ترامپ توپ را به زمین اوباما انداخت
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۱۴    ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ کد خبر: 146950 منبع: پرینت

دونالد ترامپ گفت دمکرات‌ها باید در دوره باراک اوباما که کنترل کنگره آمریکا را در دست داشتند، فکری به حال آزادی حمل سلاح می‌کردند.

«دونالد ترامپ»، رییس جمهور آمریکا روز (شنبه) از دمکرات‌ها به دلیل اینکه در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما هیچ تلاشی برای محدود کردن کنترل حمل سلاح نکردند، انتقاد کرد.

وی در حساب توییتر خود نوشت: درست همانطور که دمکرات ها نمی خواهند مشکل برنامه داکا (رویاپردازان) را حل کنند، چرا زمانی که هم مجلس نمایندگان و هم مجلس سنا را در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در اختیار داشتند، قوانینی برای محدود کردن حمل سلاح وضع نکردند؟ پاسخ این است که چون نمی خواستند و فقط حرف می زنند.

دونالد ترامپ این پیام را پس از آن منتشر کرد که به دنبال تیراندازی مرگبار در دبیرستانی در پورکلند فلوریدا، دمکرات ها و فعالان گروه های مختلف خواستار کنترل آزادی حمل سلاح شدند.

باراک اوباما، رییس جمهور سابق آمریکا از مخالفان آزادی حمل سلاح بود و به دنبال تیراندازی مرگبار در سال 2012 در مدرسه ای در کنتیکت، محدودیت هایی را برای حمل سلاح در این کشور اعمال کرد. اوباما قانونی را وضع کرده بود که بر اساس آن افرادی که با مشکلات روانی مواجه بودند، به سختی می توانستند از فروشگاه ها، اسلحه خریداری کنند. این درحالی است که ترامپ این قانون را لغو کرد.

گزارش ها حاکی از آن است که در حالی که دمکرات‌ها- که در ظاهر مخالف حمل آزادانه سلاح هستند- در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما کنترل مجلس را در دست داشتند، دو قانون مرتبط با محدودیت حمل سلاح در سال 2013 به تصویب نرسید.

چند روز پیش بر اثر حمله یک جوان مسلح 19 ساله به دبیرستانی در شهر پارکلند فلوریدا، 17 نفر کشته و ده ها نفر دیگر مجروح شدند. پولیس عامل این تیراندازی را بازداشت کرد. ترامپ در حساب توییتر خود نوشته بود که «نیکلاس کروز»، عامل این تیراندازی مرگبار مشکل روانی داشته است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
اوباما
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است