پوتین از آمریکا مدرک خواست
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۵    ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ کد خبر: 147812 منبع: پرینت

رییس جمهوری روسیه از آمریکا خواست، اگر مدرکی در مورد دخالت در انتخابات سال 2016 دارد، به دادستانی کل روسیه ارایه دهد و بعد مسکو در مورد متهمین به این دخالت تصمیم گیری خواهد کرد.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در مصاحبه خود با شبکه تلویزیونی «ان بی سی» تاکید کرد، روسیه باید مدارک و شواهد مربوط به اتهامات آمریکا به 13 شهروند و 3 سازمان روسی در مورد دخالت آنها در روند انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 در امریکا را بررسی کرده و مستقلا در مورد این اتهامات تصمیم گیری کند.

پوتین افزود: «ما نمی توانیم به چنین اتهاماتی پاسخ دهیم، اگر افراد متهم قوانین روسیه را نقض نکرده باشند. من باید ببینم که آنها اصلا برخلاف قانون عمل کرده‌اند؟ باید به ما مدرک و اطلاعات لازم در این زمینه ارایه شود.»

واکنش مسکو به اظهارات وزیر خارجه آمریکا

رییس جمهوری روسیه خطاب به مجری معروف این شبکه "مگان کیلی" گفت: «با همه احترامی که نسبت به شما قایل هستم و با احترام نسبت به کنگره آمریکا، باید بگویم، شما باید فردی صددرصد دارای تحصیلات حقوقی باشید. افرادی دارای تحصیلات عالی باید درک کنند که ما در روسیه نمی توانیم پیگرد قضایی علیه افراد اعمال کنیم، اگر آنها قوانین روسیه را نقض نکرده باشند.»

پوتین یادآور شد: «اگر آمریکا مایل است همکاری در این زمینه از طرف مسکو ببیند، باید به دادستانی کل روسیه مراجعه کند. لازم است این درخواست از طریق کانال‌های رسمی از دادستانی کل صورت بگیرد. نه آنکه این خواسته از طریق مطبوعات و با فریاد زدن در صحن کنگره آمریکا اعلام شود.»

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
پوتین
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است