وزیر خارجه در کنفرانس اسلامی
تروریزم از نام اسلام سوء استفاده کرده است...
تروریزم و افراط گرایی از نام مقدس اسلام برای توجیه عملکردهای خود در منطقه سوء استفاده کرده در صورتی که اسلام همواره آرامش و همزیستی را تبلیغ می کند 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۴    ۱۳۸۹/۷/۵ کد خبر: 14613 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)،داکتر زلمی رسول، وزیر خارجه کشور در سازمان کنفرانس اسلامی در نیویارک سخنرانی نمود.

وی در بخشی از سخنرانی اش ضمن یادآوری از اشتراک فعال سازمان کنفرانس اسلامی به ویژه داکتر اکمل الدین اوغلو سکرتر جنرال این سازمان در نشست کابل گفت از حمایت سازمان کنفرانس اسلامی و حضور فعال شان در کنفرانس کابل سپاسگذاری می کنم .

داکتر زلمی رسول گفت که سازمان کنفرانس اسلامی، 41 سال قبل به خاطر حفاظت از منافع جهان اسلام و نقش کشورهای اسلامی در توسعه صلح و امنیت بین‌المللی ایجاد شد. امروز، سازمان کنفرانس اسلامی مسوولیت‌های بیشتری در برابر چالش‌های قرن 21، مانند تروریزم، افراط‌گرایی، منازعات مسلحانه، تبعیض و تضاد میان تمدن‌ها دارد.

داکتر زلمی رسول بر نقش کشورهای منطقه بویژه کشورهای اسلامی در ایجاد ثبات درافغانستان تأکید نمود و افزود که افغانستان برای تحقق این هدف با شرکای منطقه ای خود به طور دو جانبه و چند جانبه به تلاش هایش ادامه می دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت که تروریزم و افراط گرایی از نام مقدس اسلام برای توجیه عملکردهای خود درمنطقه سوء استفاده کرده ، منطقه ما را چهره منفی درجهان داده و سبب می شود که تفکر نامناسب از اسلام و تروریزم شکل بگیرد ، در حالی که اسلام دینی است که همواره صلح ، تساهل و همزیستی را تجویز و تبلیغ می کند.

زلمی رسول در این نشست به افغانستان اشاره کرد و گفت در میان اعضای این سازمان، افغانستان به سوی ثبات بیش‌تر و دموکراسی در حرکت است؛ هفته گذشته افغانستان انتخابات دوم پارلمانی را با موفقیت پشت سر گذاشت. میلیون‌ها مرد و زن به پای صندق‌های رای رفتند. این انتخابات در حقیقت بر پیشرفت، شفافیت و مشروعیت در دموکراسی جوان افغانستان دلالت دارد.

وی افزود انتخابات پارلمانی سه ماه بعد از کنفرانس بین‌المللی کابل برگزار شد که در این کنفرانس نمایندگان بیش از 70 کشور و سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای گرد هم آمدند تا یک بار دیگر با مردم افغانستان تجدید تعهد نمایند و برای برنامه‌های ملی افغانستان جهت تامین امنیت، تقویت حکومت و پیشرفت انکشاف حق تقدم دادند.

وی همچنین گفت از حمایت کنفرانس کشورهای اسلامی و حضورشان در کنفرانس کابل سپاس‌گزاری می‌کنم.

زلمی رسول افزود نتیجه کلیدی کنفرانس کابل، به وجود آمدن پروسه کابل است که رهبری تامین امنیت، توسعه اقتصادی و حکومت‌داری را به دولت افغانستان می‌سپارد.

وزیر امور خارجه همچنین بر تلاش های دولت افغانستان جهت استقرار صلح درکشور اشاره کرد و گفت ، دولت افغانستان جرگه مشورتی صلح را برگزار کرد تا به کسانی که می خواهند با دولت همکاری کرده و قانون اساسی افغانستان را بپذیرند ، فرصت بازگشت به کشور و ایجاد صلح داده شود.

به باور وی مشقت‌های اقتصادی و محرومیت گسترده، سبب می‌شود تا از جوانان ما در راه افراط‌گرایی استفاده شود. وزیر امور خارجه خواهان تلاش بیشتر برای بوجود آوردن فرصت‌های اقتصادی و امنیت اجتماعی در افغانستان شد.

داکتر زلمی رسول در پایان به شصت و پنجمین اجلاس عمومی سازمان ملل متحد اشاره کرد و ان را فرصت خوبی برای بررسی مشکلات و فقرزدایی از جهان دانست .

وی همچنین ضمن ابراز همدردی با مردم مسلمان فلسطین گفت ،افغانستان از ایجاد یک دولت مستقل فلسطینی و زندگی صلح آمیز و همزیستی مسالمت آمیز فلسطینی ها با کشور های همسایه شان ، حمایت می کند.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   او خو داکتر طب است، این گپ ها را کی برایش یاد داده و کی برایش نوشته است.

>>>   دوستان خوبم سلام ! اینکه چرا هرگونه اتهامات را در رابطه باتروریزم ارتباط میدهند مفهوم مشخص ومعنا دار است اولاً تروریزم زائیده شبکه استخبارات سیاامریکا و صهیونیزم اسرائیل است ، برای اولین بار دریکی ازکشور های افریقای همین فسق را عملی نمودند وبعداً هم درکینیا وتانزانیا عملیات انتحاری را اجرانمودند که تلفات رانیز به همراه داشت خلاصه اینکه تادامنه این این پدیده شوم به اسیاو اروپا کشانیده شد بوسیله تعدادی از وهابیون افراطی وهمین اربابان شان اسرائیل وامریکا

>>>   آقای رسول حالا این موضوع را فهمیده اید ؟

>>>   درست است که تروریزم زاییده شبکه استخبارت سیا امریکا و اسراییل است اما به این افسوس می کنم که همه می داند ولی چرا در عمل از انها دوری نمی کنند دولتمردان افغانستان امریکا وانگلیس ، که یکی از بزرگترین دشمنان افغانها می باشند انها را بهترین و بزرگترین کمک کننده خود حساب می کنند در حالی که تمام مشکلات و سختی ها در افغانستان بوجوداورنده دست انها است این همه مشکلات در کجا اغاز ودر کجا خواهد انجامید به بسیار زودی معلوم خواهد شد اما افسوس که ما هنوز هم در خواب زمستانی نه بلکه در خواب عمیق عمرانی هستیم وداکتر صاحب رسول بار ملامتی را به گردن دیگران می اندازد که خود گوی بیخبر از همه حالات کنونی افغانستان می باشد.
شکریه از مزارشریف

>>>   داکتر صاحب آقای اشرف در برلین بحیث سفیر مقرر شده از طرف دولت آیا میشود که آقای عابد نجیب که خود از طرف دولت مقرر شده بتواند که بخاطر که خود سفیر شود مکتوب سفیر را رد کرده
وکار مندان خبر نباشد که مکتوب آمده است در سفارت واین آقا مکتوب را در کنج سفارت انداخته است
اگر من بجای دولت آلمان باشم در بیست چهار ساعت سفیر خود را از افغانستان خارج میکنم بخاطر که این دولت مدت یکنیم
سال برای سفارت سفیر پیدا کرده نمی تواند واین طور سرپرست ها پادشاهی میچلاند .
شرم است !!!!!!!!
منجم.... از آلمان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است