یک کشیش نامزد انتخابات ریاست جمهوری ونزویلا
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۳    ۱۳۹۶/۱۲/۱ کد خبر: 147033 منبع: پرینت

یک کشیش انجیلی ناشناس مبارزات خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ونزویلا آغاز کرد.

اعلام یک کشیش انجیلی برای حضور در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری ونزویلا، نمونه دیگری از گسترش و رشد نفوذ مذهب در سیاست آمریکای لاتین است.

خاویر برتوچی، از سازمان مذهبی Gospel Changes در وبسایتی اعلام کرد: من می‌خواهم این ملت را به جایگاه بزرگتری برسانم، زیرا ارزش های عیسی مسیح در قلب هر یک از پیروان است.

این سازمان مذهبی خود را یک سازمان داوطلبانه غیر دولتی می‌داند که به دنبال گسترش ارزش های مسیحی است.

غیر محتمل است که وی بتواند نیکلاس مادورو "نامحبوب" را که به دنبال انتخاب دوباره به عنوان رییس جمهور این کشور است، در انتخابات پیشرو به چالش بکشاند.

مادورو به دنبال پیروزی در انتخابات 22 آوریل است که تا سال 2025 در قدرت باقی بماند.

در این میان هنوز اپوزیسیون این کشور تصمیم واحدی درباره حضور در انتخابات اتخاذ نکرده است. اپوزیسیون بر این باور است که زمان کافی برای برگزاری کمپین‌های انتخاباتی منصفانه و جلوگیری از تقلب در انتخابات وجود ندارد.

از سوی دیگر کلمبیا اعلام کرده است که نتایج انتخابات پیش‌رو را به رسمیت نخواهد شناخت.

برتوچی که هیچ گونه تجربه سیاسی ندارد، اعلام کرده است که بحران اقتصادی در ونزویلا از جمله تورم بالا و کمبود مواد غذایی و دارویی می‌تواند به سرعت حل شود. او گفته است که از کشورهای دیگر درخواست کمک خواهد کرد.

این کشیش انجیلی افزوده: امروز ما این رقابت را آغاز کرده و پیروز خواهیم شد. موفقیت فابریسیو آلوارادو، خواننده مذهبی کلیسا در انتخابات ریاست جمهوری کاستاریکا و هم چنین افزایش حضور کاندیداهای مذهبی در انتخابات پیشروی اسالوادور توجه‌ها را بار دیگر به نقش رهبران مذهبی در آمریکای لاتین معطوف کرده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مادورو
کشیش
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است