دلیل برکناری فرماندهان ارشد سعودی چیست
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۱    ۱۳۹۶/۱۲/۹ کد خبر: 147608 منبع: پرینت

یک روزنامه انگلیسی، دلایل برکناری فرماندهان ارشد سعودی پبش از سفر بن سلمان به اروپا و آمریکا را تشریح کرد.

به گزارش القدس العربی، در آستانه ورود جنگ عربستان علیه یمن به چهارمین سال خود، سلمان بن عبدالعزیز پادشاه این کشور، با صدور احکامی سلطنتی، تعدادی از بلندپایه ترین فرماندهان ارتش کشور خود را برکنار کرد.

برکناری این فرماندهان عالی‌رتبه نظامی، اندکی پیش از سفر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به انگلیس، فرانسه و آمریکا صورت گرفته است.

ﺭﻭﺯﻧﺎﻣﻪ ﺗﺎﯾﻤﺰ چاپ لندن در گزارشی، تغییرات فرماندهان ارشد نظامی عربستان را با سفر محمد بن سلمان ولیعهد این کشور به انگلیس که انتظار می‌رود صحنه اعتراضاتی به دلیل جنگ عربستان علیه یمن باشد، مرتبط دانست.

"ریچارد سپنسر" خبرنگار روزنامه تایمز در یادداشتی نوشت: ارتش سعودی مشغول به جنگی در یمن است که این جنگ مورد استقبال شهروندان عربستانی نیست و از سوی دیگر این جنگ چهره محمد بن سلمان را در خارج تخریب و منجر به کشته شدن هزاران غیرنظامی شده است.

وی افزود: برکناری فرماندهان نظامی با هدف تقویت جایگاه محمد بن سلمان در داخل بعد از دستگیری شماری از شاهزادگان به اتهام فساد در نوامبر گذشته صورت گرفته است.

در پایان این گزارش آمده است که انگلیس نیروی هوایی عربستان را آموزش داده و راهنمایی‌های لازم برای انجام حمله های هوایی را به خلبانان سعودی ارایه کرده است.

محمد بن سلمان هفته آینده به انگلیس، فرانسه و آمریکا سفر خواهد کرد.

حمله های بی‌وقفه عربستان سعودی به یمن از ششم حمل 94 آغاز شده است. این حمله های که با هدف بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن و در نتیجه سلطه بر این کشور صورت گرفته، نتیجه‌ای به‌ جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نداشته است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عربستان
سعودی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است