روسیه: استقرار موشک‎هایمان به خودمان مربوط است
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۹    ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ کد خبر: 146257 منبع: پرینت

سخنگوی کاخ کرملین می‎گوید روسیه در چارچوب حق حاکمیت و تمامیت ارضی، تسلیحات نظامی خود را در هر نقطه از خاک این کشور که صلاح ببیند، مستقر می‎کند.

به گزارش ریانووستی، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز سه‎شنبه به گزارش‎ها درباره استقرار سامانه موشکی پیشرفته اسکندر در کالینینگراد واقع در منطقه بالتیک، گفت: اینکه موشک‎هایمان را کجا مستقر کنیم، به خودمان مربوط است.

البته وی هیچ اظهارنظری مبنی بر تایید صحت این گزارش‌ها ارایه نداد اما گفت: استقرار این تسلیحات یا هر نوع دیگر، همچنین استقرار واحدهای نظامی و امثال آن در خاک روسیه، مساله‎ای است که منحصرا در چارچوب حق حاکمیت روسیه گنجانده می‎شود.

وی ادامه داد: روسیه هرگز کسی را تهدید نکرده و نمی‌کند. در چارچوب حاکمیت و تمامیت ارضی این حق طبیعی روسیه است و مایه نگرانی دیگران نیست.

این درحالی است که واشنگتن می گوید استقرار چنین سیستم‌های موشکی در نزدیکی کشورهای بالتیک و عضو ناتو از جمله پولند، بی ثبات کننده است.

«ولادیمیر شامانوف» رییس کمیته دفاعی پارلمان روسیه، روز دوشنبه اعلام کرد سیستم موشکی اسکندر به کالینینگراد فرستاده شده است، اما تعداد این موشک ها و زمان استقرار آنها اعلام نشده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
روسیه
موشک
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است