انتقاد بنیانگذار مایکروسافت از ترامپ
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۵    ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ کد خبر: 146622 منبع: پرینت

بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت و همسرش از رییس جمهور آمریکا به دلیل نحوه برخورد با زنان انتقاد کردند.

بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت و همسرش ملیندا گیتس روز سه شنبه ضمن انتقاد از دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا از او خواستند با زنان با احترام بیشتری برخورد کند.

این زوج ثروتمند در نامه سرگشاده سالانه خود در پاسخ به پرسش‌ها در مورد بنیاد خیریه خود از تصمیم ترامپ برای کاهش کمک‌های خارجی انتقاد کردند و نوشتند، رییس جمهور آمریکا باید یک الگوی خوب باشد و همه آمریکایی‌ها را از طریق اظهارنظر‌ها و سیاست هایش توانمند سازد.

ملیندا گیتس در این نامه نوشت:‌ ای کاش رییس جمهور ما هنگام سخنرانی و نوشتن پیام توییتری با مردم به ویژه با زنان با احترام بیشتری برخورد می‌کرد.

او افزود: برابری یک اصل ملی مهم است. حرمت افراد صرف‌نظر از نژاد، دین، گرایش جنسی یا جنسیت بخشی از روح کشور ما است.

ترامپ در طول کمپین انتخاباتی سال 2016 خود علیه هیلاری کلینتون، نامزد سابق دمکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به دلیل توهین به زنان و اظهارات رکیکش به زنان در یک ویدیوی ضبط شده مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

در این نامه، بیل و ملیندا گیتس همچنین از برنامه‌های ترامپ برای قطع کمک‌های خارجی برای مبارزه با فقر و بیماری انتقاد کردند.

بیل گیتس نیز در این نامه نوشت: این تلاش‌ها نجات بخش جان انسان‌ها هستند ... و با ایجاد ثبات در کشور‌های فقیر و توقف شیوع بیماری قبل از همه گیر شدن، باعث امنیت بیشتر مردم آمریکا می‌شوند. زمانی که افراد بیشتری مریض یا گرسنه باشند دنیا امن‌تر نخواهد شد.

پیشنهاد ترامپ برای قطع کمک‌ها در زمینه دیپلماسی و کمک خارجی روز دوشنبه با مقاومت کنگره روبرو شد، به طوری که جمهوری‌خواهان هم با دمکرات‌ها همراه شدند و با کاهش آنچه که آنها مخارج «قدرت نرم» در مواجهه با تهدیدات جهانی نامیدند، مخالفت کردند.

دولت ترامپ برای وزارت خارجه و آژانس توسعه بین المللی آمریکا، 37.8 میلیارد دالر می‌خواهد. این میزان شاهد کاهشی حدود یک سومی در مقایسه با بودجه 2017 است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
مایکروسافت
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است