منطق کابویی ترامپ در واکنش به حوادث تیراندازی
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۶    ۱۳۹۶/۱۲/۵ کد خبر: 147285 منبع: پرینت

یک روزنامه آلمانی واکنش ترامپ به حادثه تیراندازی اخیر در مدرسه‌ای در فلوریدای آمریکا را منطق قدیمی کابویی دانست.

چند روز پیش تیراندازی در دبیرستانی واقع در جنوب ایالت فلوریدا بار دیگر 17 کشته و تعداد زیادی زخمی بر جا گذاشت.

این حادثه فلوریدا تازه‌ترین نمونه از وقوع خشونت‌های مرگبار و گسترده ناشی از تیراندازی در امریکا بود و بار دیگر به بحث ها درباره قوانین مالکیت و حمل سلاح در این کشور دامن زد.

دویچه وله آلمان در مطلبی به این مساله پرداخته و نوشت:

بار دیگر آمریکا بر اثر حادثه کشتار در یک دبیرستان به خود لرزید و حالا دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا چه می کند؟ ابتدا رییس جمهور آمریکا همه آمریکایی ها را با اعلان خیلی ساده خود مبنی بر اینکه عامل این حمله بیمار روانی بوده و اینکه اف بی آی مقصر است شوکه می کند و بعد از آن در دیداری با دانش آموزان و والدین این مدرسه ایده باورنکردنی خود برای جلوگیری از این گونه کشتارها را ارایه داده و اعلام کرد که می خواهد معلمان را در مدارس با اسلحه های پنهانی مجهز کند تا بتوانند در صورت حمله از خود و دانش آموزانشان دفاع کنند.

اما از قوانین سختگیرانه تر حمل سلاح که آمریکایی ها روز به روز ضرورت آن را بیشتر احساس می کنند سخنی به میان نیامد. به جای آن ترامپ همچنان همان منطق کابویی سابق خود را در پیش گرفت.

دویچه وله در ادامه این پرسش ها را مطرح کرد که این رییس جمهور کشور خود را در آینده چگونه تصور می کند با معلمانی که مانند پولیس مسلح هستند و خود باید بدون آگاهی و با حضور دانش آموزان در صورت وقوع حمله های از خود دفاع کنند؟

انجمن ملی اسلحه آمریکا (NRA) در مبارزات انتخاباتی با 30 میلیون دالر از ترامپ حمایت کرد و در مقابل جمهوریخواهان وعده دادند که در دوران ریاست جمهوری ترامپ از حق فروش آزادانه سلاح حمایت کنند. به نظر می رسد حالا ترامپ همچنین بعد از 18 حادثه تیراندازی در مدارس آمریکا در سال جاری میلادی همچنان به این وعده خود پایبند است.


تیراندازی، اینبار در دانشگاه آمریکا
دستور ترامپ برای تغییر قانون حمل سلاح
معلم‌ها در آمریکا با اسلحه سرکلاس‌ درس حاضر می‌شوند

مساله دیگری که خشم منتقدان این اوضاع را بیشتر برمی انگیزد این است که رییس جمهور حالا به گونه ای رفتار می کند که هچ اختیاری ندارد و کنگره باید درباره قانون سختگیرانه تر حمل سلاح تصمیم بگیرد.

ترامپ ابراز امیدواری کرد که بالاخره کنگره در این راستا کاری انجام دهد. وی همچنین تصریح کرد با تمام نیرو تلاش می کند تا حداقل سن حمل سلاح در آمریکا به 21 سال افزایش یابد.

"دویچه وله" آلمان در بخش دیگری از این مطلب نوشت: حمل سلاح به یک مشخصه سیاسی در آمریکا و دی ان ای آن تبدیل شده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
تیراندازی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است