مسوول تامین امنیت العبادی کشته شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۱۶    ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ کد خبر: 148508 منبع: پرینت

یک منبع امنیتی عراقی از کشته شدن یک افسر عالی رتبه وابسته به تیم امنیتی حیدر العبادی نخست وزیر عراق در درگیری با گردان های السلام وابسته به جریان صدر در سامرا خبر داد.

به گزارش النهرین، نیروهای گردان های صلح وابسته به جریان صدر به سوی تیم امنیتی ویژه نخست وزیر عراق در سامرا پس از عدم توجه آنها به هشدارها ایست بازرسی گردان های صلح در نزدیکی سامرا آتش گشودند که بر اثر آن فرمانده تیپ 57 سرتیپ شریف اسماعیل عبید کشته شد و 2 تن از محافظانش نیز زخمی شدند.

منبع عراقی که نامش را فاش نکرد افزود: تیم امنیتی العبادی در ماموریت شناسایی در سامرا بودند.

به گفته این منبع؛ افراد زخمی شده علا حسین عباس و احمد دعیبل عامر هستند که به بغداد برای مداوا منتقل شده اند.

این در حالی است که مهند العزاوی مسوول رسانه ای گردان های صلح وابسته به جریان صدر، تیم امنیتی حیدر العبادی را مسوول تیراندازی و تعدی به نیروهای گردان های السلام دانست که به درگیری و کشته شدن سرتیپ شریف اسماعیل عبید منتهی شد.

برخی منابع عراقی از ورود حاکم الزاملی رییس کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق به سامرا برای بررسی موضوع خبر دادند و اعلام کردند: الزاملی دستور تشکیل کمیته حقیقت یاب درباره این حادثه را داده است.

در همین حال، حیدر العبادی دستور داد کمیته ای فوری برای بررسی حادثه ترور فرمانده گارد حفاظتی نخست وزیری تشکیل شود تا جزئیات ترور سرتیپ شریف اسماعیل مشخص و عوامل آن بازداشت شوند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سامرا
کشته
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است