همایون به 170 وکیل رشوت داده است
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۱۹    ۱۳۹۶/۱۲/۲۴ کد خبر: 148597 منبع: پرینت

دو نامزد سرسخت یکی مخالف و دیگر موافق رییس جمهور برای احراز معاونیت اول ولسی جرگه در مجمموع دو اعشاریه دو میلیون دالر را برای ۱۷۰ وکیل رشوه داده‌ است.
همایون همایون، هر رای ۱۱۰ نماینده‌ مفسد را از پنج تا بیست هزار دالر خریداری کرده و در مقابل حاجی نذیر احمدزی هم با دادن رشوه پنج تا بیست هزار دالری به هر کدام از ۶۸ وکیل هفت صد هزار دالر رشوه داده است. عبدالرحیم ایوبی که به جیب خالی پا به میدان رقابت قوچ‌ها گذاشته بود، پایش شکست و تنها یک رای خودش را کسب کرد.

همایون همایون و حاجی نذیر احمدزی هر کدام قبل از آغاز به کار اجلاس جاری سال هشتم کاری شورای ملی با هر وکیل دیدارهای جداگانه انجام داده و به اکثریت آنان در دفاتر خود پول رشوه دادند.
از این میان آنعده وکلای که از قید قلم مانده و یا هم نسبت گذراندن رخصتی‌ها در خارج از کشور بودند و فرصت ملاقات قبل از انتخابات برای شان مساعد نبود، در داخل تالار پول گرفتند و به جیب زدند.
همایون همایون، پیروز نیابت اول مجلس تا یک و نیم میلیون دالر و حاجی نذیر اححمدزی هم هفتصدهزار دالر به وکلا رشوه داده‌اند. هر وکیل رشوه‌خوار با توجه به نفوذ، نفوس و دبدبه‌یی که در داخل و بیرون از پارلمان دارند، از پنج تا ده بیست هزار دالر پول گرفته اند.

معلوم است که همایون همایون برای رسیدن به کرسی معاونیت نخست مجلس بیشترین پول را رشوه داده بود و هر وکیل رشوه‌خوار هم ناگزیر بود تا به دهلی برقصد که دهل‌نوازش می‌نوازد. سرانجام نتیجه این شد که همایون همایون با ۱۱۰ رای پیروز میدان شد و نذیر احمدزی هم با ۶۸ رای از رسیدن به کرسی مورد نظر باز ماند. این بود که نگهبانان هر دو در بیرون از تالار به فیرهای هوایی و حمله بر همدیگر پرداختند.

همایون، نایب اول مجلس که سابقه کاری در دور قبلی را نیز داشت، پس از پیروزی در این انتخابات هیات اداری مجلس گفت: «تمامی دستگاه‌ حکومت از جمله رییس امنیت ملی، وزیر مالیه، مشاور امنیت ملی رییس جمهور و ارگ ریاست جمهوری تا جایی که توانستند که در انتخابات هیات اداری مداخله کردند تا مرا ناکام سازند، اما شرم باد به همه این‌ها که به تنهایی توانستم شکست شان دهم.»
مساله طرفداری از حکومت اینجا مطرح نبوده و به واقعیت حکومت تا آنجا که توانست مداخله کرد تا شخص مورد نظر و نزدیک به رییس جمهور «محمد نذیر احمدزی» را به نیابت اول جرگه برساند، اما شرم به هر سه جناح که وارد یک رقابت کثیف شدند.

بدون شک حتی در کشورهای پیشرفته و دموکراتیک‌تر نیز اتفاق افتیده که حکومت در رسانیدن شخص مورد نظر در کرسی کلیدی پارلمان تلاش کرده، ولی اینجا مساله کمی متفاوت‌تر است، چون همایون همایون به هیچوجه نمی‌خواست و نمی‌خواهد کرسی کلیدی پارلمان را که از آن منحیث وسیله برای رسیدن به اهداف در برابر حکومت و تاخت و تاز به کار می‌برد، از دست دهد.
با نظرداشت اینکه از میان ۲۴۹ وکیل در مجلس، ۱۷۰ آن حتی در انتخابات هیات اداری مجلس رشوه می‌گیرند، شکی نیست که در رای اعتماد به وزرا حتی از عزت نفس شان می‌گذرند.

حالا که شخص همایون، نایب اول مجلس این مبلغ پول را برای کسب نیابت اول به مصرف رسانیده، بدون شک راه‌های دریافت غیرقانونی ده برابر آنرا نیز می‌داند، اما در اینجا ملتی که هنوز این پارلمان غیرقانونی را تحمل کرده، چه تقصیری دارد. از مساله برمی‌آید که هشتاد درصد اعضای پارلمان مفسد هستند و کاری به خیر و صلاح ملت ندارند.

سرخط
(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
همایون
احمدزی
مجلس
شایعات
نظرات بینندگان:

>>>   يكي از جنجالي ترين و نادان ترين كميشن كاران، همين همايون همايون است . او به درد هر كاري ميخورد به جز از وكالت و مهتمر از ان معاونيت اول پارلمان . اينها اگر شرم داشته باشند مثل رمضان بشر دوست و بكتاش سياووش از همان دو سال پيش پارلمان شارلاتان ها را ترك ميكردند. شرم باد بر تو... همايون نا همايون !

