اقدام جالب ضد آمریکایی شهردار آنکارا
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۲    ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ کد خبر: 146621 منبع: پرینت

شهردار آنکارا اعلام کرد نام خیابانی که سفارت آمریکا در آن قرار دارد به «شاخه زیتون» تغییر خواهد کرد.

شهردار آنکارا اعلام کرد نام خیابانی که سفارت آمریکا در آن قرار دارد، به خاطر عملیات نظامی ترکیه در سوریه به "شاخه زیتون" تغییر خواهد کرد.

شهردار آنکارا در یک پیام توییتری اعلام کرد: «ما طرح پیشنهادی برای تغییر نام خیابانی که سفارت آمریکا در آن قرار دارد به "شاخه زیتون" را به امضا رساندیم. باشد که این اقدام سبب شادی روح افرادی شود که جان خود را در این عملیات فدا کردند.»

این پیشنهاد در شورای شهر آنکارا ارایه شد و در حالی به سرعت به تصویب رسید که قرار است «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه به ترکیه سفر کند.

در ماه های اخیر با حمایت آمریکا از گروه پ ک ک در سوریه تنش ها میان واشنگتن و آنکارا بالا گرفته است. ترکیه با تروریستی خواندن گروه پ ک ک، این گروه مسلح را مسوول بسیاری از حمله های تروریستی در این کشور می داند. از سوی دیگر، واشنگتن پ ک ک را یکی از مهم ترین گروه های معارض سوری محسوب می کند که در مبارزه با داعش نیز سهمی داشته است.

ترکیه ماه گذشته در واکنش به اعلام این خبر که آمریکا قصد دارد یک گروه 30 هزار نفری از نظامیان این کشور را به طور دایم در مرز سوریه و ترکیه مستقر کند، عملیات "شاخه زیتون" را در شمال سوریه آغاز کرد.

واشنگتن اعلام کرد بخش عمده قوایی که قرار است در مرز بین ترکیه و سوریه مستقر شوند، از میان کردهای سوری خواهند بود. همین امر بهترین بهانه برای آغاز مجدد عملیات نظامی آنکارا در سوریه بود. تهاجم ترکیه به شمال سوریه موج جدیدی از جنگ های شهری را در این کشور به راه انداخته است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
انکارا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است