نخست وزیر انگلیس تهدید شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۵    ۱۳۹۶/۱۱/۹ کد خبر: 145749 منبع: پرینت

عملکرد فاجعه‌بار خانم می در انتخابات ماه می سال گذشته می‌تواند به رای عدم اعتماد برای رهبری او بر این حزب و در نتیجه کنار گذاشته شدن از نخست وزیری انگلیس، بیانجامد.

جمعی از اعضای ارشد حزب محافظه‌کار انگلیس ضمن هشدار به ترزا می نخست وزیر این کشور و رهبر حزبشان به وی مهلتی 3 ماهه دادند تا وضعیت حزب را بهبود بخشد.

به نوشته روزنامه گاردین، این جمع از اعضای حزب حاکم انگلیس نگران هستند که خانم می، محافظه‌کاران را به سوی سقوط پیش ببرد و به وی هشدار دادند که رای عدم اعتماد از سوی حزب دریافت خواهد کرد.

برخی از اعضای حزب حاکم انگلیس گفتند، در ادامه رهبری شکننده ترزا می، آمار درون حزبی نشان می‌دهد عملکرد فاجعه‌بار خانم می در انتخابات ماه می سال گذشته می‌تواند به رای عدم اعتماد برای رهبری او بر این حزب و در نتیجه کنار گذاشته شدن از نخست وزیری انگلیس، بیانجامد.

این جمع نگرانند حامیان محافظه‌کاران درون لندن به شدت کاهش یافته و مخالفان وی درون حزبش افزایش یابند.

ترزا می سال گذشته درخواست برگزاری انتخابات زودتر از موعد در کشورش را داد به این امید که حزب محافظه کار با کسب کرسی‌های بیشتر در پارلمان بتواند قوی‌تر در مذاکرات برگزیت شرکت کند اما نتیجه برعکس شد و محافظه‌کاران نتوانستند اکثریت مطلق پارلمان را از آن خود کنند.

در نتیجه این شکست، حزب محافظه‌کار نه تنها کرسی‌های پیشین خود را در پارلمان از دست داد بلکه مجبور به ایتلاف با یک حزب کوچک ایرلندشمالی برای تشکیل کابینه شد و امتیازات زیادی را به ایرلند شمالی داد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انگلیس
نخست وزیر
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است