و اخر بدستی .
زره


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است