یک مقام دیگر کاخ سفید کنار گذاشته شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۵    ۱۳۹۶/۱۱/۲۶ کد خبر: 146691 منبع: پرینت

جورج دیوید بانکس از مقام های ارشد شورای اقتصاد ملی کاخ سفید می‌گوید بعد از اینکه به او گفته شده نتوانسته صلاحیت کامل امنیتی برای احراز این پست را دریافت کند از سمت خود کناره گیری می‌کند.

یک مقام ارشد شورای ملی اقتصاد آمریکا به دلیل عدم احزار صلاحیت های امنیتی لازم از سمت خود کنار گذاشته شد.

براساس گزارش پایگاه خبری پولیتیکو، جورج دیوید بانکس از مقام های ارشد شورای اقتصاد ملی کاخ سفید می‌گوید بعد از اینکه به او گفته شده نتوانسته صلاحیت کامل امنیتی برای احراز این پست را دریافت کند از سمت خود کناره گیری می‌کند.

مساله استعفای جورج دیوید که مشاور کاخ سفید در امور انرژی و محیط‌ زیست بود در شرایطی مطرح شده که انتقادات از دولت دونالد ترامپ به دلیل آنکه بسیاری از مقام‌های دولت او بدون احراز صلاحیت‌های امنیتی در حال انجام وظیفه بوده‌اند، بالا گرفته است.

با برخی از زنان سرویس‌های جاسوسی آشنا شوید!

وی گفت: روز سه شنبه از طرف اداره مشورتی کاخ سفید به او اطلاع داده شده که به خاطر مصرف ماری جوانا نمی‌تواند صلاحیت های امنیتی لازم را به دست اورد به همین دلیل باید از پست خود کناره گیری کند.

پولیتیکو اضافه کرد؛ مانند بسیاری از مقام های دیگر کاخ سفید، دیوید بانکس نیز با احزار صلاحیت امنیتی موقت مشغول به کار بود در حالیکه برای دایمی شدن پستش باید همه صلاحیت های امنیتی لازم را کسب کند.

صلاحیت امنیتی وضعیتی است که پس از بررسی کامل سوابق مقام های امکان دسترسی آنها به اطلاعات محرمانه یا مسایل دیگر محرمانه و امنیتی را فراهم میکند.

دیوید بانکس سومین مقام کاخ سفید است که طی یک هفته گذشته به همین دلیل از دولت کنار گذاشته شده است. رابرت پورتر معاون ستاد کارکنان سفید چهارشنبه گذشته به دلیل رفتارهای نامناسب با 2 همسر سابقش و دیوید سورنسن که در شورای کیفیت محیط زیست کار می‌کرد نیز به دلیل اتهامات شخصی از سمت های خود کنار گذاشته شدند. هم پورتر و هم سورنسن اتهامات وارد شده را رد کرده اند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کاخ سفید
مقام
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است