حقیقتى در مورد چشم ها که نمی دانستید
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۴۸    ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ کد خبر: 148529 منبع: پرینت

حقیقتى در مورد چشم ها که تا کنون نمی دانستید:
1. هنگامی که به فرد مورد علاقه خود نگاه می کنید، مردمک چشم شما ۴۵ درصد بزرگتر می شود.

2. قرنیه چشم انسان مشابه قرنیه چشمان ماهی گوشت خوار (کوسه ماهی) است و به همین خاطر در جراحی های مربوط به چشم می توانند از آن برای پیوند به چشم انسان استفاده کنند.

3. هر چشمی ۱۰۷ میلیون سلول دارد که تمامی آنها به نور حساس هستند.

4. از هر ۱۲ مرد یکی از آنها کور رنگی دارد.

5. چشم انسان فقط سه رنگ اصلی یعنی سرخ، آبی و سبز را می بیند و بقیه رنگ ها، ترکیبی از این سه هستند.

6. چشم انسان حدود ۲٫۵ سانتی متر بوده و حدود ۸ گرام وزن دارد.

7.فقط یک ششم از کره چشم انسان بدون پوشش است و ما آن را می بینیم.

8.هر فرد به طور میانگین در طول زندگی خود فقط ۲۴ میلیون تصویر متفاوت می بیند.

9. در حالیکه اثر انگشت انسان ۴۰ مشخصه منحصربه فرد دارد، عنبیه چشم هر فرد نیز ۲۵۶ مشخصه خاص خود را دارد. به همین خاطر است که در سال های اخیر برای اهداف امنیتی از اسکن های شبکیه چشم (رتینا) استفاده می کنند.

10. سرعت پلک زدن انسان ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلی ثانیه است به طوری که در یک ثانیه می توان ۵ بار پلک زد. پلک انسان، پرسرعت ترین عضو بدن محسوب می شود.

بها بقایی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
چشم
انسان
نظرات بینندگان:

>>>   چشم انسان عبارت از یک لینز سی میگا پیکسل است، در حالی که چشم عقاب سی برابر چشم انسان تیز تر است، یعنی یک لینز هزار میگا پیکسلی است که شکار خود را از هوا از بلندی ده هزار متر، بخوبی مشاهده میکند و چشم خود را فوکس میکند و خود را بالای شکار خود می اندازد و آنرا با چنگال خود گرفته، دوباره پرواز میکند و شکار خود را در لانه خود برده و نوش جان میکند.
همچنان حس شامه سگ ها نیز به مراتب از حس شامه انسانها قوی تر است که بوی صاحب خویش را از فاصله چند صد متری حس میکند و قبل از آن که صاحب اش به خانه بیاید، به دویدن به طرف دروازه خانه و دمبک زدن از شوق و خوشی شروع میکند.
پس اینها همه نتیجه تکامل حیات زنده جانها در روی زمین در طول سه م نیم ملیارد سال است که در طی این تکامل نظر به ضرورت و بخاطر تطبیق خود با محیط ماحول خویش ، زنده جانها دارای حواس مختلف با کمیت و کیفیت مختلف، بمیان آمده اند و این حواس ها در آنها انکشاف نموده اند.
پرندگان غرض پرواز از مکان های تابستانی خود در شمال به مناطق زمستانی خود در جنوب کره زمین در منطقه خط استوا نیز از حس ششم خویش که عبارت از حس راه یابی و یا نویگیشن است و در آن از مدار مقناطیسی کره زمین استفاده میکنند، استفاده میکنند تا از مسیر درست خویش منحرف نشوند.
بنآ اینها همه دلالت به تکامل تدریجی حیات در روی زمین میکند.
نه این که نظام خلقت باشد و خالق بگوید که این چشم سی میگا پیکسلی از تو انسان باشد و این چشم هزار میگا پیکسلی از تو عقاب و یا این که این بینی ضعیف از تو انسان باشد و این بینی قوی از تو سگ باشد و یا تو انسان در راه که میروی از مردم راه را پرسان کن که کجا میرود که راه گم نشوی و تو پرنده برای این که راه را گم نکنی از مدار مقناطیسی کره زمین استفاده کن.
بنآ علم یاد بگیرید و از عقل و منطق کار بگیرید و از جهان خلقت دوری جویید که شما را به نادانی و دروغ و بی دانشی و بی سوادی سوق میدهد.

>>>   تئوری تکامل یک بینش کوتاه بینانه به واقعیت موجودات وذرات عالم است کسانی که هنوز میخواند از این تئوری شکست خورده گپی برای گفتن داشته باشند و آن را اثبات کنند هر روز به قبرستان های چند هزار سال قبل به دنبال جمجمه های اولین اجداد میمون تکامل یافته خود میگردند که تا هنوز هم به همین توهم هستند به گفته این اشخاص اگر چنین هست چرا زنجیره تکامل از میمون یا بوزینه تا اولین انسان حتی یک جمجمه هم ندارد.(برای معلومات بیشتر لطفا کتاب نیرنگ تکامل از هارون یحیی را مطالعه نمایید).
مطلب بالا راجع به چشم بود بهتر است که این را هم بدانید که اولین کسیانی که چشم را جراحی نمودند همه به خلقت انسان توسط یک ذات توانا ایمان داشتند.
(احدی از هرات)

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است