تا کجا باید به دنبال این گوسفندان رفت؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۸    ۱۳۹۶/۱۲/۲ کد خبر: 147100 منبع: پرینت

حالت روزگار ما به چوپانی می ماند، چندتا گرگ پيش گوسفندان از پشت گرگ ها، چوپان به پشت آنها بدون اينكه هدف و مقصد داشته باشند راه رفتند و مسير را گم كردند همه در خشم تاريكی شب طعمه گرسنگی گرگ ها شدند حتی چوپان.

حالا همان داستان عليه ما است. غنی، كرزی و اتمر گرگ شده اند رهبران ما گوسفندان و ما چوپان. مابه كجا روان هستيم؟ به دنبال كسانیکه هدف و مقصدی ندارند. آنها ما را در گودال های عميق دفن خواهند كرد. بيایيم هدف و مقصد خود را مشخص كنيم به دنبال كسانی برويم که ما را به قله های اوج عزت و افتخار زندگی برسانند نه به گودال های مرگ.

پدرام عزيز را كه مثل قله های هندوكش در برابر ظالمان ايستاده و هيچ لغزشی تاكنون نداشته و برنامه های منظم و اهداف بزرگ دارد را ياری رسانيم از استاد عطا بخواهيم اين جسارت را در وجودش زنده كند با پدرام همكار شود سليقه ها، غرور و خواست های نفسانی را بخاطر مردمان اش كنار بگذارد زیرا چاره ای جز اين نيست كه از كاروان مرگ نجات يابيم.

همه آن بزدلان از بن تا كابل امروز مردم ما را به بهای ناچيز فروخته اند و می فروشند. حزب جميعت را ديگر به خاطرات تاريخ بايد تحويل داد زیرا ديگر منسجم و دارای رهبری مقتدر نيست
و به دنبال برنامه ها و نگرش های نوين در جهان امروز بايد قدم برداشت.

اينها در شرايط كنونی تحقق پيدا نمي كنند مگر پدرام رهبری ما را بدست گيرد و استاد عطا با تمام توان از آن حمايت كند و بيشتر از اين به دنبال گرگ ها نرويم كه به نوشيدن خون مان عادت كرده اند.

گل امیری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
رهبران افغانستان
حکومت
پدرام
نور
نظرات بینندگان:

>>>   بروبیادرپدرام وعطا برای توچیزی خواهد بود برای مردم چندان درحساب نمیایند

>>>   شما این پرسش را نخست از کرزی کنید که چرا انتخابات شوراهای ولسوالی ها را برگزار نکرد تا زمینه برای برگزاری لویه جرگه به خاطر اصلاح قانون اساسی فراهم گردد؟ اکنون هم باید این پرسش را متوجه اشرف غنی بسازید که چرا او انتخابات شوراهای ولسوالی ها را برگزار نمی کند؟ روشن است در صورتی که همه درها را برای اصلاح قانون اساسی بسته اند و هیچ امکانی برای اصلاح آن نمانده اند، برای مردم چاره دیگری جز راه اندازی راهپیمایی هاو گردهمایی های مدنی اعتراض آمیز نمی ماند. پس چه کنند؟ آیا می توانید راه دیگری نشان دهید؟ هیچ مرجعی جز لویه جرگه صلاحیت اصلاح قانون اساسی را ندارد. اما بنا به اغراض خاص عمدا جلو برگزاری لویه جرگه را گرفته اند. این به آن می ماند که پاهای کسی را ببندبد و بگویید بدو یا دست های کسی را ببندید، و بگویید بنویس یا بخور! چگونه می شود قانون اساسی را بدون برگزاری لویه جرگه اصلاح کرد؟ مرجعی هم معلوم نیست که مواد قانون را تفسیر و توجیه کند. از این رو هرکس می تواند مطابق میل خودش تفسیر کند. از همین رو است که باید هرچه زودتر لویه جرگه فوق العاده ویرایش و اصلاح قانون اساسی برگزار شود. کسی مخالف کلمه افغان نیست. اما افغان نام دیگر پشتون ها است و نباید بر سر سایر اقوام تحمیل شود. افغان معنای دیگری جز پشتون ندارد. نام کشور افغانستان است. از این رو، ما همه افغانستانی هستیم. هر کس از افغانستان است، افغانستانی است، نه افغان. در گذشته نادرست می گفتند که هر کس از افغانستان است افغان است. حالا وقت آن رسیده که اشتباه اصلاح شود.

