مدارس نظامی پوتین برای دختران
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۷    ۱۳۹۶/۱۲/۱۰ کد خبر: 147668 منبع: پرینت

روزنامه «دیلی میل» در گزارشی به معرفی مدارس نظامی ولادیمیر پوتین که برای آموزش دختران در نظر گرفته شده است، پرداخت.

پایگاه دیلی میل در گزارشی به معرفی مدارس نظامی پوتین برای دختران پرداخت و از تصمیم رییس جمهور روسیه و وزیر دفاع این کشور برای توسعه این مدارس نظامی در کریمه سخن گفت.

در این گزارش آمده است: قرار است مدارس نظامی پوتین مخصوص دختران توسعه یابند؛ بطوریکه در این مدارس به دختران نوجوان 10 تا 17 سال آموزش داده می شود تا با در دست گرفتن سلاح، تفنگ و خمپاره برای مقابله با تروریست ها آشنا شوند.

طبق گزارش دیلی میل، استفاده از تلفن همراه در این مراکز ممنوع است.

سرگیی شویگو، وزیر دفاع روسیه تلاش دارد آموزش دختران را در موسسات آموزشی نظامی پیش از ورود به دانشگاه در مناطق این کشور توسعه دهد. شویگو همچنین قصد دارد تا یکی از این مدارس را در شبه جزیره کریمه که در سال 2014 به روسیه ملحق شد، افتتاح کند.

شویگو که معمولا تعطیلات را به همراه پوتین می‌گذراند، در این خصوص گفت: ما سیستمی پیشرفته در آموزش پیش از دانشگاه داریم و امیدواریم بتوانیم مدارس نظامی دختران را در این مناطق توسعه دهیم.

وی در ادامه اظهار داشت: در مسکو مدرسه‌ای برای دختران است که زیر نظر وزارت دفاع فعالیت دارد؛ بطوری که به دختران در آنجا آموزش داده می شود و آنها مهارت های شگفت‌انگیز خود را به نمایش می گذارند. ما در حال بررسی برای انتقال این ایده به شهر «سواستوپل» (در جنوب غربی شبه جزیه کریمه) هستیم.

در سفری که به تازگی سرگیی شویگو، وزیر دفاع روسیه به سرزمین مادری خود در سیبری داشت، اعلام کرد به این مدارس نظامی که برای پسران و دختران تاسیس شده، افتخار می کند و آن را برترین (اقدام در این زمینه) در جهان می داند.

وی در ادامه افزود: طبق دستورات فرماندهی کل (پوتین) در 5 سال گذشته، 9 مدرسه نظامی در کشور تاسیس شده که حدود 3 هزار دانش آموز دارد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پوتین
دختران
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است