>>>   قرار اظهارات یک تن از کارمندان محلی سفارت افغانستان مقیم برلین که نخواست نامش فاش شود، عابد نجیب که از مدت 25 سال بدین طرف در کشور المان به حیث دیپلومات ایفای وظیفه مینمودو یک روز کاری را هم در وزارت خارجه کار نکرده در سال 2015 ختم و ظیفه کمافی السابق بکابل بر نگشته بعد از سپری شدن مدت سه ماه دوبار از طرف حمید صدیق سفیر اسبق به حیث کارمند محلی با امتیازات بلند تقرر خاصل نمود که تا کنون که وظیفه اصلی اش معلوم نیست، میباشد، طی عریضه جداگانه از وزارت خارجه تقاضا نموده است که بعد از مرگش اجازه دفنش را در محوطه سفارت جمهوری اسلامی افغانستان مقیم برلین دهند، تا باشد بعد از مرگش هم مصدر خدمت به مردمش گردد.

>>>   همایون همایون کار خوب کرده که رشوت داده لا اقل درراه صد شدن غنی پول باد اورده را خرچ کرده باز موفق هم شده ای اقای زی زی بگو پول رشوت گرفت دزدی کرد و لی رشوتی که داد هم فایده نکرد دلم سوخت برت نذیر زی زی

>>>   نفرین بر این وکیل رشوت دهنده، ووکلای زشوت گیرنده.
اگر رهبران این حکومت فاسد نیستند باید این وکلای مفسد را محاکمه نموده.دروازه شورا بسته کنند.
باشنده کابل.

>>>   هر چه كرده نوش جانش ، تيم ارگ را شكست داد

>>>   آن یک رای هم از خودش بود

>>>   كار درستي را در مقابل اين دولت رزيل انجام داد

>>>   شما چقدر مردم خوش باور هستید؟
اشرف غنی هم عطا محمد نور را منحیث اپوزیسیون تقلبی خود در مزار جور کرده است و هم همایون همایون را در پارلمان منحیث اپوزیسیون تقلبی خود جور کرده است و بدینوسیله جلو اپو زیسیون های اصلی را گرفته است.
اپوزیسیون های تقلبی مستقیمآ رییس جمهور را داو و دشنام میدهند و مردم نیز از آنها استقبال میکنند و میگویند که بی شک بچه مرد است. ندیدی که چطو رییس جمهور را دشنام میدهد. والله اگه زور رییس جمهور برایش برسد. والله اگه رییس جمهور هیچ کاری کرده بتواند.
اپوزیسیون های اصلی در نهایت کارکرد های حکومت وحدت ملی را ناکام میدانند و خواهان تدویر لویه جرگه و یا حکومت موقت هستند.
مردم که طرف سخنرانی آنها میبینند، آنها به نظر شان بی مزه و ترسو و خواب برده و شوله یخ میماند و در نتیجه چنین تصور میکنند که والله اگه ازینها هیچ چیزی جور شوه. اینها کی به
استاد عطا و همایون همایون میرسند.
بدینترتیب پنج سال حکومت وحدت ملی هم پوره میشود و پارلمان دو دوره یی نیز ختم خواهد شد و منتظر تعویق انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری برای مدت نامعلوم دیگر به دلایل مختلف امنیتی و تشکیلاتی و مالی باشید.
در افغانستان فقط یک تیاتر افغانی و بین المللی ادامه دارد و هرکس چه خارجی باشد و چه داخلی، در پی اجرای نقش خود و مفاد خویش است.
درین میان فقط مردم غریب و بیچاره و فقیر هستند که فقر از سر و روی شان موج میزند که یا از گرسنگی باید بمیرند و یا از کار شاقه و یا در حملات انتحاری برابر شوند و یا در جبهات منحیث سرباز و طالب و داعش و غیره به قتل برسند.

>>>   همایون همایون یکی از جمله جاهلان وبی ....است که بخاطر دشمنی با غنی رشوه به وکلا میدهد رشوت دهنده ورشوت گیرنده از جمله ظالمان وران ه شده بارگاه الهی است ،باید او مدبرانه مبا زه کند تا حق وحقوق اش حاصل شود ،ع و. غ حق همه برباد کردند واما با انها مبارزه وجهاد فکری شود. نه اینکه دولت را ضعیف نمایم تا باشد دشمنان افغانستان طالبان ودشمنان دیگر افغانستان از این فضای نابسمان برای پیشبرد اهداف نا مشروع استفاده نمایند.
عبدالله ریحان

>>>   نوش جانش، دارو و درمانش، تنبان کوچی های ارگ نشین را برسرشان لنگی بسته کرد۰ آفرین۰ نذیر...زی دروقت اخطار دادن گریان میکرد، صدایش میلرزید۰

>>>   در بین خود هرچه میکنند مشکل نیست اگر خون یک دیگر را بخورند هم عیبی ندارد تنها اختطاف دطدی غصب نکنند کمیشن هم میتوانند

>>>   همایون جاسوس ‌خاین ودیگر وکلای مفسد باید محاکمه شوند این فیل های آرد خور و کودن به درد ملت نمی خورند

>>>   پول آب به آب وپول شیر به شیر پول رشوت به رشوت مصرف میشود

>>>   برای 170 کمیشن کار رشوت داد اما صرف 110 کمین کار رای دادند 60 کمیشن کار دیگر باید پول هارا واپس بدهند

>>>   دربین کان دزد ها گیرمانده ایم

>>>   میگن وقتی غنی از شکست نذیر احمدزی خبر شد از همان چیغهای همیشگی زد و گفت من از اول میفامیدم که نذیر نیم دالرها را که برایش داده بودم به وکیلها نداده و در جیب خود زده!!!! آخر او هم یک وکیل دزد است!!!

>>>   یکی شان بدرد ملت نمیخورد تمام شان بدماش وکمیشن کاراست


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است