کمک 13 میلیون دالر جاپان برای انتخابات افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۲۱:۳۷    ۱۳۹۶/۱۲/۲ کد خبر: 147153 منبع: پرینت

قرارداد 13.1 میلیون دالری برای حمایت از برگزاری انتخابات پارلمانی و انتخابات شوراهای ولسوالی‌ها میان سفارت جاپان و دفتر مرکزی برنامه‌ی توسعه‌ ملل متحد در افغانستان امضا شد.

به گزارش سلام وطندار، میت‌سوجی سوزوکا، سفیر جاپان برای افغانستان در یک نشست خبری‌ در کابل می‌گوید، برگزاری انتخابات موفق تنها نیازمند کارکرد خوب نهادهای دولتی از جمله کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی نیست، بلکه نیازمند همکاری‌های سازنده‌ی رهبران سیاسی، احزاب و مردم است. به گفته‌ی آقای سوزوکا، جاپان از برگزاری انتخاباتی که برای مردم نتیجه‌ی مثبت به ارمغان آورد، حمایت می‌کند.

تادامیچی یاماماتو، نماینده‌ی ویژه‌ی سرمنشی ملل متحد در افغانستان می‌گوید، کمک جاپان نشان می‌دهد که جامعه‌ جهانی در اجرای تعهدات‌اش پای‌بند است. به گفته‌ی آقای یاماماتو، کمک جاپان سبب ارتقای ظرفیت‌ نهادهای انتخاباتی برای انتخابات پیش‌رو می‌شود.

ناپلیون ناوارو، معاون ارشد و سرپرست دفتر مرکزی برنامه‌ی توسعه‌ ملل متحد در افغانستان نیز می‌گوید که آنان برای برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و دور از هر نوع تقلب در کنار حکومت ایستاده‌اند.

خالد پاینده، معین وزارت مالیه در این نشست می‌گوید، کمک جاپان از سوی دفتر توسعه‌ سازمان ملل متحد ((UNDP هزینه خواهد شد.

اما عبدالبدیع صیاد، رییس کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید، این مقدار پول باید در همکاری و مشوره‌ی کمیسیون مستقل انتخابات به مصرف برسد. به گفته‌ی آقای صیاد، آنان برای برگزاری انتخابات شفاف و دور از تقلب تعهد دارند و این کمیسیون زیر فشارهیچ گروهی نمی‌رود.

جاپان تا حال در بخش‌های امنیت، زیربناسازی، زراعت، احیا و توسعه‌ روستاها، ارتقای ظرفیت انسانی، آموزش و پرورش و بهداشت افغانستان را کمک کرده است.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انتخابات
جاپان
نظرات بینندگان:

>>>   حیف مصر این پول هابرای تقلب ، اگر هزار ملیون دالر کمک کنند بازهم انتخابات پر تقلب ونامشروع میشود این حتمی است از همین حالا همه میدانند که انتخابات سالم برگذارنمیشود غنی رفتنی نیست نتیجه از همنی اکنون هویداست

>>>   گدایی ازجهان برای جیب یه عده فاسدبه نام مردم افغانستان ......به شماخائنین به مردم وکشورافغانستان ....

>>>   حیب این پولها ؟ این پول باید بالای معارف و تعلیم تربیه کشور به تمام ولایات یکسان به مصرف برسد بهتر از مصرف برای غداران فاشیست است تا به قدرت از خیرات امریکا برسند و قدرت را انحصار کنند. تا که امریکا در افغانستان است حکومت و پارلمانش هرگز ملی نخواهد شد امروز غنی غلام ِ خرزی غلام خلاصه تمام این فاشیستان غلام یکی نه یکی میشوند تا در اریکه قدرت تکیه بزنند.

>>>   ما مردم افغانستان در گیرو دزدان و متقلبین هستیم با انتخابات شفاف
هیچ باور نداریم من در انتخابات اشتراک نمیکنم و رای خود را به هیچ
صندوقی نمی ریزم
کابلی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است