عدم وجود اصلاحات، خلف وعده حکومتداران است
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۰۸    ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ کد خبر: 147869 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان(((afghanpaper، محمد عبده عضو مجلس نمایندگان در برنامه «نگرش» گفت: اصطلاحات برای یک کشور امری ضروی و حیاتی و در عین حال دوام دار است.

وی افزود: دولت افغانستان، امروز با پدیده های منفی زیادی دست و پنجه نرم می کند. پدیده مبارزه با افراد مسلح که در چوکات شبکه های تروریستی علیه حاکمیت ملی در افغانستان می جنگند، دوم، کشت و قاچاق مواد مخدر، سوم، فساد در اداره افغانستان که در واقع در تارو پود نظام افغانستان رخنه کرده و از این ناحیه امروز همه شکایت دارند. مورد بعدی در واقع ارایه همان حکومت داری بهتر است که از نیازهای مبرم جامعه است. در این مورد هم حکومت افغانستان مشکلات خود را دارد. با اینها دست و پنجه نرم می کند.

عبده گفت: ما اگر بخواهیم یک مکانیزم را برای اصلاحات در نظر بگیریم، تا در پرتو آن مکانیزم اصلاحات را عملی بسازیم بهترین مکانیزم رعایت قانون در این سرزمین است. رعایت قانون اگر صورت بگیرد از راس قاعده تا ذیل قاعده را بر این باور هستم که خودبخود ما شاهد آمدن یک تحول مثبت آن هم در راستای عملی شدن برنامه های اصلاحی در یک کشور هستیم.

نماینده مجلس، عدم وجود اصلاحات را خلف وعده حکومت داران می داند و می گوید: اما در این راستا کاندیدهای رییس جمهوری وعده های فراوانی را به مردم افغانستان دادند اما به محض تشکیل حکومت وحدت ملی وعده ها فراموش شد و ما حالا چنان از این ناحیه آسیب دیده ایم که همه روزه شاهد جنگ و کشتار در کشور هستیم. اگر حکومت و کاندیدها به وعده های خود عمل می کردند شاهد چنین وضعیت هایی نمی بودیم.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مجلس
حکومت
نظرات بینندگان:

>>>   Ismail Feroughi
حاتم بخشی حکومت وحدت ملی ــ
درحالی که هرروز تعدادی از هموطنان و سربازان بیگناه ما بیرحمانه توسط طالبان بقتل میرسند و در موقعیتی که گروههای مختلف تروریستی اسلامی از جمله طالبان هنوز حاضر به مذاکره با دولت کابل نبوده و تمام بسته ی پیشنهادی صلح را " توطئه " می خوانند ؛ رییس جمهور افغانستان با حاتم بخشی تمام ، در یک جاده ی یکطرفه ، آغوشش را بروی انتحاریون باز نموده اعلام نموده اند که :
اگر رهبران طالبان با دولت مذاکره نمایند ــ زندانیان شان را آزاد نموده ، دفتر رسمی و حزب سیاسی شان را برسمیت شناخته ، دسترسی آنانرا به رسانه ها و پاسپورت مساعد ساخته ، از لیست سیاه خارج شان میکنند و همه ی شان را کار ، زمین و ملک می دهند .
این بلندپروازی و حاتم بخشی رییس جمهور ، اگر از یکسو میتواند کمک نماید تا فقط بخشی از گروههای هراس افگن را که وظایف ( ! ) شان به پایان رسیده است ، در کنار رییس جمهور جا داده ، موقعیت گروهی و قومی او را برای انتخابات آینده تقویت بخشد ، اما بیشتر مصرف تبلیغاتی داشته ، هدف اش جلب کمکهای بیشتر جامعه ی جهانی برای چهارمین حکومت فاسد درجهان میباشد .
همانگونه که قبلن باربار حامدکرزی و محمد اشرف غنی با طرح ها و وعده های چرب شان ، از کنفرانسهای بین المللی به نفع گروههای فاسد مافیایی - جهادی سود برده اند ؛ اینبار نیز ماهرانه میخواهند با کسب باورِ کمک کننده گان بین المللی ، کیسه های دزدان داخلی و خارجی را بیشتر از پیش پر از زر نمایند .
استقبال گرم کشورهای ثروتمند اروپایی و سازمانهای بین المللی کمک کننده ی افغانستان گواه این است که تیر رییس جمهور به نشانه اصابت کرده است .
طالبان به صلح بپیوندند یا نپیوندند ، با این ترفند زمینه ی جلب و جذب ادامه ی کمکها مساعد گردانیده شده و هرگاه ضرورت بیفتد ، عده ای از طالبان را هم همانند گلبدین حکمتیار و نفراتش در کنار خود جا خواهد داد تا هم در سیاستهای روزمره از آنان سود ببرند و هم در انتخابات آینده ایشان را در کنار خود داشته باشند .
ناظران مسایل افغانستان به این باور اند که در نبودِ استراتژی معین برای صلح و اختلافات درونی عمیق میان رهبران و قدرتمندان حکومت ، هر بسته ی پیشنهادی صلح ، شعار میان تهی بیش نبوده ، اذهان عامه را به بیراهه می برد و عمر بی ثباتی و فساد را در افغانستان طولانی تر می سازد .
فروغی

>>>   برادر افغانستان و مردم بیدفاع در حال نابودی و انهدام اند تو از اطلاحات میگوئید طالب و داعش ارگ غنی در قدرت شریک شدند و فردا تمام وطن را منهدم میکنند تو از اصلاحات میگوئید کدام اصلاحات بدست داعش و طالب


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است