>>>   در سمنگان چه شد ؟ نمیدانم . اما می ترسم که بلخ هم نرود !
من با قاطعیت نمی توانم بگویم که در سمنگان ، حزب جمعیت اسلامی، خوب کرد یا بد کرد. جزییات مساله و امکانات هر دو طرف ، به ویژه نگاه و هدف و برنامه جمعیت از این کار برایم روشن نیست تا در پرتو آن بسنجم که کار شان درست بود یا نادرست ؟! این را حزب جمعیت اسلامی باید به هوادارانش توضیح دهد و روشن سازد. من نمیخواهم هوایی و از روی احساسات محض سخن گویم . اما چون وضع بلخ برایم روشن است و میدانم که مقاومت بلخ چه ظرفیت ها و چه امکاناتی دارد و به همین سبب هرگونه سازش و جورآمد و تسلیم شدن را در پیوند با بلخ یک جنایت و خیانت تاریخی نابخشودنی تلقی می کنم . بلخ را که به اشرف غنی تسلیم کنند، هر بهانه و دلیلی که بیاورند ، کار شان را توجیه نمی تواند کند. باز میگویم که حتا اگر فرزند استاد عطا به جای پدرش والی مقرر شود و قومندان امینه و تمام رییس ها و مسوولان بلند پایه همه ادارات را خودش تعیین نماید، به محض اینکه استاد عطا از مقام ولایت بیرون رود ، اشرف غنی میدان را میبرد و حریفانش به یک شکست و تسلیمی خفت بار و شرم آور تاریخی تن می دهند. درسمنگان هم شاید اشتباه بزرگ را مرتکب شده باشند، اما من نمی توانم در این مورد سخنی به قطع بگویم . در مورد بلخ گپ روشن است : هر گونه سازش بر سر مسایل اصلی و اساسی به شمول مساله مقام ولایت و توزیع غیر قانونی شناسنامه های الکترونیک ، خیانت است ، جنایت است ، مردم فروشی است و روسیاهی همیشگی و تاریخی را نصیب سازشگران و مردم فروشان می کند. من دعا می کنم و آرزو دارم که چنین نشود. خداوند به استاد عطا این فراست و درایت و هوشیاری و تعهد را بدهد که حتا به گفت تسلیم طلبان حزب جمعیت هم نکند و در راه خود استوار و بی سستی و با دلیری به پیش رود و نام خویش را در تاریخ به عنوان یک مرد خراسانی راستین و تسلیم ناپذیر ثبت نماید . اگر این کار را نکند ، نه برای خود چیزی میماند و نه برای یک ملت بزرگ و حمایتگرش دیگر هیچ امید و آبرو برجای نمی گذارد. نامش خدای ناخواسته ننگین ترین نام در تاریخ خواهد شد. من میگویم که چنین هرگز مباد . با سپاس . تاجیکم با تاجیکانم زنده ام .
عمر راوی .

>>>   Hamed
پشتون‌ها بهتر از همه میدانند که افغان معادل پشتون است. این که بیان می‌کنند افغان شامل حال همه می‌شود بخاطر امتیاز گیری است که تنها غیر پشتون های گوسفندی و نوکر را شکار می‌توانند دیگران از کنترول شان بالاست.

>>>   بی ثباتی فکری سرور دانش

از فدرال خواهی دیروز تا روحیه تسلیمی امروز

جاوید کوهستانی:
نخستين مسوده قانون اساسي فدرال افغانستان در فصلنامه سراج توسط اقاى سرور دانش در سالهاى پايانى جهاد نوشته و نشر شد ، اميدوارم بتوانم به زودى انرا خدمت تان تقديم كنم و هم چنان رنگ سياه قدرت كه از أدمين چه ها كه نمى سازد٠

سرور دانش:
قانون‌اساسی هویت شهروندان افغانستان را روشن کرده‌است؛ قانون‌اساسی خط سرخ ملت است و مخالفت با آن نادرست است.

«در مادۀ 4 قانون‌اساسی تمام مردم افغانستان افغان خوانده شده‌اند.»

>>>   به کسی که به نام جعلی سرور دانش نظر خود را نوشته است .
مگر مواد قانون اساسی دست کاری شده شما آیات قران شریف است که ابدالابد قابل اجرا باشد؟
چندین قانون اساسی را تا به حال دیده ایم شاهی ، داود خانی، دیموکراتیک .. بالاخره قانون موجوده.
لذا چرندیات مثل خط قرمز ملت را بگذار به کنار ، نظر به شرایط و نا کار آمدی، این قانون باید تعدیل گردد باز مگر این دولت مطابق کدام ماده این خط سرخ ملت تشکیل شده؟

>>>   تا که سامانی زنده نشده شما را از لنګ کش کرده میبریم!
بدراموف عبدال لطیفویچ


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است