مجلس نمایندگان آمریکا علیه اف‌بی‌آی اعلام جنگ کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۸    ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ کد خبر: 145805 منبع: پرینت

کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در راستای تشدید حمله های جمهوریخواهان علیه پولیس فدرال آمریکا، با انتشار برخی اسناد محرمانه موافقت کرد.

به گزارش دیلی بیست، کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا که تحت حاکمیت حزب جمهوریخواه است، با انتشار برخی اسناد محرمانه علیه اف ‌بی‌آی موافقت کرد- اقدامی که از هم‌اکنون واکنش تند دمکرات‌ها را در برداشته است حال آنکه جنگ میان جمهوریخواهان با وزارت دادگستری و پولیس فدرال را بیش از پیش علنی می‌کند.

گفتنی است کمیته اطلاعات مجلس پیشتر خواهان مذاکره با اف بی آی برای دسترسی هرچه بیشتر به فهرستی از تخلفات پولیس فدرال بود حال‌آنکه در اقدامی ناگهانی رای به انتشار این گزارش حاشیه‌ساز داد.

به گفته دمکرات‌ها، هدف از چنین گزارشی ضربه زدن به «رابرت مولر» بازرس ویژه رسیدگی به پرنده مداخلات روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 است.

در بخشی از این گزارش، اف بی آی و وزارت دادگستری متهم به دستکاری روند اخذ مجوز برای تحت نظر گرفتن فردی هستند که مظنون به جاسوسی است.

تصمیم کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان برای انتشار گزارش اسناد محرمانه اف بی آی در حالی منتشر می‌شود که «اندرو مک کیب» (Andrew McCabe) معاون اف بی آی روز دوشنبه در اقدامی ناگهانی استعفا داد حال آنکه کاخ سفید هرگونه اعمال فشار برای واداشتن وی به اتخاذ چنین تصمیی را تکذیب می‌کند.

گفتنی است کِیب اخیرا با انتقادات و اتهاماتی از سوی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و حزب جمهوریخواه در خصوص دست داشتن اف‌بی‌آی در پرونده های مربوط به رایانامه‌های «هیلاری کلینتون» نامزد دمکرات‌ها و همچنین تبانی احتمالی کارزار انتخاباتی ترامپ با روسیه مواجه بوده است.

در همین ارتباط، ترامپ چندی پیش در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: اندرو مک کِیب معاون رییس اف‌بی‌آی 700 هزار دالر برای تبلیغات همسرش از دست نشانده های کلینتون دریافت کرد و از ایمیل رسمی خود در اف‌بی‌آی برای تبلیغ در مبارزات انتخاباتی او [هیلاری کلینتون] استفاده کرد. اینها همان کسانی هستند که می خواستند از هیلاری کلینتون تحقیق و تفحص کنند!

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
جنگ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است