قطع برق در زلزله 7،2 ریشتری مکزیک
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۰۹    ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ کد خبر: 146875 منبع: پرینت

زلزله 7.2 ریشتری که در مکزیک رخ داد، باعث قطع برق حدود یک میلیون خانه و مغازه در پایتخت و جنوب این کشور شد و این در حالی است که این حادثه تاکنون فقط دو کشته به دنبال سقوط یک چرخبال نظامی به دنبال داشته است.

به گزارش روز شنبه روزنامه دیلی میل، در ایالت جنوبی اوآکساکا به حدود 50 خانه آسیب رسیده است. همچنین خساراتی به چندین خانه در شهر مکزیکو سیتی وارد شده است. این در حالی است که این شهر در حال بازیابی شرایط عادی به دنبال خسارات گسترده به جای مانده زلزله ماه سپتامبر بود.

در مکزیکوسیتی ساختمان های بلند برای بیش از یک دقیقه با تکان هایی مواجه شد. همچنین براساس گزارش ها بالگرد حامل وزیر داخله مکزیک و یک فرماندار در زمان بازدید از مناطق زلزله زده سقوط کرد اما وزیر داخله مکزیک و فرماندار جان سالم به در برده و دو نفر دیگر کشته شدند.

خبرگزاری فرانسه نیز درجدیدترین گزارش خود در مورد وقوع این زلزله شدید در مکزیک عنوان کرد: این زلزله در حالی در مکزیک رخ داد که شش ماه پیش دو زلزله مرگبار منجر به مرگ صدها نفر در این کشور شد.

براساس گزارش های اولیه، هیچ ساختمانی فرو نریخته است اما خساراتی به یکسری ساختمان ها وارد شده است.
به دنبال وقوع این زلزله ساکنان هراسان به خیابان ها ریختند و نگران بودند که دو زلزله مهیب شش ماه پیش بار دیگر رخ دهد.

مقامات در برخی مناطق مکزیک اعلام کرده اند که در حال بازرسی از چندین ساختمانی هستند که در زلزله شش ماه پیش خسارت دیده اند.
یکی از مقامات امور اضطراری مکزیک در اظهارنظری گفت: مردم واقعا ترسیده اند.

همچنین 'انریکه پنا نیه تو' رییس جمهوری مکزیک در توییتی عنوان کرد که کمیته ملی شرایط اضطراری به دلیل شدت زلزله فعال شده است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مکزیک
قطع برق
زلزله
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است