دولت جاپان، به کودکان عراقی کمک می‌کند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۲    ۱۳۹۶/۱۲/۹ کد خبر: 147599 منبع: پرینت

دولت جاپان برای کمک به بازسازی مدارس تخریب شده در عراق در پی جنگ 3 ساله با گروه تروریستی داعش، بیش از 5 میلیون دالر به صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) پرداخت خواهد کرد.

پیتر هاوکینگز، نماینده یونیسف در عراق گفت: «صدها مدرسه چنان آسیب دیده‌اند که دیگر برای تشکیل کلاس درس مناسب نیستند. مدارسی که قابل استفاده هستند برای پاسخگویی به نیاز دانش‌آموزان، در 2 یا 3 نوبت دایرند.»

یونیسف اعلام کرد تعهد جاپان به پرداخت 5.1 میلیون دالر «این نهاد را قادر می‌کند مدارس خسارت دیده در مناطقی که در خشونت‌های اخیر بیشترین آسیب را دیده‌اند، بازسازی کند، در تربیت معلمان کمک کند، منابع آموزشی تهیه کند و دسترسی به آب شرب را برای بیش از 500 هزار نفر مهیا کند.»

فومیو ایوای، سفیر ژاپن در عراق گفت: «این چهارمین سال متوالی است که جاپان به مردم آسیب دیده در خشونت‌های اخیر سوریه و عراق از طریق بودجه اضافی کمک می‌کند.»

این کمک‌ها به استان‌های نینوا، الانبار، کرکوک و صلاح الدین تعلق خواهد گرفت.

دولت‌های خارجی و دیگر نهادها برای حمایت از ثبات در دوران پساداعش بر پروژه‌های خاصی در عراق تمرکز کرده اند. در کنفرانس بازسازی عراق که اوایل ماه جاری در کویت برگزار شد، نزدیک به یک سوم از مبلغ درخواستی 80 تا 100 میلیارد دالری دولت بغداد برای اختصاص به پروژه‌های بازسازی جمع‌آوری شد.

با وجود این، اکنون نزدیک به 2.5 میلیون عراقی همچنان آواره هستند.

سفیر جاپان در عراق افزود: «جاپان در کمک به آوارگان عراقی و پناهجویان مصمم است و از تلاش‌های عراق برای توسعه حمایت می‌کند.»

صندوق کودکان ملل متحد هشدار داده است نزدیک به 4 میلیون کودک عراقی نیازمند کمک هستند.

این نهاد اعلام کرد: «با این‌که خشونت‌ها به پایان رسیده است، شمار کودکان نیازمند به کمک بسیار زیاد است، به طوری که اکنون 4 میلیون کودک عراقی نیازمند کمک هستند.»

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جاپان
عراق
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است