بحران جدید ترامپ در کابینه متلاطم آمریکا
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۵    ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ کد خبر: 148467 منبع: پرینت

روزنامه ال پریودیکو چاپ بارسلون در گزارشی تحلیلی نوشت که «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا با برکناری «رکس تیلرسون» وزیر خارجه خود، بحرانی‌ جدید در کابینه متلاطم خود آغاز کرد.

ال پریودیکو ادامه داد: برکناری تیلرسون، به بیش از یک سال اختلافات و تنش ها بین ترامپ و رییس سابق شرکت نفتی‌ 'اکسون موبیل' پایان داد.

روزنامه افزود :ترامپ روز جمعه گذشته به تیلرسون خبر داد که وی را برکنار کرده است، موضوعی که باعث شد رییس دستگاه دیپلماسی آمریکا، سفر خود به آفریقا را کوتاه کند. به نظر می‌ رسد که ترامپ هیچوقت، این برکناری را رو در رو به وی ابلاغ نکرده است.

این رسانه اسپانیایی تصریح کرد: در هر صورت، گمانه زنی‌ ها در مورد خروج تیلرسون، ماه ها بود که به دلیل اختلافاتی که با ترامپ داشت، افزایش یافته بود.

تیلرسون بر خلاف مواضع ترامپ، از توافق هسته ای با ایران یا از توافق آب و هوایی پاریس دفاع می‌ کرد. آنها همچنین در روش بررسی اختلافات با کوریای شمالی‌ یا بسیاری از مشکلات در رابطه با روسیه، اختلاف نظر داشتند.

این روزنامه نوشت: تیلرسون به طور خصوصی به اروپایی ها گفته بود که به شدت با مواضع ترامپ در مورد لغو توافق هسته ای با ایران مخالف است. در حالی‌ که ترامپ و «نیکی‌ هیلی»، اعتراضات مردمی سال جاری در ایران را تشویق می‌ کردند اما تیلرسون سکوت کرده بود.

این روزنامه نوشت: تیلرسون در مدت وزارت خود بیشتر شبیه یک تماشاگر، یک وزیر غایب یا یک صدا در انزوا بود و تقریبا همیشه تحت الشعاع هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل قرار داشت.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
بحران
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است